• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Al daleko bolje se ovako očisti, a ja to sredstvo nemam niti ga kupujem, miniwash također nemam, sljedeći puta kada budem vadio ići će lakše..:(nod):
Minivaš je sigurno bolja opcija čiščenja, ali dobro je i ovak.
Meni je nekak lakše nasaftati ga ivasolom pa makar ga i pod pipom isprati. Prije toga ga je dobro kompresorom ispuhati.
To je delal meštar u selu i meni 91` i njemu 2004.
A sve kupuje u poljostroju e dal SAD imaju ili ne neznam.
Ja tanje brtve glave nisam videl, a 99% sam siguran da je ni nema za kupiti, a ni Rogina ju nemože složiti.
kam tanje od ove kaj je orginalna, a i glava je obrušena ...... Tu je kompresije ko u priči.
Da je mešter koji je dala malo snalažljiviji mogel je ostaviti više klipove pa nebi treba se igrati sa tanjim brtvama u kaj ionak ne vjerujem.
Ali to ti je od majstora do majstora i od sela do sela. Ako je sused tak napravil i u lokalnoj birtiji ispripovedal, onda nema boljeg rješenja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ko puno balira mora cistiti svake godine.
S čim, s 533 balira :icon_eyes::icon_eyes::icon_eyes:

Bum potražil slike da vidite kak izgleda koja nije čiščena nikad pa je još mali ferceral
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ja sam tri puta cistio do sada u godini, zajedno sa mjenjanjem ulja u motoru(prije pocetka sezone,na pola i na kraju sezone kad se sve zavrsi).
Ja sam sa 539 balirao do prosle sezone i mislim da oko 40000 bala nije mala cifra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Ja neznam jel vi kužite da neki od nas pričaju o mrežicama, a neki o loncu i ulju u njemu?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oliver biti će stvar nesporazuma možda bolje da se sve ovo izbriše mislim da nitko nema ništa protiv drugoga pozzzzzzzzzzzzzz.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
To je to o čemu ja pripovedam, pumpu treba malo nasaftati i onda se osjeti razlika, a ako se to ne napravi uzalud vam trud svirači.
naravno, glavu treba malo spustiti zbog večeg kompresionog prostora koji onda uzrokuje teže paljene zimi .......... ima tu još nekih finesica da bi se dobilo ono kaj mnogi misle

Sve u svemu meni osobno se to ne sviđa, nikad više taj motor ne radi onak kak treba na leru. Kad je to sve u orginalu i kad je makinica još donekle, mali samo šapče i podrhtava na gumama. Takvim radom se rjetki trocilindraši mogu pohvaliti.

Dimenzije guma u ovoj cjeloj priči nisu bitne.


pa kada ugradiš veće klipove, stupanj kompresije ti poraste bez skidanja glave........jer ti ništa neradiš na kompresionom prostoru, nego na cilindru...........i cijela se stvar mjenja, a ako još spustiš glavu, onda je to velika kompresija.......jel?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
snaga je meni dovoljna, kada je motor dobar, i važno da dobro pali, bez spreja........da mi treba više snage, kupio bi jači traktor.......al računam, da je jednostavnije samo probušiti originalne čahure i staviti veće klipove, nego kupiti čahure upitne kvalitete.......

kupio sam prednje žmigavce po 8kn za komad, nisam ni očekivao da će raditi.......al montirani i rade uredno.........stari sam razbio, tj suncokret ga je razbio, a drugi je napukao.......inače takvi žmigavci su oko 60kn za komad.......a ista kvaliteta.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
.jer ti ništa neradiš na kompresionom prostoru, nego na cilindru...........i cijela se stvar mjenja, a ako još spustiš glavu, onda je to velika kompresija.......jel?
Neradiš na kompresionom prostoru, samo povečavaš promjer cilindra i usput .................. Bum još bolje zakompliciral kaj sam htel time reči :icon_wink:

Ja sam tak napravil barem deset puta i samo jednom me to fasciniralo, a to je bilo onda kad je Bošista napravil posel kak treba.
Sve ostalo je bilo po mojem manje više isto, mada su vozači tvrdili da se razlika osječa i to jako, ali ja sam mišljenja da je to bilo više psihički nego stvarno.
Samo to jednom je bilo na uho ko, a i u vožnji se osječala razlika
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vozio sam dva uradjena na 539 klipove i ima malo vise snage. ne kao 539 ali ostriji je i bolje pali prilicno. u vuci se oseti i tako vecinom sve radimo.pravo bi bilo i pumpu malo naforsirati ali po meni nema potrebe jer 533 je bas zbog malo losijeg odziva po meni bolji od539.teze proklizava a dovoljno snage. sa tom malom izmenom na sirini klipa sa 2360ccm dobija 2500 ccm. znaci nesto mora dobiti u kompresiji
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
tako je, 140cc neznam tko može osjetiti........al vlasnici osjete, jer nije isto kada je motor na izdisaju, na kojeg su naučili, i kada se napravi generalka, razlika je velika, pa time se i osjeti više snage.......ja imam 2 komada, jedan je lošiji, drugi bolji........i dosta se osjeti razlika između njih.......
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,745
@Muha daj reci nešto o trajnosti motora bušenog na 539 kolko može napraviti..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Jako teško pitanje.
Glava u večini slučajeva ostaje stara jednio se malo uredi i pobrusi (bez toga nemože nikako) i ona prva strada.
Zaostali kamenac u njoj joj isto nije od koristi, stari hladnjak obično ostaje jer je novi skup, a ovim je proteklo vode ko i Savom ovih dana.
Kvaliteta ugrađenih klipova i karika je isto različita.
Pumpa, dize .....

Ako su svi parametri pogođeni, donekle, 3 000 do 5 000 RS je prosjek.
 

Najnoviji postovi

Na vrh