• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,371
Tak je, drže ga dva vijka, ravnim šarafcigerom ih odšarafiš skineš poklopac i sipaš ulje dok ne krene nafta, onda vratiš poklopac, al paziš da lijepo sjedne.
 

dorcolac94

Novi član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
9
Pozdrav svima :) Imam jedno pitanje vezano za IMT 533 Na ime pre mesec danas sam radio generalnu na 533 i busio sam ga na 539 e sad mene zanima jedna stvar.Moj zamajac od 533 je gotovo obradjivan vise puta i nema od toga nista da li bih ja mogao da uzmem zamajac od 539 posto je laksi i da li bi to pasovalo da se ubaci na moj motor 533 i da li bi dobio bolje paljene taj lakse i brze primanje gasa sa tim laksim zamajce? Usput da li odgovara odnos zupcanika sa mog anlasera od 533 na taj zamajac?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Na 533 problem s luftom na volanu, lijeva strana je donekle ali desna ima više lufta(klasika) i to sad vec stvara problem. Nakaj sam i tražil tu po forumu da vidim kakva su iskustva s tim ali nisam našel nekaj kaj bi mi baš pomoglo..

Jel netko baš probal to srediti i kaj je najjeftinija opcija? Na kraju krajeva jel se isplati s tim zajebavat ili je bolje kupiti komplet volan? Vidim da ima za nekih 1600 kuna. Nije baš jeftino ali nekak si mislim ako bum kupoval sve djelove i još koliko bude s tim posla da je možda to bolja opcija?

Krajnici su ispravni, baš je problem u samom volanu, kod cimanje lijevo - desno vidi se da osovina ide malo napred - nazad..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
U ducanu mi je naracunal djelova za oko 1500 kn da ostane staro kuciste, a covjek mi nasao komplet volan za 1300
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Gajtan imam i ja taki prolem, meni se desni kotač baca kad naiđem na rupu, majstor mi reko stavit čahure, jel sam prije 2god. mjenjo segmente i vreteno. Sad se dvoumim promjenit sve komplet ili stavit čahure pa dokle ide ide.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
533 i 539 je isti traktor, razlika je samo u motoru i to minimalna.... U Srbiju mi se nikak ne isplati po djelove jer mi je jako daleko, više bi me došel put nego kaj bi novaca uštedil
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Imam imt 539 sa 1700 sati. Vlasnik sam od 2014. godine. Danas se počela lagano paliti kontakt lampica na cca 800 okretaja dok je do sada na 450-500 tek lagano treptala. Pritisak ulja je u zelenom. Što bi to značilo ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Dobil i moj mucenik zasluzeno pranje jos za proslu godinu..
Kako je izgledal:


Nije bil pran nekih 8 mjeseci, ali masina je stalno suha ko barut, jedan od rijetkih Imt-a:



I nakon 2 sata minivasa i spuzve:


E sad, poceli su mi pucati sarafi na zadnjem lijevom tocku, znaci otpusti se i probam ga pritegnuti, on samo otpadne, zasto se to dogada i kako se mijenjaju ti sarafi?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
To pucanje sarafa je izgleda boljka. Ja sto znam ovih novijih 539 svakom fali jedan-dva sarafa.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Skines tocak, dobos, izbijes stari ulomak , ubacis novi saraf :icon_surprised:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
IvanKC pa kak ste ga mogli 8 mjeseci gledati tak zmazanoga ? Mislim nije bil jako zmazani al opet..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Pa nije bil stalno tak zmazan, sad se najvise zamazal u voznji gnoja i gnojnice..
Prosle 2017. izvezel s njim 75 prikolica gnoja i cca 220 cisterni..
Ja ga jedini tjeram zadnjih 13 god, a bome se i naradil, al nece dobiti jos zamjenu jer jos donekle sve stizem napraviti s njim..
 

Najnoviji postovi

Na vrh