• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja pretežno sve u auto poljostroju kupujem, ne zato kaj je najbolji ili tak nekaj, nego zato kaj mi je najbliži.. Ljudi kaj delaju tam znaju pretežno sve. Sad sam zadnje kupoval ležajeve za prednji kotac, veliš covjeku kaj trebaš, on zna koji su ležajevi, koji semering, sve bez filozofije.. A za ove filtere i ostalo uvijek pitaju koje imaš jer znaju da može biti dve varijante.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Nije kriv dućan rijetko koji ima takve filtere.
Ja sam samo 1 vidio .
Većinom su ulošci a od trgovina ja kupujem vecinom preko web shopa.
A u autopoljostroju sam imao problem s vraćanjem dijelova i laganjem.
Kad god ih pitaš oni imaju orginal dio za imt .
Jozić je bolji i povoljniji i ako nešto nije u redu vratim nazad poštom a on mi je , već poslao novi dio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Danas, nažalost, samo onaj koji ima doma na stalaži neki dio 10 let ili više se može pohvaliti da ima orginalan dio.
Nije to samo kod IMT-a slučaj, to je tak kod večine proizvođača.
 

pvajdic

Novi član
Tu od
21 Stu 2017
Poruka
12
Ma mene nisu lagali samo im nije jasno o čemu pričam. Dućan gdje sam kupio uloške mi je i riješio problem te su rekli da im vratim te uz razliku cijene za nove. Sad je svaki novi dio popisan i slikan da ne bi bilo zabune ubuduće. A za povrat se samo pozovete na EU zakon o zaštiti potrošača i nema problema. Isprobano :)))

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Da što god sam zvao pa pitam za mjenjač da oni imaju još iz imt orginal možeš mislit .
Alanser poslali neispravan jedva novce vratili i od tada ništa ne kupujem tamo.
Kad je nešto neispravno traže račun od majstora koji je ugrađivao.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Radio sam u trgovini sa dijelovima, i svi imaju vise manje slicnu robu. Od kine, indije i sl. Sto se tice poznavanja materije, nema kvalitetne usluge bez kataloga svakog modela i marke traktora
 

bashamrkalj

Novi član
Tu od
13 Pro 2017
Poruka
10
Danas sam zamenio gornu cevu za antifriz sto ide u ladnik medjutim morao sam da skinem ladnik i kasnije kad sam sve vratio nazad termostat nije hteo da otvori do nekih 105-6 stepena celziusova dali je to normalno?
Traktor je 539
 
Posljednje uređivanje:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Pazi ako imaš indijski hladnjak i čep, hoće da nabije enorman pritisak i napuše crijeva.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Jel može netko pomoć..

Kompresor na 533 baca dosta tlaka u motor. Vidi se na čepu ulja kad je kompresor upaljen da piri , a kad ugasim kompresor nepiri u motor.
Promjenio sam karike, al i dalje ista stvar..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kako ugasiš kompresor? Klip- karike- cilindar, ili samo jedno ili svo troje nije kako spada.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Imam polugicu na kompresoru gdje se gasi, radi il neradi- tako je na 533.

Cilindar je stari, a stavio sam nove karike pošto na cilindru nevidim nikakva oštećenja.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Da nisu možda ventili na glavi blokirani ili tako nešto?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Meni na 560 puhal kompresor i trošil ulje mijenjal sam karike ali nije pomoglo. Moral sam mijenjati klip i celinder.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
imam satri traktor imt 533 gdje se gleda ulje u bochpumpi navodno treba biti ulja u njoj
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ne gleda se več se redovito nadolijeva.
Skini onaj poklopac naprijed kaj ga drze dva vijka na obični šerafciger i toči uljenkom ulje. Nakon nekog vremena krenula bu curjeti nafta, a nakon kaj stane nafta krenut če ulje. Ti onda prestani točiti i vrati poklopac gore. Pazi da ti dihtung sjedne kak treba.
Višak ulja Bude s vremenom iscurel sam, a ti radnju ponovi nakon 50 radnih sati ili barem kod svake izmjene ulja u motoru.
 

marke

Član
Tu od
4 Sij 2016
Poruka
314
jbg nisam toliko pametan...imaju dva vijka ravna? taj poklopac skinit nasut ulje i vratit?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh