• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nemre biti od ac pumpe do boš pumpe metalno kad između moraju filteri biti....
Da ne komljikujemo, radi ili kupi redukciju i stavi to kaj ti se nudi .
Stara membrana je predpostavljam prnjava pa je na onu rupicu špricala nafta?
 

hidraulikaflex

Novi član
Tu od
13 Ruj 2016
Poruka
3
Pozdrav. Imam pitnje vezano za IMT 539. Naime promjenio sam ulje u kucistu mjenjaca i nasuo 80ku hidraulicno sinteticko ulje, austriskog proizvodjaca koje sam dobio iz inostranstva. Nakon sipanja ulja isprobao sam hidrauliku. Dok stoji traktor u mjestu sve radi odlicno a kad sam pokusao da podignem poluge dok sam bio u pokretu poluge su podrhtavale. Da li tu postoji neki veci problem ili je prosto ulje ne odgovara pumpi? Kako je najbezbolnije moguce pristupiti filteru ulja da bi se ocistio?
Da li je moguce da je ulje rijedje nego sto bi trebalo biti i da li smeta to za mjenjac ako je ulje rijedje? Hvala unaprijed
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Poluge podrhtavaju jer neki od ventila na pumpi neradi dobro.To se zna desiti pri promjeni ulja.Neki opiljak , komadic silikona i sl.podleti pod ventil.Zakaci neki prikljucak i probaj vise puta dizati i spustati.Ako ne prekine onda pumpa mora van ,rastaviti i detaljno ocistiti.E sad kako kazes u hodu podrhtavaju malo je cudno.Jel podrhtavaju sa prikljuckom .
IMT-539 nema filter hidraulike pa se zato i desavaju ti problemi sa opiljcima u pumpi.
 
Posljednje uređivanje:

hidraulikaflex

Novi član
Tu od
13 Ruj 2016
Poruka
3
Poluge podrhtavaju jer neki od ventila na pumpi neradi dobro.To se zna desiti pri promjeni ulja.Neki opiljak , komadic silikona i sl.podleti pod ventil.Zakaci neki prikljucak i probaj vise puta dizati i spustati.Ako ne prekine onda pumpa mora van ,rastaviti i detaljno ocistiti.E sad kako kazes u hodu podrhtavaju malo je cudno.Jel podrhtavaju sa prikljuckom .
IMT-539 nema filter hidraulike pa se zato i desavaju ti problemi sa opiljcima u pumpi.

Hvala na odgovoru. Interesuje me da li ce to sinteticko hidraulicno ulje koje nije predvidjeno za transmisiju naskoditi mjenjacu i ima li velike razlike izmedju HT i ulja predvidjenog samo za hidraulicku?
 

hidraulikaflex

Novi član
Tu od
13 Ruj 2016
Poruka
3
Planirao sam da ispustim 10 litara pa da natocim 10 litara Traktola M80. Da li se smiju mijesati sinteticka i mineralna ulja?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
dobro veče interesira me dali mi netko može reč na koliko se bara štelaju dize za mf35fe

Na njemu je vjerovatno motor perkins 23C.Trebalo bi da se stelaju na 135bar-a.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Neki dan 539 napunio godinu dana kod mene i odradenih 560 radnih sati......da li je to puno ili malo, neznam.....za te sate nije bilo problema, osim onog semeringa na radilici kod kvacila koji je poceo kapati, drugo nista
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Neki dan 539 napunio godinu dana kod mene i odradenih 560 radnih sati......da li je to puno ili malo, neznam.....za te sate nije bilo problema, osim onog semeringa na radilici kod kvacila koji je poceo kapati, drugo nista

nije,a imam 2, 539 i odradim nekih 350 sati,a prije sam isto radio sa njim tolko na godinu
 

marijan1304

Novi član
Tu od
12 Stu 2017
Poruka
4
jeftinije ti je kupit odm sa dvostepenim kvačilom to je puno posla i novaca a to nije poso sa jednostepenim kvačilom čim stisneš kvačilo neradi ni kardan ni hidraulik
 

Dobrica

Član
Tu od
14 Pro 2015
Poruka
79
Zanima me dal je netko ugrađivao mjerač razine goriva u rezervoar od 539, naime dosadilo mi je stalno guranje kojekakvih štapova i slično pa me zanima kakve su alternative. Na ebay-u ima neki univerzalni set, mjerač razine goriva (plovak) i indikatorski sat.

s-l225.jpg


E sad taj set ne košta bogzna što ali vjerojatno je žešća nekvaliteta pa da nebi to crknulo u roku odma zanima me što preporučate? Paše li od kojeg drugog traktora ili auta i slično. Prethodno spomenuti set ostaje ko zadnja alternativa.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koliko para toliko i muzike nekak kilavo izgleda bolje stavi prozirno crijevo kak ima Rakovica ili MTZ (tkz vodokazno staklo).
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Dali onaj lim ispod pumpe vode je od običnog lima? U trgovini nemaju pa mislim ga napraviti....
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pokazivač goriva na mom imt-u nije odradio sigurno niti 2000rs. Raspala se kazaljka, stavio sam novi sat i drugi plovak pa se raspala za parsto sati ponovo tako da i dalje guram štap. Prevelike su vibracije za taj sport.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Dali onaj lim ispod pumpe vode je od običnog lima? U trgovini nemaju pa mislim ga napraviti....
Obični pocinčani. Nekad davno su bili mesingani ali to je bilo jako davno.
Ti mu doskoči s aluminiskim ili prokromovim, barem danas to nije problem.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zoki moj radi od 87 jedino mi na njemu vukel zrak pa sem stavil pipu na dno rezervara. (navoj narezal Muhač ).
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nekako mi se čini da moj traktor vibrira više nego što bi trebao.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
I moj isto. 539 je u pitanju

pripisujem to istrošenom motoru i nejednakoj kompresiji po cilindrima
 

Najnoviji postovi

Na vrh