• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jbg zato se danas sve domaće popljuvalo i propala država krade se na sve strane i nikom ništa.
Ne zamjeram ja pendreku takvom niš ali naše niš ne valja niti može uspjet a uvoz cvijeta.
Zato i jesmo tu gdje jesmo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma oprostil bi ja IMT-u kaj je radi konkurencije zatvoril Štore na neki način i Torpedo pa malo bojkotiral Rakovicu ali da se je bar usavršaval a ne ostali 50 godina iza MF-a kojeg su kopirali ak sjedneš u MF-a , Fenda , Jd itd nema velike razlike ali kad poslije sjedneš u IMT-a i moraš sa njim raditi to je božja kazna .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja velim općenito gle to se nemože usporediti nama s krš slali a za izvoze sasvim drugi traktori.
Al ja velim za sve tvornice šteta i torpeda što su ugasili moglo se tamo raditi nešto.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Goli otok je bil za one koji su se osudili drugačije misliti a ne za lopove . No ipak smo pitali o oranju jel je za 6 " plug trebalo po ako se sječam dinamometru od 400 do 500 kg a 533 je vukel 2x12" po tome bi trebalo od 1660 do 2000 kg kak 533 to može . Odgovor je bil da ima takav hidraulik koji tiska kotače no kad u brijeg nije mogel odgovor je bil da se može orati u dol . Buduči da smo došli sa traktorom težim od 2000 kg pitali smo jel možemo probati sa njime u brijeg tad nam je milicajac pokazal pendrek i rekel ako bilo kaj pitamo da idemo u SJS (STANICA JAVNE SIGURNOSTI) pa ti probaj nekaj reči protiv domačeg traktora .

Tak i treba, i dobro vam je rekel. To su bila vremena kad nikoga nije je.... osjecaj manje vrednosti pa se nekaj i imalo, a imalo se od cega i živeti. Napravile se kuce, gospodarstva, kleti i vikendice... A danas kad svako more laprdati kaj hoce živimo u takvoj bijedi da ni za šibice nemamo, a delamo s traktorima s kojima se i tad delalo..

Pa ko je tu sad onda lud moj Želkec?? Al dobro, imamo "slobodu", je...ala nas sloboda... A moramo i svakaj laprdati, dok ne pikneš kam nesmeš...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sa današnje pozicije to izgleda drugačije jer ako su drugovi rekli 5+5 =7 tako je moralo biti ili pendrek jer netko drugi zna i onda na vlasti su bili podobni a ne sposobni a nesmiješ ništ protiv njih ruski sistem no kvarim temu .
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Ej pozdrav ekipica.
Sutra mijenjam filtere nafte pa bi vas priupitao. Kako da postavim one mesingane platnice, znam da se moraju ugrijat, ali jel idu tople pod saraf ili??
I jos sam vidio da je bila prica o izmjeni ulja u bos pumpi pa me zanima di da ispustim i di da sipam ulje?
ugl radi se o IMT 533 76.g
Hvala
 
Posljednje uređivanje:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,210
Ulje se iz pumpe ne vadi nego se skine poklopac sa nje i sa štrcaljkom se lagano dolijeva ulje dok ne počne curit iza na iberlauf
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Mesingane ili bakrene, prije bi bile bakrene. I ako ih zagriješ u crveno i ohladiš u vodi, popustiš ih i opet su fino mekane....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Kad buš več poklopac imal dole onda na jednom šarafiču skini ono kaj je zakovano tak da drugi put nebuš trebal skidati cijeli poklopac več bu dovoljno skinuti samo taj šarafič i kroz njega točiti.
prišparal si buš muke oko postavljanja dihtunga.
Ulje koristi čim kvalitetnije imaš.

Za bakrene pločice ti je več pojašnjeno.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Problem sa 539, molim savjet.

Linijska pumpa. Novi klipovi na traktoru. Rad se puno popravio ali je ostao jedan isti problem koji je sad još izraženiji. Naime često počne trokirati pogotovo na nižim obrtajima, padnu okretaji i radi kao na 2 klipa dok si sam nedoda gas i proguta to. U tom trenutku dimi jako i skoro nikako na gas ne reagira.

Dizne sam nosio kod majstora da promijeni uloške ali kaže da je sve uredu i da repariram pumpu. Pa da se ne zalijećem dali može biti do pumpe?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Probaj uzeti karnister i sa njega spojiti gorivo direktno na pvp povrat također u karnister (zaobiđeš ac i filtere ) oko bude ok nečeš trebati popravak pvp a ako bude isto onda je pvp . i naravno karnister treba biti viši od pvp.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Pa zar nebi bilo dovoljno da odvrne crijevo koje ide na pvp malo zavergla i ako uredno baca gorivo onda samo ostane pvp
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Najbolje što ti je Željko rekao.
E sad ko zna jel ima u njoj ulja i kad je mjenjato i tako sam znaš.
Na 539 ima šaraf za ispuštat ulje i doljevat s vrha
Probaj i ulje u njoj zamjeniti motorno ide
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,417
Popravi se rad kada se motor zagrije, ne guši ga ali nije to to.

Probao sam i zamijeniti mjesta injektorima, e tek onda je radio kao vladimirec?

Ulje sam jednom nalio prošle godine, filteri nisu valjda 10 godina mijenjani.

Pa ću ja polako krenuti od najjeftinijeg i vjerojatno stići do najskupljeg :icon_blackeye:

Probati ću i željkov savjet. Hvala svima.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Au 10 godina da se ne zamjeni filter ???
To si odmah trebao mjenjati neznam čemu čekaš.
Ne bi bil čudno da ti pumpa ni ode uz takvo održavanje
 

hrvoje007

Član
Tu od
29 Stu 2011
Poruka
117
Pozdrav ekipa jel ko zna ima li razlike u el. instalaciji na imt539 u odnosu na 533? Naime radi se o imt539, 82 godište i na njemu je ugradjeno dinamo umjesto alternatora mislim čak da je tako došao iz tvornice, e sad dinamo nece puni i ja ugradim alternator međutim sad mi na onoj debljoj žici uopće nema struje i lampu neće ugasi? Probao sa susjedovog traktora stavit alternator i opet ista priča a kad stavim dinamo ima struju?
 

frenja

Član
Tu od
27 Tra 2014
Poruka
137
Kod mene na 533 je ugraden alternator ali je i nesto preuredivano. Stric ima dinamo, ali mu je elektricar proveo i zice ako bude nekad metao alternator. Tak da mislim da se nemoze samo skinut dinamo i stavit alternator.
Oprosti ako grijesim. :^):
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Moze. Ja sam maknuo dinamo i stavio alternator na iste zice. Al je to elektricar prespojio.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh