• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Lanac se obično ne čuje jedino kad je totalno rastegnut pa lupa po poklopcu.
Fiber zna škljocati ali njega treba ponekad i podmazati.

Kao što rekoh, vidi jel motor otvaran, ponekad je možda i bolje da je samo ako je pravilno napravljen i zagrij ga da vidiš koliko puše.
Kad skineš čep sve ti bu jasno, ako unutra ide ko lokomotiva
1347536052.gif
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
radim trenutno svog 533 otišle gumice i vodilice ventila pa poče bacat ulje na auspuh,, e sad kad sam skinuo glavu ona 2 utora na bloku motora gledano odozgo kroz njih prolazi bregasta širine 10cm svaki,,jedan je pun ulja iako sam ga ispustio prije i nevidi se bregasta a drugi nema ni kapi i vidi se bregasta,,,sad mi nije jasno jel se tu zaštopao kanal nekakav i ako je gdje je jeli u bloku ili,,one cjevi sa strane sam propuhao što idu po bluku i sa bloka na glavu,,,
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
glava je odnesena na obradu i ubacivanje novih ventila i vodilica majstor kaže da mora promjenit i gumice i vodilice i ventile,,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ako je rekao da ih mora promjeniti znači da ih mora naplatiti ..ključna riječ ne naplatiti a ne ugraditi kako se tebi čini .

vaš velečasni
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ma baš me briga reko je da su 18 kn,pa nek se obogati ak mu je stalo baš toliko il je glup pa nezna,,,al to je manje bitna stvar mene zanima ono ulje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Daj onda meni 10 kuna i ja ti bum rekel da je to normalno da ti na jednoj strani ostane ulje .
Štoviše, to je čak i dobar znak
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ma šta 10 kn imaš 100 i piće svaka čast,,,bio danas kolega kod mene i isto gledao to i nije mu jasno,,da budem iskren ja nisam ni obraćao pažnju na to pa me on uplašio,,znači to tako mora biti ,,,ja sam već mislio da ću morat vadit bregastu i tražit gdje zaštopano
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
IMT 539 u leru počeo bacati gorivo na holenderu treće cijevi visokog pritiska i PVP.
PVP ne linijska.
Mogu li to sam riješiti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Između matice i cijevi ili?
Probaj dotegnuti ili otpusti pa dotegni.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Probao sam dotezati i ništa.
Skinuo sam holender i ponovo dotegnio i opet baca. Na spoju nema podloške već konus na cijevi koji ulazi u utor na PVP u onaj holender kojih ima tri, a između njih su nazubljeni osigurači.

Dali se to može popraviti ili kupiti taj dio što je u PVP i treću cijev?

Hvala.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Onda ti je otišlo crijevo visokog pritiska, naravno, ima za kupiti cijela garnitura, ili ima koji majstor samo 1, ako je i duži, može se pripasati.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kaj je to holender? Ako dobro mislim, onda je mozda problem kod dizni, mozda su pri kraju. Meni se to dogodilo prosle godine, da mi je na onim oduscima kod glave bacalo naftu van. Pa se pokazalo da su dizne bile u pitanju. Mozda treba samo ventile postelat. Kak ti traktor pali? I kak radi na leru? I pod gasom? Dal cujes kakvo lupanje u motoru?

Ako holender nije to, onda zanemarite post.. ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Cjev visokog pritiska :eek::

Mjenjaj samo lajtung kak ti je kolega i rekel.

@ karlo, kolega misli na šuplje vijke koji su ušarafljeni u pumpu i drže nepovratne ventile.
Njih obično netreba mjenjati
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Hvala, probati ću naći cijev VP, a ako ne nađem kupujem sve tri.

Prije 106 sati je rađena kompletna generalka motora, rađena PVP, mijenjani ulošci dizni i postavljene nove cijevi VP.

Pitate kako pali? pali dobro, kada je vrijeme toplo samo dirneš ključ on upali a ove (blage) zime bez grijača okrene 2 puta i sastavi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh