• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Ili kudelje ako telefona nije pri ruci bilo, ma konac da si namotal u desno ... bilo bi ok.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Ma imam i kudelje i teflon trake, ali mislil sam da to drzi i bez toga.. Sutra budem omotal..
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Kaj će ti sprej i sl bolje lanac ili šlep štanga susjed te pošlepa popijete piće i svi zadovoljni .:(clap):

a ni sused nemre vužgati kak ni njegov sused,,,,sprej je v tim situacijama zakon ,al treba bit oprezan -a ne ga našpricat da se explodira...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Naš IMT 540 več godinama pali na sprej..Čim malo zahladi obavezno se pali sprejem,motor se ponaša sasvim normalno,a dok se on ne buni ne bunim se ni ja..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Sad buš ti videl gde život leži :icon_pray::icon_pray:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=VsTuEU2KYBw&feature=related[/YT]
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
zavisi i od spreja, neki su jako loši, ja imam od wurth-a start sprej i jedan sprej potraje godinama...

moj 539 puše ko parna lokomotiva, kada je ispod 10 stupnjeva niti ne pomišljam paliti bez start spreja ali tu treba samo jedan kratki pritisak do dva i pali, bolje i to nego ko neki verglat po par minuta, pa onda ode anlaser i akomulator

broj sati nepoznat, krajem 80-ih kupljen sa 3000 rh, motor neotvaran

dok ide dobro je, kada dođe do granice neupotrebljivosti ili crkne ide remont, dotad nema smisla za moju površinu koju obrađujem rastavljat...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
Moj 533 samo dobro ugrij i pali kao novi...
A kad je toplo vrijeme, pali skoro na zub bez grijača.
 

preciousss

Novi član
Tu od
10 Tra 2014
Poruka
5
Ljudi jedno pitanjee. Kupio sam IMT 539 i pustao mi je malo ulja na mjestu oznacenom na slici tj. tu se slijevalo, odakle , nisam uspio skonati. Medjutim kad sam zamijenio ulje i filter nigdje jedne kapi ne pusta. Prije se odma pojavljivalo cim ga upalim a sad ni nakon duzeg rada sve suvo. Da li je moguce da je do gusine ulja ili sta vec?

http://postimg.org/image/4kb9h7d55/
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
video jee amo primjer kad se koriti spraj kod isravnog alnasera i akumulatora nema posljedica za ventile .

Greška je kad se start koristi kad alnaser ne vrti ili kad je akumulator pri kraju .

Postoji uređaj koji autmacki dodaje start kod verglanja ..rusija zna biti jako hladna ..zašto se zamarate time , da nije toga trebalo ne bi izmislili .

vaš velečasni
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
dali je moguce da je do gusine ulja ili sta vec?
Do gustoće ulja nije garant.
Sve kaj se samo popravi dugo ne traje.
video jee amo primjer kad se koriti spraj kod isravnog alnasera i akumulatora nema posljedica za ventile .



Postoji uređaj koji autmacki dodaje start kod verglanja ..rusija zna biti jako hladna ..zašto se zamarate time , da nije toga trebalo ne bi izmislili .

vaš velečasni
Ako si primjetil na videu nema ni D od dima u alnasanju, znači da ovaj bedaček s videa možda bezveze spreja.
Alnaser vrti ko lud, ali to je možda do manjka kompresije.

Ruska (sibirska zima) i ova naša su nebo i zemlja. Tam su večinom benzinci mada i oni trebaju sprej koji je ustvari za te ekstremne uvjete i izmišljen.
Kod nas se počel upotrebljavati radi raspuhanih motora a ne radi niskih temperatura.

Ja ne velim da ne pomaže, samo da s njim treba znati i oprezno ga dozirati jer ostavlja tragove u motoru
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja ne vidim dima ni kad upali , makar se ovaj brani od njega.
Nije da ga nema , ali nakon ovoliko verglanja bi ga treblo biti podosta .

Također vidim da ovaj bedaček grije i spreja . a to je pogrešno jer sprej izgori u usisnoj grani
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Tak je, trebal je biti pun dvor dima.

Za grijač i sprej si u pravu, htel sam komentirati ali zaboravio.
Vidiš da su prva dva sprejanja bila bezveze baš radi toga jer je sprej izgorel, a kasnije kad se grijač ohladil mali ke krenul na zub.
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Grije ga đabe,samo troši akumulator i anlaser da duže vrti! Jedan od boljih Start spreja je bio HINS, ona žuto bijela boćica , ako se sjećaš, MUHA...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Jel se može na filteru zraka skinut onaj gornji van da se očisti?
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Misliš na gornju mrežicu u kučištu filtera ili ciklon (centrifugalni filter )? Iako to oboje možeš očistiti bez dodatnog rastavljanja.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
na mrežicu mislim,ima smeča unutra,probali smo s kompresorom,nejde,minivas nejde kroz rupu onu a s šlaubom nebumo ništ napravili.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Čak ima original v novijim kabinama kamiona -jednokratnih (bombica) start spreja kaj je tankim lajtungom povezana direkt na usisnu granu .....a ovi fergači su možda zmišljeni za Afričko tržište....Kad sam bil v tkzv. JNA dužil sam Kraza dempera380 ks v8 -dok stari dajci nisu vužigali ja sam ga tresnal ,,,najprije je delal na pol cilindrov a vani je bila bela megla ,vervali ili ne ak nije bilo vetra okolum 50 m.niš nisi videl ,a zraka nisi imež živa nafta....tak da ovaj neke glumi na fergaču ili mu nije dal ful gas ...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jel se taj ruski vrag grijal grijačem na benzin? ..u kabini je bila posuda i ručna pumpica?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,234
Mislite na ovaj benzinski motor koji pokrece zamasnjak?

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=CrhGRwj82wE[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh