• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nesto tu gadno ne stima. Svakako je manja isplativost s manjim parcelama ali bas toliko...
Orem manje ali orem s dva traktora, 7 brazdi ukupno pa mi bude previse.
Pitao bih svakog kako se se osjeca nakon desetak dana i desetak sati dnevno provedenih u 539.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nije isto 3000m2 i 500 000m2
Pa treba to sve poprskat, a kabina poluzatvorena bez ventilacije i filtera.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja znam za slučaj, od kolege otac i striko, 100 kj, 2x539 i udaraj, ali to su bila neka prošla vremena.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
NEWHOLLAND, da je ljudima teško vjerovatno nebi tak radili. Ja si to tak nebi složil sigurno, imam parcele pol rali pa 125ks šestak i tri brazde prekretači i napravi se svejedno i dok ću moć veći ću plug uzet. Meni je moje zdravlje vrednije od bilo kojeg novca.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
NEWHOLLAND
Evo pitaj mene kak je provoditi 10 h na dan u 539 i tak par dana za redom.
Sad tjedan dana pred Bozic sam potrosil 200 l plave s njim.

Nije lagano s njim delati, ali se nekak napravi.
Jedino mu bude malo napeto ovog proljeca, bude oko 20 jutara pripraviti za sjetvu kukuruza.

Al decki, vidite da se Kupljenec sali s nama, je to raketa, al umori se dosta covjek dok puno radi s 539.

Ja budem mozda jos godinu, dvije s njim delal i onda bude dosel veliki traktor, mozda i novi.

A 539 bude samo vukel cisternu i u jesen beraca i to mu bude jedini posel.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ti si jedini kaj kužiš kaj ja pišem😉naravno da bi bilo ljudima lakše da imaju novije i bolje, jače traktore.
Ali evo svi mi delamo sa mogućnostima kojima imamo. A druga stvar kaj se malo ja šalim oko rakete, istina meni bolji netreba, ja skurim 2 tanka nafte na godinu, i meni je traktor odličan.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Pa znam kako je, zato i pisem. Sijao 15 jutara na dan, spricao 40 jutara dnevno, spartao, prihranjivao. Godisnje 500-600 sati i to s 533 bez kabine.
Radit 50 hektara i ne imat mogucnost za bolje e tu je meni problem.
Kupljenec ti bi i s frezom sve to mogao napravit zato ti i je 539 raketa.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa bi, al eto imam 539 i meni bolje netreba, stvarno nemam potrebu za boljim. Al neko ko ima 539 i nema za drugi taj je i njemu dobar, ljudi ne ulaze u kredite i neznam kaj nek rade kak mogu i scim mogu. Muče se da prežive nažalost.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,225
Imam prijatelja koji još radi s kombajnom zmaj 133 vrećaroš tehnika za ova vremena spora gruba neudobna, treba mu još najmanje njih dvojica da odradi žetvu, a sije svake godine 7-8 ha za blago koje drži, kombajn cakum pakum i neće ga prodati kaže da trenutno nema para za koje bi išao, osobno bih ga kupio.
Nama čudno, ali obavi zadatke koji su pred njim.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Svaka čast svima koji tako rade, možda tko je pri dobrom zdravlju ne osjeća da mu je teško raditi s tim i dok može zašto ne. Ja sam jučer malo za razonodu sa TV 826 nakon valjda 7 godina izorao nekih 100čhv i obećao sam sebi da više neću. Nažalost zdravlje ne dozvoljava a tek sam u tridesetima. Dok sa U445 orem cijeli dan i ne mogu reći da sam se previše zmučio. Kod sebe vidim tu razliku od manjeg do malo većeg traktora, a da mi je tek neki pravi ne bih ni osjetio sa radim.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,225
I tekako bi orao sa TV, da nemaš U445, isto kao i ostali što rade s onim što imaju.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Naravno da bi, i radili smo s njim više zemlje nego sada sa 3, ali jednostavno ne mogu. Kičma mi ne dozvoljava. Ali ako radim moram napredovati.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,225
E tu se slažem, ni ja ne mogu vjerovati da neki ljudi toliko rade poljoprivrede a u 20-30 i kusur godina ne mogu nešto napredovati.
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
realno tu su sad svi u pravu, ali pogotovo što kaže newholland, prskati 50ha bez kabine i sa "kabinom" je jednostavno ludost koja zbog raznoraznih otrova za 10ak godina može donijeti itekakav problem u vidu zdravlja, koliko god vi mislili da ste zaštićeni
i ja isto nažalost radim s 539, ali max 2ha, više kao neki hobi. i najveća mi je muka kad ideš nešto prskati
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Znam ja puno takvih a znam dva što 30 godina oru, s fergusonom i lavorom da je dobar 🤔🤔🤔
Neko ne čuva svoje zdravlje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,688
Prva vuca u izradi.. jednog dana..
Nasao sam nesta skoro da mi pase ko orginal..mislim da je od tamica od prvog kraja
 

Prilozi

  • 20201212_161002.jpg
    20201212_161002.jpg
    77.9 KB · Pregleda: 44
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Čisto informativno da pitam kaje bolje i kaj nije, znači donja kuka ili gornja za prikolicu? Zakaj donja a zakaj gornja? Svaki veli drugačije, pa da vidimo stvarno stanje na trerenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh