• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako si mjenjao nove cijevi ,a imas jos stare vrati ih nazad.S obzirom na danasnji kvalitet te stare su vjerovatno bolje.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Stare sam ostavio kod majstora, ali vidim da su ove loše, dobile su neku bakrenu boju. Vidjet ću dali su stare u životu ili nove.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kupio sam nove cijevi VP.
Dali moram skidati ili podizati rezervoar za promjenu treće cijevi jer je malo prostora i preko holendera - vijka na dizni prelazi cijev povrata
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Probaš pa budeš vidio ..ako i smeta ne moraš ga vaditi nego ga samo malo nadigneš na zadnjoj strani .

vaš velečasni
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Promijenio sam cijev bez micanja rezervoara ali oko treće su sve nabili.

Zašto bez problema ako može do njih doći - dali se ovo ikada kome dogodilo??
Vidim da su fleksibilne cijevi od goriva oštećene - armatura i kupim od AC pumpe i onu što ide sa filtera na filter. Kada sam provukao ovu prema AC pumpi i pokušao spojiti na folter cijev se okrenula i okom napravila masu sa plusa na alnaseru sa onom tankom cijevi na bloku za ulje te u istoj napravila rupicu. Kada sam upalio ulje piči po alnaseru.
Cijev sam skinuo i vidim malu rupicu, koliki pritisak trpe ove cijevi i dali se mogu autogenim aparatom zakrpati ili u ponedjeljak u trgovinu?

Moja uzrečica je "što se meni može dogoditi, to se nikome drugom ne može"
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
To se mnogima dešava ...i muha često upozorava upravo na tu cijevčicu .
Može se zakrpati autogeno ..tu je max. 5 bara .
Posveti pažnju da poslje krpanja u njoj ne ostane smeča ili je zakrpaš totalno .

vaš velečasni
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hoće ta cjevčica zezati. Recimo, moj deda skida alnaser na 539, a zaboravi otspojiti klemu s akumulatora pa naravno dodirne tu cjevčicu i ova pregori, ajd sve skidaj pa k majstoru na hartlotanje.

Trebali su to nekak drugačije rešiti, ovak od kleme na alnaseru do to cjevčice ima svega pol cm mjesta. mora da ju pikneš očeš ili nečeš :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako se držišpravila rukovanja s strujom onda nemaš problema . prvo klama dolje a onda čačkanje po instalaciji ..to ne vrijedi za luku , on je fakat pehista .

vaš velečasni
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Valjda će ubuduće tvoj deda odspojiti bar jednu klemu...na akumulatoru...prije prčkanja oko cijevčica i anlasera...lekcija se ne zaboravlja...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Navuci gumeno crijevo na tu cevčicu ili omotaj trakom i ne bude imala strujnu rupu :icon_weed:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Nebi bilo loše raihem termo bužir... Desilo se i da šipka koja drži bočnu kosu kod 533 se naišla direktno na maticu ožičenja elektropokretača i izgorilo pola instalacije prilikom grabljanja suhog sijena....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma deda od tad više nikaj ne šerafa po traktorima.
Ja ako idem u neko ozbiljnije šerafanje po traktoru, obavezno + klema dolje, to je prvo.

Pa logički je ako ideš šerafit oko alnasera ili ga skidat, da prvo treba odspojit klemu, star čovjek, zaboravil je :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja uvjek kopam po struji pod naponom , volim struju i adrenalin kod takve interencije .
Bilo das e radi o 12 V , 24 V , ili 240 V ..jedino me strah napona na sviječici ..toga me jebeno strah

vaš velečasni


vaš velečasni
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
1-Ako mijenjam cijev od goriva ne moram skidati klemu sa akumulatora i točka.
2-Ako sam mijenjam cijev od goriva moram paziti kudaje guram, a ja nisam pazio, još sam je i vrtio. Kada sam malo bolje pogledao što sam napravio i nije to tako velika *****..ja kakva je mogla biti.

Cijev je majstor začepio, a sutra će se vidjeti dali je to odradio dobro, a vjerujem da će biti dobro jer sam bio raspoložen i posao odradio ne spomenuvši niti jednog sveca.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na klemi alnasera obično bude gumena zaštita ..ona je trebala spasiti stvar .
Naravno da ne treba klemu baš za svako gov*o ..ili ipak treba .
Moj kolega ima akumulator na trubi a svaki put kad ugasi traktor skida klemu ..makar to bilo na par minuta .nikad ne vadi ključ kontakta .klema je labava i samo je nabije rukom ..ja se križama li mu ne mogu zabraniti .


vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
netreba skidati klemu, dovoljno je sklopku ugraditi
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Sklopka je također premija ali ju treba koristiti .

Postoji nekoliko vrsta automackih sklopki , ja bi njih ako dobijem na lotu ..ovako su mi nedostupne ..mogu se i manuelno napraviti ali dok ne gori ne treba gasiti .

vaš velečasni
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Možda sam se malo opustio pošto mi je pašo auto električar a još smo uvijek dobri.

Na 533 sam prije par godina mijenjao instalaciju i bilo nas je oko 30. Nekolicina je pekla prase na ražnju, neki su vodili računa o piću, neki pričali viceve, a dvojica su boga mi radili. Do večeri sve šljakalo tako da nije bilo potrebe paliti električnu rasvjetu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh