• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,671
Mislim ako ima lufta između ploče i podloge, tak da šarafi nemru stegnuti već "visi" na njima.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Hvala. Nisu u zraku jer šarafe stežem kao bik i dođu do kraja ali nisam stavljao šajbe, mogu i njih staviti ali mislim da bi opet bilo isto. Jedini lijek je za sada u ljepilu. Inače to sam si i ja razmišljao pa ćemo vidjeti. Ako to ne uspije onda bi morao bar dva šarafa zavariti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Mislim ako ima lufta između ploče i podloge, tak da šarafi nemru stegnuti već "visi" na njima.
A to, ali i da je tak opet mora biti stegnuto na tvrdo.

Pod šarafe složi limenu pločicu i osiguraj pomoču nje ili jednostavno probuši glave i osiguraj žicom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Da se stisnuti ali kao da ne ide do kraja.
Probaj malo podmazati mjesta označena crvenom strelicom i mjesto označeno zelenom strelicom.

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Na tu kuku koja je na toj ploči smije se kačiti recimo jednoosovinka puna tereta ili je to za kola i takve stvari?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
To je zašarafljeno dole na 4 vijka M16, ako se ne varam.
To vozi jednoosovinku kakvu hočeš
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
@MUHA hvala na odgovoru, nije za mene, moji traktori imaju više manje normalno kopčanje, nego tastu budem to zašrafil gore da ne kopča sve na gornju kuku. Ili ak budem stigao da mu napravim nosač da može kuku pomicati po visini u više točaka.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Bogme istina 😉al kak su šajbe?
Nikad mi se nisu sajbe maglile na njemu.
Ako ostane vani preko noci onda se zamagle od rose, ali kak se u kabini zagrije tak se sajbe odmagle i vise se ne magle.

Ajd sutra budem stavil termometra u kabinu i dok se ugrije budem poslikal.
Nisam nikad mjeril, ali vjerujem da je oko 25 stupnjeva unutra, ako je vani ispod 10.

Nikak ne brenzam, kad nemre s tim stati. 😁
Salim se, nikad ne vozim dvije prikolice zrna, ovo sam samo sad iznimno jer se spustal mrak pa sam to dovukel po ravnom poljskom putu do kuce.
Dalje po cesti na otkup vucem po jednu prikolicu.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Hvala. Nisu u zraku jer šarafe stežem kao bik i dođu do kraja ali nisam stavljao šajbe, mogu i njih staviti ali mislim da bi opet bilo isto. Jedini lijek je za sada u ljepilu. Inače to sam si i ja razmišljao pa ćemo vidjeti. Ako to ne uspije onda bi morao bar dva šarafa zavariti.
Kolko se ja sječam moj je na tom mjestu imal ušarafljene brezone.
Pazi sa stezanjem, pričal mi nedavno kolega za jedan slučaj di je čovjek tolko jako i utvrdo stezal da je poteklo ulje....
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Pazim sa stezanjem ali moram stegnuti, imam taman vijke tako da nije bilo problema. Probati ću prvo sa tim brezon vijcima, vidim da ih ima za kupiti baš za donju poteznicu 4 komada. Pa ćemo vidjeti.
 

Bilogorac1

Član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
30
Posjedujem IMT 533 s Fiat motorom 42 KS i sad me zanima sljedeće. Desilo mi se to da mi je procurilo hidro ulje iz kučišta i na mjeraču ga je ostalo iznad crte MALO cca 2mm.
Da li smijem nadosipati transhidrola ili da zamijenim ulje hidro komplet ?
Čul sam da Hidro ulje baš ni dobro dolijevati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Slobodno nadoliješ, ništ mu se ne može dogoditi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,009
Ako buš nadolijal fali ti cca 5 litara ulja.
Ako mjenjaš sve 30 litara ti bude previše, a 20 premalo.
 

denben

Član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
68
Pozdrav majstori :) Ispričavam se na smetnji ali potrebna mi je pomoć. Radi se o traktoru imt 539, generalka. Izvađena je bregasta ali sam zaboravio kako sam ju izvadio, je li ima kakav mehanizam koji ju "zaključa"?.Sada kada ju vratim bregastu sa zupčanikom samo ju ubacim i tjt. može se izvuć, ne znam što ju blokira da ne izađe, ili je to normalno...?
 

Najnoviji postovi

Na vrh