• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Sad je na obradi u Splitu:
brušenje radilice,obrada glave ,upresavanje novih cilindara tj kompletna obrada...eh da napomenem dobio sam nakon oluje od jednog prijatelja sva tri sklopa motora original imt (dijelovi od prije rata) i to mi je stajalo u garaži na polici onako original upakirano i još zaštićeno najlonom i to sad ide u njega.
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
533 dvostepeno kvačilo...bez špere

ovako je izgledao kad je počeo remont

20140113_100427.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Baš me zanima kak bu izgledal nakon sastavljanja.
Jel buš i farbal?
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Da i ofarbat ću ga srediti signalizaciju koja nije ni radila, volan također piksne krajnike i pužnicu (segmenti dobri), kolijevku tj sve.
Kvačilo zamijenjeno prije nekoliko godina i sad je u dobrom stanju jer ne ore nego traktor služi za sadnju povrća, špricanje,košnju i grabljenje.
prošle godine ugrađena nova pumpa hidraulike i zamijenjeno ulje tako da je sad na red došao volan,motor,signalizacija i farbanje
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Re: Komentirajte ovo

Ja uglavnom sve motore palim na prije ugradnje na traktor.. Jedan covjek moze da ga drzi ako ima imalo iskustva sa gasom ,palenjem i gasenjem..Tacnije tu igraju sile akcije i reakcije..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Re: Komentirajte ovo

Ja stvarno neznam kaj je tu čudno?
To sam i ja nekad tak dela, više ne.

Ovo spajam sa odgovarajučom temom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
@lisnik , kaj se cjedi iz onog zelenog na fejsu otvorenog razvoda?

ovi su se potrudili , voda , auspuh....ne misle ga valjda tako razrađivati ...lol


vaš velečasni
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Nista cudno za palenje,samo treba sve krpe skloniti oko motora prija paljenja. Evo mog slucaja. Prije par godina mi riknuo motor na tamicu i nadjem ja drugi i hajd prije ugradnje da ga probamo (pumpu sam morao stavljati od starog). Ne obracajuci paznju sta ko radi,upalim ja motor i za dvije sekunde se ugasi(prije toga je vec paljen).Ovaj jedan konj stavio nekakvu krpu na usisnu granu i uvukao je unutra. Morao skinuti granu i politi benzinom da krpa izgori.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Jedno pitanje....

Kad vozim po ravnici u trećoj brzoj, konstantni gas, traktor mi lagano ubrzava i usporava naizmjence....

Kao da mu ja dajem ili oduzimam gas. Nemam lufta na poluzi gasa do leptira.

Da li je problem u kutu paljenja, PVP-u ili membrani pumpe niskog pritiska?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Koliko sam ja shvatio na mom 533, kad je membrana bosch pumpe potrgana, okretaji se sami povećaju, a ne i smanjuju...
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Koja je to cijev i gdje se nalazi? Ne misliš valjda na onu debelu cijev za dovod zraka u motor?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ovo ti je ta cjev, označena crvenom strelicom.
Zelenom strelicom ti je označeno mjesto na kojem ju najčešće poglođe poluga gasa.

 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Fala, Muha, lisnik, Oliver.

Kao i uvijek, jedna slika 1000 riječi ;)

Ta cijev je lotana par dana nakon kaj sam kupio traktor. Moguće da je lem popustio jer štangu sam ja prepigao da ne struže po cijevi.

Ako je cijev u redu, kaj još može biti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh