• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Vozimo tetkovu prikolicu a on ima ovu dugu kuku na svom...punu gnoja kolko god ide su naklali pa vozili h trsje i nije digalo,tak da ne vjerujem da bu mene po cesti


1238033_579312452115249_1090580751_n.jpg
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Na ovoj kuki kakvu Tino hoce, ja sam vozil 5 kubika drva na prikolici. Bilo je i vise, al nek bude 5 kubika. I nije bilo problema sa dizanjem prvog kraja... Islo se i uzbrdicom..

evo dokaza:
i3fo28.jpg
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Moze od svakog uz malo busenja ploce ake ne odgovaraju rupe. Da si blize dao bih ti ja djaba svoju od dong fenga .
A zasto za tih malih prikolica i tog gumenjaka ne nabavis onu poteznicu i ostavis ovu automatsku kuku.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
imam ja automatsku al je preveč unutra,nemam veliki anjšlag kad skrecem
a i jebada je sa zakapččivanjem,odi ispod traktora,digni s hidrulikom prikolicu,ope ispod zakopcaj kuku i to...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Onda ti druze nemas kompletnu automatsku kuku,fale ti poteznice i onaj T gdje se ubacuje bolcna,tako da nema nikakvog silazenja i zavlacenja ispod traktora.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Onda ti druze nemas kompletnu automatsku kuku,fale ti poteznice i onaj T gdje se ubacuje bolcna,tako da nema nikakvog silazenja i zavlacenja ispod traktora.
Al to opet ne mijenja ništa sa anjšlagom..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,384
Ne bih nesto da ti pametujem,ti najbolje znas sta ti odgovar,ali taj manji anslag ima i prednosti u situacijama kada dodje do proklizavanja traktora,jednostavno se usperi guma za rudu i stajes u pola metra. Za ovakvo zaustavljanje treba iskustva inace letis......
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Ali opet ponavljam da tu kuku koristim samo za traksport po cesti i po ravnome ,i sad ak se ja trebam okrenut trebam mjesta ko za kamion
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Fino izmjeri na ploči kolki je razmak između klinova i napiši tu a ja ču izmjerit na svojem imtju 540,ako je isti razmak,tj ak paše sa mog traktora na tvoj,fino ponudi neku cijenu pa se možda i dogovorimo,ja ju kupio sasvim slučajno na otpadu prije par godina,ne volim baš neke vozit sa njom jer je daleko iza. imam jednu domaće izrade na sličnu foru al skroz bliže traktoru i automatsku,i za bilo koji ozbiljniji teret automatska je gore jer je nasigurnija i najlakše se vozi s tom kukom
 

olympya

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
3
IMT 533, generalka, reparacija ..??

Pozdrav dragi forumaši, evo novi sam ovdje. Imam imt 533 de luxe 67. godište. Bio od djeda, pa od oca i sada već godinama moj. Neki dan sam stavio nove gume, pa sam si rekao da kad sam već dao 3400 kn za gume da bi mogao kompletnoga srediti. Šta preporučate? Neki okvirni trošak? Na što obratit pažnju?
Inače traktor koristim za dovest 30 metara drva godišnje i za izorati 6 brazdi :D:
Ono što me je počelo smetati je puštanje ulja na prednjem semeringu radilice, a i na zadnjem ako je to semering, dole ispod bloka na onu neku rupu.. i to sve više i više. Ostalo je ok. Pali na start sprej već godinama, trebalo bi mu dosta duže bez njega, a po ljeti pali i bez spreja.. Stavit ću i kojih slika da vidite o čemu se radi.
Hvala svima :)
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
paše ona sa 540 ja mislim...kolko očeš za nju? tatin frend je takvu prodal za 300 kn
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
Re: IMT 533, generalka, reparacija ..??

gle iskreno promjeni semeringe i prebrtvi motor ak ti treba za vozit drva i izorat 6 brazdi a neka generalka ti je oko 500 eura zavisi šta radiš
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Prvo sutra il kad več stigneš izmjeri pa da vidimo dal paše,mislim da bi trebala pasat jer su kuke po standardu valjda a ploče sa različitim razmakom rupa. Gle nezanm kaj da ti kažem za cijenu,nisam razmišljao da ju prodam i neznam kakve su cijene tak da vidi kolko se kreču po oglasima pa ponudi neke
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Re: IMT 533, generalka, reparacija ..??

Daj mi reci,jel pališ po zimi traktor sa grijačem?? ako ne pa normalno da vergla dugo...ko i moj,nemam spojen grijač na naftu
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
pa evo,nudim 350 pošto ju je Gospon Darko tak prodal...možda ga i znaš ,Podolšak
Uglavnom,ćuvaj mi ju,pital sam tatu,nema se trenutno...kad bude i ak paše dolazimo po nju
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,308
Re: IMT 533, generalka, reparacija ..??

Pozdrav dragi forumaši, evo novi sam ovdje. Imam imt 533 de luxe 67. godište. Bio od djeda, pa od oca i sada već godinama moj. Neki dan sam stavio nove gume, pa sam si rekao da kad sam već dao 3400 kn za gume da bi mogao kompletnoga srediti. Šta preporučate? Neki okvirni trošak? Na što obratit pažnju?
Inače traktor koristim za dovest 30 metara drva godišnje i za izorati 6 brazdi :D:
Ono što me je počelo smetati je puštanje ulja na prednjem semeringu radilice, a i na zadnjem ako je to semering, dole ispod bloka na onu neku rupu.. i to sve više i više. Ostalo je ok. Pali na start sprej već godinama, trebalo bi mu dosta duže bez njega, a po ljeti pali i bez spreja.. Stavit ću i kojih slika da vidite o čemu se radi.
Hvala svima :)
Ne diraj dok ide,
Stavi karton ili lavor ispod njega na parkiralište na kojem odmara, a ti 10-tak tisučica pametnije uloži.
Ni gume ti se nebudu otplatile, a kamoli generalka s obzirom na to koliko ga koristiš
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Fino izmjeri na ploči kolki je razmak između klinova i napiši tu a ja ču izmjerit na svojem imtju 540,ako je isti razmak,tj ak paše sa mog traktora na tvoj,fino ponudi neku cijenu pa se možda i dogovorimo,ja ju kupio sasvim slučajno na otpadu prije par godina,ne volim baš neke vozit sa njom jer je daleko iza. imam jednu domaće izrade na sličnu foru al skroz bliže traktoru i automatsku,i za bilo koji ozbiljniji teret automatska je gore jer je nasigurnija i najlakše se vozi s tom kukom

Isti razmak i debljina vijaka je na 533,539 i 558.
Isti razmak i debljina vijaka je na 540,542,549,560.577 itd...
 

Najnoviji postovi

Na vrh