• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Na mokrom, skliskom i blatnjavom terenu široka guma na laganom traktoru kakav je 533/539, nema nikakvog pozitivnog učinka.
Stavi orginal gumu koja ide na njega (11.2-28) i vozi.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Nije za teže radove poput tanjuranja, oranja itd.
Ali za bacanje umjetnog gnojiva, vuču jednoosovinske prikolice i tako neke lakše radove gdje strojevi stišću traktor je šira guma bolji odabir, ali opet za 533 to i nije neka sreća.
Ja sam na 549 stavio 13.6-28 stražnje gume i nemam nikakvih zamjerki, naprotiv čak sa prednjim 7.50-16 gumama je boli glava traktorić ;)
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
eh da, na hladno više ne pali kak treba, cijeli akumulator potrošim da ga upalim, i dimi bijelo kad upali.
kad se ugrije ne dimi toliko ali ipak dimi. zasto?
da probam zakrenuti pumpu ?
neće mi se skidat ju dolje i nositi majstoru, a možda nije do nje!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Probaj ju malo trknuti k bloku motora. Po slikama vidim da je u kasnom paljenju.
Ako ni to ne pomogne.... onda buš moral do bošiste.
 

MAX

Član
Tu od
9 Ožu 2008
Poruka
126
evo zakrenuo je za 2-3 mm dalje se ne da od lajtunga valjda. Rezultata nekih i ne vidim, palio sam ga dok je bio topal a tako pali dobro. Vidjet ću sutra dok je hladan kako pali mada mislim da cu vratiti malo jer mi se ćini da lošije prima gas. ipak bi vjeroatno morao skidat pumpu, a to mi se neće, ne radi toliko loše pa će tako i ostati dok ne dobijem volju za pumpu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Buduče obloge kupuješ i nitaš ili negdje ljepiš oblogu?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
Ma kupio sam ove pakne, jesu indijske proizvodnje ali djeluju kvalitetno.. Definitivno će biti bolje nego da sam ih ja nanitao, valjda su ove i lijepljene?
Otkrio sam da je problem lomljenja pakni što kad nanitamo desi se da pakne nisu lijepo nalegnute i iz tog razloga ih lomi(moje mišljenje).

19860 19861 19862
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Aha. komplet od jedne pakne, jedne obloge i 12 zakovica.

"orginal" je tu kod nas cca 200 kuna, sused je mjenjal pakne i doboše i tvrdi da koči odlično. Jest da se isprsil s 2 soma kuna...
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Imt 539, priključak za kipanje prikolice na traktoru, stari tip (nije brza spojka), propušta.
Naime upotrebljavam tuđu prikolicu sa priključkom za kipanje, stari tip. Htio sam kupiti spojku (ventil) za tu prikolicu na traktor ali u prodavaonicama kažu da više ne naručuju taj tip jer nakon 2, 3 kipanja nakon što se odspoji od prikolice taj ventil propušta ulje. Isto tako prodavači tvrde da reklamacije tvornica ne prihvaća jer da je navodno problem u ulju. Pouzdano znam da sa takvom spojnicom na ursusu nikad nije bilo problema pa sam kupio od susjeda taj ventil koji na njegovom ursusu radi sve normalno. Namontirao na imt 539, prikolica normalno kipa ali nakon odspajanja ventil propušta. Da bi bio siguran da taj ventil nije pokvaren posudio sam isti takav od drugog ursusa koji stalno radi sa kipanjem i nakon odspajanja opet propušta. Ursus za hidrauliku i mjenjač koristi ulje hipenol 90 dok se u mojem se nalazi transhidrol 85 (promjenio sam ga prije par dana), što bi prema gore navedenom, mogao stvarno biti problem. Neznam dali je netko imao takav problem i dali ga je uspio riješiti.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
spojka na prikolicu 2
19936 19937

vijak na traktoru gdje se spaja cijev sa spojkom
19938

slijedi i cijev sa spojkom
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Cijev koju sam morao skinuti zbog curenja ulja na ovoj spojci.
19939 19940 19941

Unaprijed zahvaljujem na pomoći, i molim Vas da mi objasnite pojam "lajtung", jer neznam što to znači.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Gde si samo to spuknul, to je starooooo. Baci to u smeče i stavi ove nove brze spojke obje. Mušku i žensku.

Lajtung je metalna, gumena, bakrena... cijev kroz koju putuje ulje, gorivo....
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Napravite novo crijevo na prikolici i nove spojke, ispadne oko 300kn ali vrijedi. Ovako svejedno ne možeš ništa kačiti na traktor.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,358
To je kaj se tiče dugotrajnosti i kvalitete brza spojka je zakon, ali pitanje jel vlasniku prikolice paše da mora mjenjati priključak na prikolici i svome traktoru ako ga ima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh