• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Pozdrav svima.
Evo ja sam novi ovdje na forumu pa imam pitanje za vas.
Imam imt 533 i radim remont motora na njemu i sad dobio sam od prijatelja kućište za semering radilice onaj stražnji do zvona i on kaže da mi je to bolje nego pletenica. Vaš savjet pletenica ili semering?
[
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dobro došao,to ti je od mene, a semering ili pletenicu će ti riješiti stručna ekipa.
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pletenica su ona dva kak polukruga? ako je to to,molil bi nekoga ak ima slučajno sliku od toga na kučištu da mi stavi,tj.zanima me kak stoji na kučištu :)
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Postaviš je prvo na krajevima polukruga a zatim utisni sredinu i naravno kućiste u škripac. Uzmi jednu cijev i onda je uvaljaj. Nek je viri preko ruba max 0,5 mm

To sam i ja mislio a on govori da je semering bolji...on ima na svom taktoru semering i već dugo nije procurio
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
tak smo i mi složili,al je procurilo nakon nekoliko rh,pa bi opet trebalo stavit nove...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ko je proizvođač špage?
Jeste ju prije ugradnje napacali u ulju?
Jel makina jako puše?
I ono najbitnije, jel ste provjerili da vam na karteru ne curi?
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
I znate li kako se to uopće ugrađuje? I koliko ste je odrezali... jer vam nije stala unutra ( bilo i toga)
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
@ Muha, nije mi dal vrag mira i posudil sam komparator. Podesio sam luft poluosovina na 0,25, ali kotači se i dalje klimaju...
Da li se kad je sve po propisu kotači barem malo klimaju ili nimalo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Bolje da se ljulja nego da žulja.
Samo gas i ako nebu po grabama onoga tok, tok nemaš brige.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ko je proizvođač špage?
Jeste ju prije ugradnje napacali u ulju?
Jel makina jako puše?
I ono najbitnije, jel ste provjerili da vam na karteru ne curi?

a da ti iskreno velim nemam pojma ko je proizvođač...
hmm možda je i u tome pogreška pošto ju nismo prije nauljili tj.napacali z uljem...
ma ne puše nešto pretjerano tak da sumljam da je do toga ,ne curi na karteru nego se vidi da otud curi(obrisano sve okolo i nevidi se nigdje drugdje da bi curilo)

I znate li kako se to uopće ugrađuje? I koliko ste je odrezali... jer vam nije stala unutra ( bilo i toga)

odrezana je tek tolko da je jako malo virilo van..al očito je kvaliteta u pitanju... budemo vidli možda kad bude vremena se opet zamjeni,al nije to nešto preveliko curenje,ali vidi se..
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Štos je u tome da se ne smije rezati nego se namoči u ulju i stisne skupa takva kakva je.

Zato i pušta... Niste prvi niti zadnji to napravili :icon_eyes:
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Moj prijatelj kaže da se nareže na lastin rep jedna i druga strana da se uklope jedna u drugu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
0_Z1u2ceOq1IWw7Tx-exjd_gCnTGXBm8fmGbGRnvQA8=s219-p

Šta kažete na ovaj motor?

2VyEp362ty7pHvHUKbaWtL1bvfWCGBmeaSVeZNwU-pw=s219-p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Mastan iznutra i izvana, mada su slike male, ali se dovoljno vidi
 

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Kompresija nula bodova...brusio cilindar da bi izvadio klipove... toliki su zazor napravili da je karika zapinjala. Paljenje mu je bilo samo sa start sprejom i naravno toči ulja uvijek...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Očisti aluminij od čelka i vijaka brezona i orginal sa prodaju u reciklirnja

vaš velečasni
 

Najnoviji postovi

Na vrh