• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
to stavljaš one indijske membrane kaj se zovu "devdenra..." nešto?
Zna neko kakve su membrane u novoj ipm pumpi, ima li problema s njima?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Pa od cega se te prave membrane pa tako odlaze. Prije pet godina sam iz dvije pumpe sastavio jednu i membrana je bila polovna i evo dan danas fercera. Da naglasim traktor se doslovce nije gasio do marta prosle godine kad su dosla ova dva Kineza.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
loš kvalitet,,djelovi su u zadnjih par godina za imt-a dosta pojeftinili da nije za vjerovati,a razlog tomu je velika konkurencija proizvođača,,a samim tim ako proizvedu dio koji će dugo trajati oni su na gubitku jer će prodaja slabo teći,,zato sad prave jeftine i nekvalitetne djelove da bi mi kupovali a oni zarađivali,,s tim da smo mi tu koji gubimo a mislimo da smo dobro prošli
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Jedan je kod mene stavio prije dvije godine i kaze da nije imao vise nikakvih problema. Eh sada koliko mu je vjerovati,jer znas kako je u selu svi govore "samo sipaj i vozi",a majstori ne odlaze od masina.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
StricVujc da tako nešto piše na pakovanju, ova prijašnja ne znam čija je bila, to sam bio kupio komplet AC pumpu novu, piše na njoj Zagreb i još nešto, no ta se pumpa raspala pa sam njenu membranu stavio na drugu pumpu, no ta membrana kao da je trunuti počela..

Onaku indijsku sam bio prije par godina stavio na 549 i služi za sada.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
IPM me jedan do sad unazad zadnjih par godina razočaral i to zadnja pumpa.
Nova AC pumpa i membrana nije izdržala niti od prolječa do jeseni. Čovek toči striktno euro dizel jer nema potrebe za plavu. Stavljena nova IPM-ova membrana.
Možda ju je gorivo pojelo :icon_scratch:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
MUHA, el to onda i ova moja IPM ili postoji još koja u ZG proizvodnja!?

Pa moja ako je bila 50 radnih sati na traktoru i sve se u pumpi raspalo. A eto membrana počela trunuti, pa stara membrana koja je bila na traktoru 10 možda i više godina je bolje izgledala od nje.

Budem vidio dali će biti sreće s ovom novom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
IPM je srpkinja.

Da ti bum iskren nekak se nemrem sjetiti ko je u ZG radil AC pumpe za IMT
Znam za Talijanku, Slovenku i Srpkinju, Engleskinju ali za Hrvaticu .... :icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja sam kupil englesku AC pumpu bila oko 600 kn uvijek suha ali nakon 6 mjeseci propustila naftu u karter tak da ni skupe ni su kvalitetne :icon_scratch:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
bilo je nekaj sa Zagrebom, bilo je! Takva je i moja sad zadnja gore (već nekih 12-13 ljet) samo kaj sam gornji dio (ono s ventilićima) predlani uzel sa još starije (originalne) jer se pokvarilo.

ipm ima v zg na Sveticama za oko 220 kn. A teleoptikove v zagorju tu drži auto Kantoci samo su jako skupe prek 300 kn

evo updejta: piše na njoj V.I.B. ZAGREB
 
Posljednje uređivanje:

bjeli

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
14
Nedavno sam nabavio traktor IMT 539, godina proizvodnje 2005. U odličnom je stanju, jest da malo kaplje ulje iz mjenjača, ali sam već pročitao što o tome mislite i kako otklanjate kvar.
Ja imam problem da mi volan ima lufta, pa bi molio savjet.
Mogu li sam otklonit ili moram na servis? Jer kad vozim asfaltom, ako je zakačena freza (275 kg) pođe mi klapat prvi desni kotač.
Unaprijed hvala!
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Sve se može doma napraviti, osim strojne obrade i podešavanja diza i PVP.

Ako ti se klima ruka koja izlazi iz kučišta volana, otišli su segmenti volana.
Da li curi mast/ulje iz kučišta?
U kakvom su stanju kugle volana na sponi prema kotaču?
Primi za kotač, probaj ga okretati rukom pa vidi gdje se klima.

Javi rezultat
 

bjeli

Novi član
Tu od
11 Velj 2014
Poruka
14
Iz mjenjača kaplje na rupici di je šplenta, na zvonu.

Kugle su dobre, ulje je prije curilo ,ali kad sam ga ispustio na kontrolni šaraf dokle treba bit, prestalo je, ne curi više niša, suh je.
Razdigo sam malo prvi kraj i kad mrdam lijevi kotač luft se pojavljuje, a ide do volana(mrda se ruka i sve), nema lufta na ruci ni kuglama.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
pa sad koji tocak ima lufta lijevi ili desni? jesi li probao da dizes tocak gor -dole ima li tako lufta
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Ok, ta rupicas i služi za to da ulje iscuri ako semering spojničke popusti.
Dakle, ako je to par kapi na dan.... ne diraj... kod mene je tak već 20 godina i još nisam mijenjao.
Ako ostaje mlaka ispod traktora, onda moraš mijenjati. Traktor na pola, spojničke van i zamjena. Usput promijeni i ležaje i vidi kakva je lamela (jedna i druga), korpa, capice i federi.
Negdje su puknuti i Muha pojasnili kako i što, a puknuti je čak naveo i dimenzije ležaja i semeringa.

Ako se klima ruka koja izlazi iz kučišta volana, a uz nju ne curi ulje van, onda su otišli segmenti volana (zupčanici).
Mijenjaju se u paru, obavezno sa piksnama. Dijelovi su ti oko 250 kuna komplet, tako da se ne isplati zezati sa izradom piksni i popravkom zupčanika.
Nije komplicirano za složiti. Kad ukopčaš stup volana na segment, sa podložnim pločicama ispod šarafa moraš podesiti da nemaš lufta između vretena volana i segmenta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh