• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Možda se otkopčala membran ili odšarafil onaj vijak kaj ju drži.
Slika navečer.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ti imaš prefino uho za instrument koji voziš i on nikad nebu sviral ko Stradivari, ali ti bi mogel razmisliti o promjeni zanimanja.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ti imaš prefino uho za instrument koji voziš i on nikad nebu sviral ko Stradivari, ali ti bi mogel razmisliti o promjeni zanimanja.

Kako bi tek stelao palenje na starim benzincima,okrecuci onaj jeb..i razvodnik palenja.
Kolega nemoj sta zamjeriti.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
533 kada ga upališ na hladno, ovaj što ima malo lošiji motor, prvih 20-30 sekundi radi tako kako si opisao, da mu malo šetaju okretaji gore-dolje......drugi sa boljim motorom, on kada je bilo hladno, oko -15 onda 2-3 puta spusti i doda okretaje......i onda se ustali.......kada je oko nule, kao sada, onda to neradi.......tako da vjerujem da i stanje motora dosta utječe na to.......još ako nemaš termostat, pa kada je jako hladno, velik minus, onda motor zna tako napraviti, ovaj lošiji.....pa uvijek kada nije na opterečenju, stavim papir naprijed, dok orem skinem i kada idem kući stavim, ako je minus, ako nije onda nestavljam......

membrana nije, jer su obje nove, i fiberi na pumpama su dobri, dok je jedan novi.....a nemaju ni lufta na osovini poluge gasa.......

najviše me zanima, kada ovog budem radio generalno, kako će raditi poslije generalke........
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Trebam na 539 ugraditi stop prekidač, utičnicu za prikolicu i rotaciono svijetlo, na t-25 prekidač za svijetla i na prikolici tehnostroj jednoosovinka promijeniti samo kabal.

Imam tri majstora ovdje koji će raditi i nekoliko prijatelja kao potpora njima.

Pozivam članove foruma na druženje - vaše vrijeme i zafrkancija a moja klopa i piće po izboru. Ako ima zainteresiranih članova za druženje, a datu će se odrediti kada nas se bude moglo skupiti 10 do 15, a može i više.

Pozdrav, čekam zainteresirane.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Nije glomazan traktor, ali moze vuci glomazne strojeve, bolje receno, siroke..
Npr, dok imam sijacicu zakapcenu, kultivator, balirku.. I sam planiram ugraditi rotirku..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pitanje je vremena kad stupi zakon na snagu da svaki traktor bude morao imati rotirku na sebi zbog sudjelovanja u cestovnom prometu.
U Srbiji je tako več par godina!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Kod nas prvenstveno rotirke imaju komunalni traktori i to veliki. Na fergusonima nisam nikad vidio. Za mene je i previše taj tzv. trokut srama koji jedva čekam sa skrenem na makadam da ga smaknem.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Kod nas pola traktora nije ni registrovano,a o signalizaciji da ne govorim,prvi moj IMT ima polupane obje stopke,a naprijed je sve ispravno. Jbg u sumi ne mozes sacuvati da si pita.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
:(angel)::(angel):
Moguča mjesta odpuštanja.
Za interevencije preporučam skinuti pumpu i usput zamjeniti membranu koju je potrebno prije ugradnje ostaviti u ulju da se napije.

 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Danas opet na 539 promijenio membranu na AC pumpi, ovo je 3 ili 4 u godinu dana. Ispustio ulje i dotegnuo one šuplje vijke na povratu goriva sa dizni, cijela grana auspuha mi mokra, mogu reći da su bili baš labavi. Malo pregledao po motoru, sve ostalo suho sa 6200 radnih sati, sad se nadam da neće curiti na tim vijcima, ako bude, biće red pločice druge.
 

Najnoviji postovi

Na vrh