• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Sada treba popraviti instalacije na 2 traktora i postaviti na jednu prikolicu tako da ću trebati više ljudi, a možda i veću pečenku.
Može odraditi i ekipa sa foruma uz mezu i piće bez plaćanja usluge.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Na 533 sam prije par godina mijenjao instalaciju i bilo nas je oko 30. Nekolicina je pekla prase na ražnju, neki su vodili računa o piću, neki pričali viceve, a dvojica su boga mi radili. Do večeri sve šljakalo tako da nije bilo potrebe paliti električnu rasvjetu.
Bogo mi za te pare koliko ste izjeli i ispili vas 30-torica ste mogli i stupe za čitavu ulicu zakopati pa bi uličnu rasvjetu imali
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Svake godine organiziram jednom ili dva puta druženje.
Na životu me drži druženje i u pravom smislu zajebancija - i to nije skupo.

Dečki ako ste za - ja jesam, košta vas samo put i vaše znanje i umijeće.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Sada treba popraviti instalacije na 2 traktora i postaviti na jednu prikolicu tako da ću trebati više ljudi, a možda i veću pečenku.
Može odraditi i ekipa sa foruma uz mezu i piće bez plaćanja usluge.
Puknuti, idemo? Nama teren i terenski posel nije stran, radili smo skupa.
Mi smo ionak forumski penkale :(giggle)::(giggle):
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dečki ja ovo shvaćam ozbiljno, i ako dolazite ja ću i ovdje osigurati 2 majstora.
Ako bi radila samo dvojica kada će jesti, piti i nekoga zajebavati.

Ako ste PRIJE gledali na TV-u pok. Malnara, to je društvo SVAKO SVAKOG ZAJEBAVA.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ako dolazimo onda nas netreba više, samo bumo jedan drugom smetali.
Ja i Puknuti stanemo svaki sa jedne strane i instalacija je začas gotova.

Fučka se Puknutom, on sedne na prvo drvo u nekom rukavcu i časkom je u Savi, a onda Savom prema Brodu, a ja. Kaj bu s menom i kak bumo doma :icon_scratch::icon_scratch:

Ostalo se bumo dogovorili kad Puknuti dojde da ne kvarimo temu :icon_wink:
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Jedno pitanje nabrzaka:

Kak se okreće semering na prednjoj osovini kotača?

Po meni je logično da je opruga i utor prema van, tj. prema rukavcu, a glatka strana prema unutra, tj prema matici kotača iz razloga što on treba dihtati da nejde smeće u lager.

Ajmo majstori! ;)

I još nešto... kad se menja piksa i bolcna na centralnom nosaču prednjeg mosta (kolijevka), treba li raubati piksne ili se samo nabiju?
Da li je bolja jednodijelna piksna ili dvije ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
U orginalu semering treba sprečavati masti da ide van iz glavčine.
Mislim da je tak bolje jer je manja mogučnost da se dogode sranja kad se trava namota.
Ugradi duplog.

Čahura jednostruka je bolja, a rajber nije potreban. Eventalno malo šmirgla na brusnom disku za bušilicu.
Pazi kad ju nabijaš da ju ne raskuješ, radije naprešaj.
I ugradi mazalicu
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Fala Muha, ali kaj je onda kad sa mazalicom filaš glavčinu, zar se nebu semering razletio onda od pritiska?. Ja podmazujem dok mast ne izađe van otraga...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To nemoj radit,previše masti nije dobro.
Al ako i je mast si uvijek najde di ce izbit van tak da ako je dobro metnut semering nemaš brige.
I da kak veli muha oprugu Okrećeš prema masti ili ti ležaju.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Zakaj previše masti nije dobro na tom mjestu? Osim naravno kad van curi pa sve zamasti :icon_neutral:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zato kaj kad je skroz puno masti oko i na ležaju stvara se otpor i ležaj se grije i ode.
Probaj otvorit novi ležaj pa ti bu jasnije,niti jedan zatvoreni ležaj di su kuglice ili valjci nisu nakrcani s masti do kraja nego oko 50% od od ukupnog slobodnog
prostora.
Mikronski sloj masti na kuglici i je dovoljan da nema velikog trenja i otpora dok velika količina i ako prostor nema zraka nego je sve napunjeno do kraja javlja se tlak i otpor i naravno zagrijavanje.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
tak sam si i mislil, ali ne verujem da je to jako opasno kod takvog robusnog i sporog stroja, toplina se proširi po masi željeza i ode prije nek uspije skuriti ležaj...:(giggle):
inače sad mijenjam maščobu u glavčinama od lade nive- tam su baćuške propisali 40 grama masti po glavčini i ja to tak lijepo važem na preciznu vagu :(nerd):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Fala Muha, ali kaj je onda kad sa mazalicom filaš glavčinu, zar se nebu semering razletio onda od pritiska?. Ja podmazujem dok mast ne izađe van otraga...
I onda okreneš semering, medved jedan :icon_axe::icon_axe:

Stisneš dvaput i gas na pivu, a najbolje dve, vratiš se doma, opet dvaput stisneš i na gembač ili tri.
Kad se sljedeči put vratiš doma više ti nebu do podmazivanja, a nebu ni potrebe za tim dok opet ne ožedniš
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
E, vidiš Muha, zato bi, kad bi semering okrenuo naopako, mast izlazila pod pritiskom, ostajalo bi je dovoljno unutra, tjerala bi smeće dalje od lagera i smeće nebi ulazilo....

Baš zato sam pitao da li netko ima sliku, tj. službenu uputu :p

Podmazivao sam Bosch pumpu... klipna je.

Otvorio sam poklopac na slici,

1zb82uw.jpg


natočio ulja i pustio da se prelije van kroz cjevčicu na drugoj slici.

54hqi9.jpg


Jel to u redu?
Jednom- dvaput godišnje (svakih 20-30 radnih sati).



I gdje tu hoće puštati ulje? kod one flanđe gdje je ležaj radilice ? Semering ne pušta vanjski... Jel to kučište pušta?

5dnmzm.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Podmazivanje Boš pumpe odrađeno u redu mada se lako preuredi da nije potrebno poklopca skidati.
Svakih 50 sati je ok iako joj ne može štetiti i rjeđe.

Ono kaj masti, ili pušta na brtvi kartera ( kaj je najvjerojatnije) ili baca na odušak.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Zato kaj kad je skroz puno masti oko i na ležaju stvara se otpor i ležaj se grije i ode.
Probaj otvorit novi ležaj pa ti bu jasnije,niti jedan zatvoreni ležaj di su kuglice ili valjci nisu nakrcani s masti do kraja nego oko 50% od od ukupnog slobodnog
prostora.
Mikronski sloj masti na kuglici i je dovoljan da nema velikog trenja i otpora dok velika količina i ako prostor nema zraka nego je sve napunjeno do kraja javlja se tlak i otpor i naravno zagrijavanje.



Količina masti uležaju ovisi o njegovoj primjeni i radnoj brzini.
Tablica (GREASE FILLING VOLUME) vidljiva na ovom linku:

http://www.spb-usa.com/info-lubrication.php


 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
539
-lijeva kočnica mekana, hvata nisko ali blokira,
-desna kočnija tvrda, visoka i gotovo ne hvata, što da pripremim za uređenje istih.

@muhaničar i ostali dali dogovor vrijedi? pa da definiramo datum, broj ljudi za rad i pečenje praseta, veličinu praseta i ostala logistika.

Trebali bih početi raditi subotom u jutro dok rade trgovine.
 

Najnoviji postovi

Na vrh