• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, točno tak... 540, 560, 565, 577 i ove među serije 42, 49, 69... :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,163
Taj 539 s 80 ks se moze iskoristiti jedino da tjera silo mlin u mjestu, tu se moze iskoristiti ta njegova snaga..
Ovako, zali Boze jer bi mu za tih 80 ks trebalo dodati jos 2 tone utega na njegovu tezinu da bi bio za nesto..
Po meni, 539 sa svojim standardnim motorom je prejak za svoju masu, taj motor nikad ne staje, traktor se ukopa do mjenjaca, ali motor ide..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
slazem se da je trebao imati jaci motor imao bi, nebi se radili veci tezi traktori, ali eto kad ga je covjek vec slozio ili takvog kupio, dobio, moze ga korisitit sa kardanom, na tvrdoj podlozi, lanci na tockove, transport, ghdje je isao II sad moze III, e sad je pitanje koliko ce ostali sklopovi izdrzati tu torturu
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Sumnjam da bude kaj menjacu.. kak su decki vec i napisali, on tak i tak kopa kad ga opteretiš. A još ako vlasnik ima malo sluha i ne bude ga siloval...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
558 ima isti kuplung i mjenjač pa ga ne trga tak da može (ne trajno) izdržati .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kak mjenjac trpi, mjenjac je taj u nizu koji prenosi snagu motora, ukoliko neki zupanik bude najslabija karika stradat ce, jer tockovi nece uijek proklizati, na asfaltu optereceni jednooosovinkom, ili cak i na meksoj podlozi u visem stupnju prijenosa, prije nego proklize stradat ce zupcanik, a da ne govorim o korpi, konusno tanjirastom, mislim da stvar uoce nije komplikovana, to ne ide, moze ici kod nekoga ko to zna korisitit do odredjene granice i za odredjene poslove
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mogel bi se dodati multipover od MF-a pa bi transmisija bila mekanija jedino bi izostale čari paljenja na guranac :icon_thumright:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
tek sam svladal pover sad več spominjete multipover , koji je to sad vrag ?
Kaj bum druge godine na siliranju vozil najlošiji traktor?..ktome ide i podrapana prikolica ..ne bi me iznenadilo
 

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
bio bi dobar za nekakvu frezu ili RD , nebi pouno gazio a ima snage za pogon i do jedno 2,2 metra
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nebuš, bum ti ja Rusa složil :icon_fU:
rus tjera komabanja a kad bi ja stisnil ili nategnul gas otpala bi ona sjajna boja..a možda bi i prek mejaša prešel pa bi u koprivnicu s cugom na suda išel
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Imam jedan problem s volanom na 533, trebo bi promjenit puž i sve ostalo sta ima u kučišto pa me zanima gdje bi to najpovoljnije mogo nać
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
Kod popravka volana (znamo koji je to posel) treba gledati koji djelovi su najkvalitetniji za ugradnju, a ne koji su najpovoljniji za kupnju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh