• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
teško će bilo tko reći, koliko može izdržati, jer uvjeti rada su različiti........kod mene ferguson radi sve poslove, od teških do laganih........a kod nekoga sam lake poslove.......a netko ga tjera i u šumi........a netko i pili drva.........al ja vjerujem, ako se dobro napravi u normalnim uvjetima kao kod mene, ide 5-6000 sati........a znam za 539 koji imaju preko 6000 sati i nikada nisu otvarani, i odlično pale, bolje nego ovi novi danas.........
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Nemojmo mješati kruške i jabuke. 533 i 539 su dva različita traktora.
533 obično nakon prve tisuče ili dvije više ne pali baš po zimi i tak pomalo gura još dugo. Siguran sam da bi mnogi još godinama gurali tak da ih njihovi vlasnici ne forsiraju baš zato kaj su mali.

Kad bi čovek zračunal radne sate kolko napravi mali i veliki traktor ja sam siguran da bi mali kroz godinu bili u prednosti. Pričam za prosječno gospodarstvo.
Veliki poore i pripremi, svi ostali radovi do berbe su od maloga. Mali je za u dučan skočiti jer manje troši, za dopeljati, pripeljati, za u šumu pribrati drva jer se oko bukve more okrenuti, za po vinčinu skočiti u klet, i još za puno malih poslova koje kroz godinu napravi, a to je samo zato jer je praktičniji nego veliki, a i manje troši.

A sati se vrte :icon_wink:
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
moj 533 je gotov uz brdo prazan platon mora drugom vuć. 34 su mu godine i nikad nije rađen ima preko 6500 sati što ispada prosječno oko 200 sati na godinu.
ćaća je zvao par majstora po vinkovcima za cijene i jedan mu je ponudio sve sa njegovim djelovima da rješi polumotor i glavu (indijski sklopovi gece karike) 3900 kn sa računom i garancijom.
a ja bi ga isto najrađe strpo na 539, a ćaća dvoji mada on ko više vuče da bi ga na standard po toj ponudi.
čito sam priče da nije poželjno bušit jer kao tad nije površina hilzni tretirana kao što je slučaj kod novih, pa neznam sad ... nisu to tvrdo kromirane hilzne ko kod masseya to bi trebale bit obične pod pritiskom livene hilzne što bi mu onda falilo probušit.
kad čitam podatke 539 ima stupanj kompresije 17.4, a 533 ima 16.5 opet bi to trebalo nešto značit da se produži ovaj period lakšeg starta od 1000 dvije sati kako kaže muha.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
ćaća je zvao par majstora po vinkovcima za cijene i jedan mu je ponudio sve sa njegovim djelovima da rješi polumotor i glavu (indijski sklopovi gece karike) 3900 kn sa računom i garancijom.
Tu ponudu odmah prihvati za te novce ali imaj majstora pod okom kad bude nove djelove ugrađival.

Ako sam ja dobro shvatil to bi za te novce išla ful generalka i njegove ruke?
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
on rješi samo polumotor i glavu sastavi - to je mašinska obrada, a ja dalje da kupijem razvođe, lamelu i šta već treba i to da dokrajči lokalni majstor i sastavi na hrpu koji uzima za take radnje 50€ "po rupi" za ruke

ja koliko čitam najbitnije su te vražje karike, danas majstori trpaju ono što im je jednostavnije, a to su ove jednodjelne, a ja bi htio kako je i original tj. lisnate, a diš majstora imat na oku tog danas nema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
A kužim, znači njegova je strojna obrada radilice i bloka i od djelova ležajevi i sklopovi.
Plus obrada i sastavljanje glave.

