• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Prije par radnih sati sat teleoptik stao na 199,9 i ne mrda, što napraviti sa ovom zločestom spravom?
 

paagus

Novi član
Tu od
9 Lip 2015
Poruka
3
Vjerujem da si odgovor dobil, ali da bi bil sigurniji rado bi videl sliku cijelog motora ili barem sliku filtera koji na sebi ima povrat.
Kakve probleme si imal sem kaj ti je AC pumpa tvrda?
Je, dragi7 mi je već rekao da bi trebalo ugraditi povrat goriva.

IMG_5003r_zpsmsrzfotv.jpg~original


6ae417a5-47d4-491a-ae7c-bb77ffcd13ca_zpsyki7m3ke.jpg~original


Sve je počelo tako da je motor znao povremeno promijeniti broj okretaja, pa bi u slobodnom hodu skočio na 1000 okretaja, da bi se za desetak sekundi vratio u normalu. Rjeđe bi tokom vožnje sa 1400 okr. skočio sam od sebe na 1700 , pa se opet vratio na 1400. Nekoliko puta mi se nakon dužeg rada u leru, kad bih dodao gas, naprosto ugasio.
Sad smo pred par dana izvadili i oprali rezervoar (čega tu sve nije bilo :icon_eyes: ) i ugradili dodatni predfilter ispred AC pumpe. Nakon toga odvozio sam oko 9 sati u raznim režimima: normalna vožnja, vožnja pod punim gasom (kratkotrajno), dosta vožnje u leru - (panulanje) i motor se ponaša posve normalno. :icon_super:
Bilo mi je čudno da rezervoar ima jedan priključak začepljen pa sam malo bolje pogledao i vidio da nema spojen povrat nafte. Tko je to i kada tako složio - pojma nemam :rolleyes:
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
Paagus dobrodosao kao drugi moreplovac sa traktorskim motorom na forum mi doduse oremo po moru ali to je slicno samo sta mi nemamo krumpira i zita kao traktoristi drago mi je da si se uvjerio da su ovdi mestri i pravi ljudi spremni pomic kao sto sam ti na ribolovnom forumu pisao .Rjesit ces ti problem na pravom si mistu.:icon_eyes:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Povrat ti je spojen na filter (vidi se na ovoj drugoj slici). :smile:
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Za dobar pregled treba spraviti dobre ribe i onda raditi na motoru Ja se prijavljujem za pripremu na žaru ili na brudet.
 

dragi7

Član
Tu od
28 Sij 2015
Poruka
48
I ja ću pomoć za to prespojit kad se već sprema brudet i riba na gradele.
Povest ću i brata on lipo piva u klapi kao što u klapi piva i Paagus.I nemojte mi zezat Paagusa on je za razliku od Vas meštara za motore meštar za informatiku i kako vidite on se želi dobro informirat . I nije na filter spojen povrat nego odlaz za višak goriva koji može da ide na predfilter AC pumpe ili direktno na rezervar.Toliko su mene bar podučili dobri meštri sa ovog foruma.Usput Paagus moram ti pohvaliti još jednom ekipu sa ovog foruma jer su prva liga.A i dobri su zafrkanti što je za pohvalu .Ugodno s korisnim je dobar spoj :icon_pidu::icon_smile:
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Evo ovako da postavim jedno pitanjce, valjda će se naći netko da zna točan odgovor na to pitanje. Pregledavao sam temu poreko searcha, ali nemogu naći ništa slično. Znači imam IMT 539, motor IMR i sad je meni čudno u tome tu što što sam na traktoru vidio da ima oznaka 533.xxxx kao neki kataloški brojevi. Najviše pozadi traktora sam primjetio,a sprijeda nisam gledao da li ima i da li to znači onda da je moj traktor zapravo bio 533 prije, ali je ubačen 539 motor ili to ništa ne znači, nego sam označava te kao kataloške (tvorničke) brojeve i za 539, jer je gotovo pa isti kao i 533 u pitanju dosta dijelova. Gledao sam ispod upravljača na onoj pločici za raspoznavanje traktora piše li išta, ali nisam mogao ništa razaznati, jer je netko kako je farbao traktor i nju prifarbao :(n): Do sada se nisam previše zamarao sa time, ali eto palo mi je napamet, pa rekoh da upitam :icon_e_wink:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A u cemu je razlika između 533 i 539 osim u motoru??? Sve ostalo je isto.. Jaje jajtu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
To nije istina, ima i jednih i drugih (pa ćak i 540 sam videl) koji imaju oba tipa šperi.

Oni brojevi koji zanimaju kolegu Iko su kataloški brojevi.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Muhač kod mene dva 540 Fiat motor prsti špera nikad nije bila dobra i 540 IMT motor kanđa super radi .Prsti su na starijim modelima no IMT je stavljal kaj mu bilo pri ruci .
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Imam pitanje: 533 - nosili smo mu pumpu kod majstora jer je puno dimio i imao ler gas 1500 ( normalno 500-600). Majstor nešto naštimao, kaže pumpa valja. Donesli kući pumpu, spojili na traktor nazad, upalili kad ono ne dimi ništa, al mu odjednom gas sam se dodaje i oduzima. Traktor čini slijedeće: sa 600 okretaja ode na 1000 okretaja i odmah se vrati nazad na 600. Dakle povećava sam okretaje za 400. Pri povećanju okretaja dimi plavo. Majstor kaže da su možda dizne. Želio bih čuti vaša mišljenja. Dakle povećava sam gas i dimi plavo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Možda vuče naftu na grijaču ?? Ako je pvp u redu i nigdje ne vuče falš zrak .
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,374
Ne bih znao za naftu, a za zrak smo pregledavali i nismo nigdje uočili da vuče zrak, majstor kaže da su dizne? Što ti misliš da li ej do dizna?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Kakav je to posel (a i bošista koji vam nije pažnju skrenul u startu) u kojem urediš pumpu, a dize ne.
Večina nas od diza kreče (kad sve ostalo pokuša) jer je njihov popravak daleko jeftiniji od popravka pumpe.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovo je i meni odmah zapelo za oko... Kak nosiš pumpu bošisti a da dize ne odneseš, i kakav je to bošista koji je pumpu bez dizi uzel? Ako zbog niceg drugog onda zbog sebe to nije trebal raditi..



PS
Znaci bil sam u pravu za zadnji kraj od 533/539.. Jaje jajetu... A bilo je i "tankih" i "debelih" šperi na 533..
 

Najnoviji postovi

Na vrh