• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Mjenjaj kompletnu pumpu, po mojem se ne isplati reparirati, možda, ako radiš sam i ako imaš tokara. Ležajeve možeš kupiti najkvalitetnije na svijetu i podmazati ih prije ugradnje ali pakung je takav kakav je, ništ koristi kak i na novoj.
Ali na novu imaš garanciju koju možeš svakak skemijati, dok na svoj posel nemaš, a samo malo buš jeftinije izašel u odnosu na novu.

I to mjenjaj čim prije dok nebu i hladnak trebal, a ni njega poštenog više nema za kupiti....
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
284
Tak sem i sam zaključil, ova je durala 44 godine ali takve više sigurno ne delaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Tak sem i sam zaključil, ova je durala 44 godine ali takve više sigurno ne delaju.
Ako je stvarno orginalna iz Tešnja i stara tih 44 leta onda ju treba dati ovim današnjim novokomponovanim inžinjerima da ju analiziraju i uče se na njoj
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,649
E sad je još ostaje pitanje da li i nove pumpe iz Tešnja budu toliko zdurale ili i oni slijede nove trendove?
Baš me nekaj tera da to isprobam u praksi na svom fergiću.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,745
Ako je stvarno orginalna iz Tešnja i stara tih 44 leta onda ju treba dati ovim današnjim novokomponovanim inžinjerima da ju analiziraju i uče se na njoj

Ja sam negdje 2000te uzeo neku iz zg, mislim da je firma vin-prom nes bila, ove godine ju skino dole jel je dobila lufta a nije curila
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Vin-prom je nekad imal jako kvalitetne pumpe, a danas više ne.
U neku ruku i nije loše dok god ne kompliciraju oko garancije. Moraš šarafiti ali uvijek imaš novu pumpu....
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
284
Ako je stvarno orginalna iz Tešnja i stara tih 44 leta onda ju treba dati ovim današnjim novokomponovanim inžinjerima da ju analiziraju i uče se na njoj
Nemam pojma ko ju je napravil ali svaka čast izdurala blizu 6000 r.s.
 

alojz

Novi član
Tu od
25 Lis 2024
Poruka
1
a ko zna čemu služi membrana na liniski tlačni pumpi fergusona jer mi je začela puščat nafto
 

Prilozi

  • 1729852506944.jpg
    1729852506944.jpg
    28.3 KB · Pregleda: 20

Luka93

Aktivni član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
128
Kupija sam stražnje staklo i gumu.
Ima li iko iskustva sa montažom da udijeli kakav savjet?
 

Prilozi

  • 20240919_184614.jpg
    20240919_184614.jpg
    53.9 KB · Pregleda: 17

julij cezar

Član
Tu od
28 Tra 2024
Poruka
28
Staviš gumu na staklo. Stavis staklo sa gumom na vrata, u utor na gumi staviš naokolo jaku i taknu vrvicu i onda na jed oj strani sa rukom stavis gumu u vrata a onda s jednom rukom guras staklo u vrata i sa drugom vučeš vrvicu, da se guma savije i sedne v lim na vratima. Inače imas na youtube....
Dobro ie da na gumu stavis malo sapuna za pranje ruka, da lakse sedne guma u lim na vratima


Može i tako


Ali ja stavim tako. Meni je lakše
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,328
Hvala, rašpal sam i ja svoju ali meni nebi vjerovali.
Zanima me kak bi išlo u onu čbr...

E tako, sad je to kak treba biti.
Imam jednu malu zamjerkicu koju (ako vidim dobro sa slika) nisi napravil ;)
Mislim da moraju oba IMT opet na pola...:(
Jedan počeo curiti na brtvu iza korpe, drugi loše odvaja iz brzine...
 

Najnoviji postovi

Na vrh