To je cjena tu negdje kakva je u prosjeku svugdje.
Nakraju bu opet oko10 000 kuna prešlo.
 

ceki

Član
Tu od
18 Ruj 2009
Poruka
365
je tako je muha, ćaća si konta da bu 1000€ dost, a ja sumnjam, možda kad bi traktor prevezao preko granice u srbiju što bi mogao napravit jer živim na granici, al opet ćaća je sumnjičav i hoće "jedino u njegovoj avliji"
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Možda hiljadarka i bude dosta, ali ovisi kaj je sa prednjim krajem, kaj je sa kvačilom, volanom .....
Nabere se to začas, a kad je več širom onda je šteta da se ne rješi i da se mora opet rastavljati
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Po tim cijenama generalke ispada da je isplatnije kupiti komplet traktor.Ipak se radi o IMT-533 koji ne vrijedi vise 2000 -2500 eura.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Istina da ne vrijede više od 2500 eura ali kad ga kupuješ polovnog ne znaš šta kupuješ. Ovako bar znaš šta imaš pod haubom...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Po tim cijenama generalke ispada da je isplatnije kupiti komplet traktor.Ipak se radi o IMT-533 koji ne vrijedi vise 2000 -2500 eura.
Kolko kod tebe dojde ful generalka?
Obrada radilice sa ležajevima, novi sklopovi i obrada bloka, vodilice i ventili, Boš pumpa i dize, brtvila, semerinzi, ulje, kvačilo, filteri, lanac za razvod ............. i pripadajuče sitnice
Plus ruke majstora
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Istina da ne vrijede više od 2500 eura ali kad ga kupuješ polovnog ne znaš šta kupuješ. Ovako bar znaš šta imaš pod haubom...

Kupujes istog onakvog kakvog si trebao raditi kod kuce.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Dongfeng upravo tako...meni stari govorio kad sam radio na traktoru "nemožeš dobiti love za njega ( da ga prodaješ ) koliko ulažeš u njega". To je u pravu al ja ga radim za sebe i sad znam šta imam.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Eto to vam je slučaj npr. v njemačkoj najdeš traktor stari i ima cijenu da te glava zaboli,,,a neznaš da ak je ovaj dal nekaj delat po njemu -original dijelovi da on zna da traktor tolko vrijedi ,a kod nas gledaju godinu ,boju ....i saki misli bum del nove karike i još bu on sebe zaslužil ...a kad ga otpreš onda je tak veliki zub na piksi da klip nemre van ..i ideš delat generalku kak spada ,te se nemreš načudit kak je to puno penes -samo kaj tad taj BU zaradil JOŠ JEDNOG.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo nek je traktor u originalnom stanju i po mogućnosti s original gumama, to je meni dovoljno za procjenu.
Kakvi radni sati, kakva godina, to je sve relativno i da se muljati i još pogotovo dok su nafarbani celi...to ne!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
O čemu vi brijete, pa 533 traktori su stari po 50 let.
Gume bi se da su na skladištu stajale raspale
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@bobe...ima na nekim modelima 539 i tvornički 12.4 gume, vidio sam. Naš novi 539P iz 2001. je došao s 11.2 gumama.

@muha...ima moj kum 533 s jednom original zadnjom gumom, malo radi, par sati godišnje i još dura, druga je rasčehnuta v šumi pa su stavili Stomil, a ova originalna je stari Tigar.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Moj savjet je svakom ko ima traktor spreman za generalku da je bolje napravit za 10 tisuča kn generalku na njemu i znaš kaj imaš nego ga prodat za 10 il čak i manje i za 20 kupit istu kramu koja more bilo kad krepat.
Naravno treba prije sve stavit na papir i vidjet računicu,vjrujem da ak sve daš radit majstorima i skupo platiš da onda i nema računice,al svi mi poljoprivrednici veliki il mali dosta tog znamo i sami napravit pa se to onda isplati

Govorim iz iskustva,na traktor koji nije valjao više od 1000 eura sam ubio 15000kn al sad je na njemu sve novo,od guma,limarije,motora instalacije i sveg ostalog,znači došao sam do cifre od 22-23 tisuče kn kak se i kreču takvi traktori na tržištu al naravno ne tak skockani
 

Najnoviji postovi

Na vrh