• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kačenje cilindra na polugi rukavca je treba prilagodit radnom hodu cilindra da se dobije max. hod levo-desno.Kad se to dobije se odredi sredna hoda cilindra i odredi prihvat cilindra na traktor tek tad bi to trebalo radit kak treba.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Obrada glave: novi ventili, vođice obrada sjedišta ravnanje.
Obrada bloka:novi cilindri trnovanje bloka brušenje radilice.
Novi klipovi, karike lanac razvod,dize,termostat,pokazivač temperature,uljna pumpa,sat radnih sati i sajla.
Vreteno,piksne rukavaca ležajevi,krajnici,piksne i bolcen kolijevke, volan.
Svjetla kompletno sva i instalacija i plus farbanje i jedna prednja guma...
Ulje antifriz i grijač i moj rad i trud koji ne računam cca 10 000 kn
I još sva crijeva vode,zraka i goriva i tako tih sitnica...
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
Muha koliko kod vas košta obrada glave i bloka?
Blok i radilica cca- 1000 kuna, ovisno kome nosiš.
Glava maksimalno 500, ovisi kaj treba mjenjati i raditi na njoj.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
U vas je to sve jeftinije nego ovdje kod nas...meni obrada bloka,glave i radilice 2500 kn
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
meni za glavu traže 500 za ruke i 300 djelovi......nekako mi se čini puno......a ventile bi stavili prvi partizan, ako se dobro sječam.......

radilica oko 450kuna, za 3 cilindra

za blok neznam, al vjerojatno bi bušio za klipove od 539......

malo se raspitujem.......jer bi to trebao raditi.......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,303
A čuj ako buši na 91,5 najvjerojatnije bu isto računal kao da je mjenjal pikse.
Sve ti je to tu negde.

@ Bobe, ako si izračunaš put do Zg i nazad 2 puta, to ti opet dođe na isto ili slično
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nadam se da neće, uvijek nosim kod njih......al opet gledam da ću uštedjeti na piksama, iako više vjerujem njegovim starim, originalnim, nego novima.....a i dobio bi nešto neznatno na snazi.......
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
na koji način se pojača na pumpi,,jel to možeš odraditi da ne nosiš bošisti ili postoji način da se kod kuće to napravi,ako da kako?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
pričao sam s jednim kolegom, što smo prije radili zajedno, on sada radi te pumpe i dobar je majstor.......pa kada budem radio, odnijeti ću mu pumpu da je napravi i malo pojača......on kaže da zna koliko treba ići kada se radi takva preinaka.......pa valjda bude dobro....to me najviše brinulo, ako stavim veće klipove, pa mi se nenapravi dobro pumpa......onda sve uzalud, a neda mi se skidati pumpu nekoliko puta i nositi majstoru......

kada sam na autu radio pumpu i dizne, nisu dobro napravili, kada sam išao kući, nije auto imao snagu, onda sam malo okrenuo vijak, što mi jedan majstor rekao, i nikada više nisam ništa dirao, a sada auto već ide preko 100 000km od tada.......

zato sam malo skeptičan prema tim majstorima, hoće ispasti dobro.....a reglaža pumpe i nije jeftina......
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Na autima je to puno lakse napravit da se i na novijim koji imaju elektroniku bosch pumpe samo je probem s jednim specijalnim sarafom!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj prijatelj je kad je radil generalku stavil klipove od 539 samo kad je nosil pvp na reparaciju rekel je majstoru da ju postala kao za 539 i to je to,e da ugradil je filter ulja od 539 i tlak mu na leru ne pada ispod 1bar kad je vruć.
Veli da je osjetil na snazi i susu.
E da i na njemu ima 12.4/28 gume.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
traktor je zvjer,,življi je na gasu dosta, a o snazi da nepričamo,,i gas bolje prima nego obični 533,tj nema čekanja,da kad dodaš pa dok se on sjeti primit,,faktički prima ko 539
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovaj stari 533 što imam godinama, za njega znam da ima standard klipove, i trebalo bi ga već raditi, iako još uvijek obavlja poslove, la osjetim da je slabiji......

drugi što sam uzeo prije nešto više od godine dana.......taj kako kažeš ima bolji šus i bolje povlači i osjeti se da ima više snage, i pali bez grijača, jer nešto nije spojen, trebam malo uhvatiti vremena.......i na njega sumnjam da ima 539 klipove.......a ide bez problema do 2400 obrtaja, i ništa nelupa......nisam još vozio takav 533.......već mi dođe da skidam glavu i provjerim.......
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
mi sve 533 ubacujemo na klipove od 539 i bez dodavanja na pumpi. ostriji i bolje pali i vecu snagu ima.po meni najbolja kombinacija.fabricke hi;lzne su mnogo kvalitetnije od bilo koje sadasnje i uvek sam radio motore ako samo moze na specijalu i novi klipovi i karike. svi su dosta vise izdrzali nego sa menjanim hilznama.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ima jedan koji bi mi uradio za 1600 kn ali je rizican. Mom prijatelju na autu radio prvu specijalu pa kad su ga sklopili auto guta ulja nenormalno. Jedan cilindar previse prosirio pa opet obradjuj motor. Izbisili taj cilindar na drugu specijalu i onda ok ali dupli posao a i trosak. Zato mi nije zao platiti skuplje ako valja jer ko ne plati kurvu plati doktora...
 

Najnoviji postovi

Na vrh