• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Kod Pejića - indija mislim. Mijenjao sam lani i začudio se kako je jeftino.

Sami segmenti su bili 180 kuna, plus piksne i semerinzi.

Bjeli, ako okrećeš kolo volana, lijevi kotač se počne zakretati, a desni kasni za njim?

Kad se počne kretati lijeva ruka na kučištu volana, desna kasni za njom?

Ako je odgovor na oba pitanja DA, segmenti volana su gotovi.

Ovdje ti je sve pojašnjeno, Muha je dao i neke slike : http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19241&page=60
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bjeli

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
14
Na moju žalost oba su odgovora DA.Ima li kakvi fotografija o tim djelovima ili o sastavljenima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Baš jučer, ustvari lažem, prekjučer, sam ugrađival excentrične čahure da nebi moral segmente mjenjati.
Ta čahura košta 50 kuna komad, vreteno volana je najjeftinije oko 250, a segmenta ispod 500 ja nisam nikad videl.
Da sam znal za te po 100 i nekaj sigurno bi ih uzel.

@ Bjeli ti njemu samo malo promjeni špur i tvoji problemi budu nestali kao rukom odneseni.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
prije par godina sam samo vreteno platio 90 eura. kupio jedno za 40 eura i otisao u sumu i odmah otislo u vraziju majku.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Muha, navijanje špura je šustersko rješenje... čudim se da ga ti uopće spominješ.

Traktor će mu trošiti gume, a segmenti će se još jače razbijati i sjebati čak i vreteno koje je izgleda dobro.

Ako kojim čudom nađem račune od segmenata, postat ću ih ovdje. Meni je isto vilica opala kad sam čuo cijenu

@ Dongfeng--- ti si negdje napisao da ti IMT 533 ili 539 pali sa 8 000 radnih sati...

Motor nije diran ili si ga djelomice popravljao?

Zanima me koliko ide motor 533 bez generalke, dakle do koliko RS ga se može upaliti?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Ja bi ga prije nazval majstorskim rješenjem za sirotinju koja si tak može pomoči ali ak ti veliš tak, onda nek tak i bude.

Segmenti se razbijaju kad traktoru šamaraju kotači, a kad su mirni onda baš i ne.
Ja sam napisal da malo promjeni špur, ne extremno i ne u hrpu :icon_wink:
Dobro to ne u hrpu sam sad nadodal.

Jedva čekam slike računa, nebum mogel jutra dočekati, a sutra zovem Pejiča da pitam i odmah (ako su po toj cjeni) idem u posjetu k njemu.
Ali s turpijom u žepu
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Muha, napominjem još jednom da je to bilo lani na proljeće, dakle prije godinu dana.

Navijanje špura je kod mene držalo neko vrijeme, dok nije tražilo još i dok tip na tehničkom nije rekel, može još samo ove godine :s:

I možeš li mi ti objasniti gdje je taj prelivni šaraf za ulje koje Bjeli spominje i na kojem je spustio ulje na normalni nivo? Ja znam da ima samo šaraf za utakanje, ali ne i istakanje i preliv :icon_e_sad:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Treci sat mu je crkao na 3600 sati,a ovi prije nemam pojma,nek su upola kao ovaj tu je to negdje. Radi se o imt 539 i sada pali kao mina. Motor nije nista radjen,smo pumpa remontovana. Ulje pa gotovo da i ne trosi. Koliko sam samo bala uradio sa njim samo bog zna. Imam osjecaj da bi mogao bar jos 3000 sati bez sarafanja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Muha, napominjem još jednom da je to bilo lani na proljeće, dakle prije godinu dana.
I dalje nevjerujem, a ako je i bilo to je bilo od materijala za čavle delati

Navijanje špura je kod mene držalo neko vrijeme, dok nije tražilo još i dok tip na tehničkom nije rekel, može još samo ove godine :s:
Na tehničkom kotače nategneš da su napeti na i onda cimaš da oni samo amortiziraju na gumama

I možeš li mi ti objasniti gdje je taj prelivni šaraf za ulje koje Bjeli spominje i na kojem je spustio ulje na normalni nivo? Ja znam da ima samo šaraf za utakanje, ali ne i istakanje i preliv :icon_e_sad:
Noviji tipovi imaju čep sa strane, oni nemaju mjerača
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Hvala, a nacekat ce se on da to odradi jer su mu sad dosli Kinezi u ispomoc. Prosle godine samo grabio, samo redovno ulje i to ide bez greske. Ovakvi motori se nikada nece vise napraviti
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Moj nema ni mjerač (govorim o kučištu volana).

Ima samo čep sa prednje strane, ispod akumulatora kuda se toči ulje u kučište volana.

Mislim da si ti zabrijal na getribu/hidrauliku
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
Ja sam skužil da je on ispustil ulje iz mjenjača i da je prestalo cureti na spojničkama na onu rupu u kojoj bi trebala rascjepka biti.

Kučište volana ima samo čep za utovar ulja, nakon nekog vremena ono samo izađe na semeringe, zato ja točim tekuču mast
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kao prvo kolega trebas provjeriti da li volan prilikom navijanja lijevo desno hoda gore dole.Cesto se desi da nove piksne imaju lufta u kucistu.Tacnije se s vremenom rasturi rupa u kucistu volana i tad moras piksne praviti kod tokara..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,297
@ Lisnik, ovaj ga je dobro mazo kad su matice tak zahrđale :(giggle)::(giggle):
Da mi je maticu i kuglice videti :icon_hang:
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Lisnik,. čovjeka ne muči luft na kolu volana, nego mu desni kotač laprda po cesti i radi osmice.
Da mu je otišlo vreteno, oba kotača bi laprdala neovisno o kolu volana, tj. kolo volana bi imalo praznog hoda na oba kotača.

Ovdje je riječ o segmentima volana, jer da su mu piksne razbijene, curilo bi mu ulje iz volana (osim ak je na suhom ) ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Lisnik,. čovjeka ne muči luft na kolu volana, nego mu desni kotač laprda po cesti i radi osmice.
Da mu je otišlo vreteno, oba kotača bi laprdala neovisno o kolu volana, tj. kolo volana bi imalo praznog hoda na oba kotača.

Ovdje je riječ o segmentima volana, jer da su mu piksne razbijene, curilo bi mu ulje iz volana (osim ak je na suhom ) ;)

Nek on zovne nekog majstora koji se razumije pa ce da vidi da tu nije samo segment problem.Ta glava volana zahtjeva komplet remont.Kad skine sve dijelove i nek stavi sliku matice ispod volana .Na losem kucistu volana stavi novu piksnu i nove segmente i nisi napravio nista,.Svaka piksna na toj glavi volana koja se moze rukom ugurati ,a najcesce moze nevalja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh