• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
A razlika u klipovima je u čemu, osim u promjeru?

Ne vjerujem da nešto dobiješ s time, osim kubikaže (zanemarivo), a šus dobiješ sa manjim zamašnjakom, friziranim diznama i PVP-om.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Mi bi radili generalku,nije generalka rađena od 68. mam englezer motor nutra,kad budem ga otper bum vam poslikal da vidite da nije isto ko na IMR

kolko bi kostala generalka otprilike?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Koliko pratim prodao si 533 i kupio 551?

Daj se prije raskapanja raspitaj ima li uopće dijelova za to?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
neee,kakav 551,to me samo zanimalo kakav je jer je rijedak

533 nejde z dvoriša van,nema smisla ;)


1381767_595872093792618_365582707_n.jpg
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ivanz eto te kao kakvo djete,da skidas glavu iz radoznalosti.


na njemu imam sitan problemčić........zato sam i razmišljao skinuti

kada dođem s traktorom na uzbrdicu, počne mi pušiti negdje, al neznam gdje, prvo sam pomislio na brtvu glave, al nebaca ništa u vodu.........pa sam gledao da dizna necuri negdje, jer malo je slinila oko povrata, al to je rješeno, pa je izgledalo da kapi goriva padaju na auspuh, i tako se puši.......sada još ostaju poklopci od kompresionog prostora, da ih pregledam, možda tamo puši.......i kao da imam mali gubitak snage.....

a to se sve dogodilo, u malčiranju, jer kada sam kupio traktor, sva crijeva vode su bila nova, osim jednog........i baš to je puklo, jer je bilo staro 100 godina.......ono što ide sa hladnjaka, gore kod rezervoara...........i stao sam s traktorom i ugasio ga, jer antifriz je dosta curio.......i kada se ohladio, sipao sam tople vode i zamjenio crijevo, te nastavio dalje raditi........i osjetio sam manji gubitak snage........al nije dimio ništa.......nego poslije, u oranju je taj dim počeo dolaziti........orem po ravnom nema dima, dođe manja uzbrdica i počne dimit.......i čak i malo više dimi na auspuh nego inače.......(prije nije skoro ništa dimio)

sada neznam što da napravim više......mislim da je najbolje skinuti glavu, ako netko drugi nema nekakav prijedlog......jer sezona poslova kreće za nešto više od mjesec dana.........
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Moj prijatelj je kad je radil generalku stavil klipove od 539 samo kad je nosil pvp na reparaciju rekel je majstoru da ju postala kao za 539 i to je to,e da ugradil je filter ulja od 539 i tlak mu na leru ne pada ispod 1bar kad je vruć.
Veli da je osjetil na snazi i susu.
E da i na njemu ima 12.4/28 gume.
To je to o čemu ja pripovedam, pumpu treba malo nasaftati i onda se osjeti razlika, a ako se to ne napravi uzalud vam trud svirači.
naravno, glavu treba malo spustiti zbog večeg kompresionog prostora koji onda uzrokuje teže paljene zimi .......... ima tu još nekih finesica da bi se dobilo ono kaj mnogi misle

Sve u svemu meni osobno se to ne sviđa, nikad više taj motor ne radi onak kak treba na leru. Kad je to sve u orginalu i kad je makinica još donekle, mali samo šapče i podrhtava na gumama. Takvim radom se rjetki trocilindraši mogu pohvaliti.

Dimenzije guma u ovoj cjeloj priči nisu bitne.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da gume nisu bitne al on s tim traktorom radi sve od sume oranja do izvoza gnoja.
Sve je na trećoj specijali jer mu je ovo treća generalka stavljeni su tanji dihtung glave a glava je treći put brušena kao i radilica.
Traktor radi lijepo al to kaj velis na leru je čudan drukčiji nego moj sa jednom generalkom i original 533(klipovi)
.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da radilicu i glavu.
Na radilici mu je spaga i nije mu još procurilo ni kap a radeno je prije nekih 8 god.
U motor stavlja ulje Fuks 10w40 za diesela stalno jer ga Niš ne Kosta.
Recimo u pužu volana ima lufta a to mu je drugi puž unutra.
Traktor je većinu vremena na brdu u sumi je u brdima tak da dosta se siromacek namuci.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Čekaj, i onda su glavu prebrusili (najvjerojatnije kad su ju triput omeknuli) i još su metali tanji dihtung?
Gde su ga samo kupili?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Tino vidim čistiš filter zraka, dali čistiš samo onaj jedan filter ili i one dvije mrežice unutra!?

Ja sam danas izvadio i te dvije mrežice i sve očistio fino, malo se išao provozati, traktor manje dimi kad mu nabijem gas, mada to ima i do membrane jer je miješao ulje i gorivo..
Na povratima od dizi za sada suho.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Mrežice nije potrebno čistiti kod svake izmjene ulja ali (ko ne radi previše) ga slobodno počastiti pranjem mrežica svakih 5 let.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
To kod mene vrlo vjerojatno nije čišćeno nikada, nije bilo strašno, malo na ovoj donjoj mrežici je bilo odozdol. Al teško za izvaditi čudo jedno, na onoj cijevi što vuče zrak izvana kao da je onaj limić bio zavaren na dva mjesta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
To nema potrebe vaditi van, dovoljno je našpricati sredstvom za odmaščivanje i isprati minivašom
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Al daleko bolje se ovako očisti, a ja to sredstvo nemam niti ga kupujem, miniwash također nemam, sljedeći puta kada budem vadio ići će lakše..:(nod):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je delal meštar u selu i meni 91` i njemu 2004.
A sve kupuje u poljostroju e dal SAD imaju ili ne neznam.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
nisam čistil mrežicu ,samo sam ulje mjenjao prije malčiranja kad je bilo puno kukuruzovine
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Mrežice nije potrebno čistiti kod svake izmjene ulja ali (ko ne radi previše) ga slobodno počastiti pranjem mrežica svakih 5 let.

Ko puno balira mora cistiti svake godine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh