• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
nova radilica
Tu je najvjerojatnije problem.
Svaku novu treba obavezno odnjeti na kontrolu gdje se radi strojna obrada.

Pumpa ulja je Tešanj ili? Imal sam dupli zahvat zbog jedne pa možda i ona stvara probleme.
Klavijatura je dobra, međuzupčanik i nosač razvoda?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Alnaser 533 iskra, novi automat i četkice. Stavio ga na traktor prvo upali kao mina. Kasnije samo škljoca automat ali neće upaliti. Neki put hoće ali uglavnom se samo čuje automat kako škljoca i zuji. Probao sam ga pomicati možda ne ubacuje dobro ali ništa. Probao sam i direktno žicom sa plusa akumulatora na pobudu neće ni to ali tu samo lagano i tiho škljocne. Sada punim akumulator pa ćemo vidjeti možda je do njega. Šta bi još moglo biti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Imaš napon na donjem izvodu iz automata (prema četkicama) kad škljocne?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Misliš da je u tome problem? Nisam električar pa ne razumijem ovu problematiku.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pa ako nema napona prema četkicama znači da automat ne valja i kad klikne ne propusti struju prema njima.

Ima i drugi način kak da to ispitaš ali pošto je automat novi nebi ga preporučil.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Znači vraćanje majstoru? Inače automat se čuje da radi(kada je spojen akumulator na traktorsku instalaciju) da škljoca i to jako se čuje, i mehanizam radi ali ništa se ne događa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ups, malo samo pobrkal lončiće, kod tebe je 533, još si razmišljam kaj si probal pomicati :unsure: Ja sam mislil da pričamo o 539.

Ako je alnaser bil kod majstora nemaš kaj razmišljati, vrati ga k njemu ili nek dođe na lice mjesta da vidi gde je problem.
Ti si ga samo stavil na šelne i spojil dvije žice, tu nemaš kaj pogrešiti.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Kresne ne smiješ taknuti. Kada sam rekao da škljoca ja sam mislio da automat radi i da alnaser izbacuje bendix. Kada ga malo odmaknem vidi se da ulazi i vrti ali kao da ne dolazi do zamajca. Nešto sam čitao po netu da postoji mogućnost da su zubi zamajca istrošeni kao i zubi alnasera pa da vrti u mjestu. Na mom je malo potrošen zamajac i zubi alnasera ali da li je to to ne znam.

Kleme su u redu, kablovi nešto slabiji, akumulator napunjen.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Gdje ima za kupiti ovakav far za IMT 539, znaci da nije onaj okrugli nego ovakav sa slike, do sada sam našao samo u Srbiji ali nemaju dostavu

Screenshot_5.png
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
kaj si to išel sad slikat? jer vidim da mokar traktor, a pada sad kiša :D
to metalno ili plastično?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Da, to je bila uzivo slika, jos sam bil na polju, pustal sam vodu iz cisterne u kukuruz.
Nije to nikakva kisa, palo je par kapi, nije ni beton zarosila.
Gdje god mogu, izljevam cisterne u kukuruz, strasna susa je kod nas.

To je plasticni far, original tvornicki, ima nekih 8000 rs i sad je popucal dolje gdje je pricvrscen za nosac.
Sad bi trebal kupiti dva druga fara, jer ti su meni ljepsi nego oni okrugli metalni.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
a ovisi kak je koji dio zahvatilo...kod mene u međimurju na par put dobro počelo padati...nije nešto puno palo, ali svaka kap dobro dođe...prži i kod nas dobro ali bilo je dosta kiše prije pa je još podnošljivo...

moj je 90-91 godište i ima metalne...tata mi ima stariji ali ima isto okrugle metalne..kojih godina su se onda ti ugrađivali? tražil sam malo po netu ali kod nas samo metalne ima...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Alnaser 533 iskra, novi automat i četkice. Stavio ga na traktor prvo upali kao mina. Kasnije samo škljoca automat ali neće upaliti. Neki put hoće ali uglavnom se samo čuje automat kako škljoca i zuji. Probao sam ga pomicati možda ne ubacuje dobro ali ništa. Probao sam i direktno žicom sa plusa akumulatora na pobudu neće ni to ali tu samo lagano i tiho škljocne. Sada punim akumulator pa ćemo vidjeti možda je do njega. Šta bi još moglo biti?
Ako sam ne kužiš kako taj anlaser funkcionira, pozovi tog tvojeg majstora. Pokušavam skužit što si opisao ali opisuješ sve i ništa.
Ja sumnjam da je tvoj novi automat samo zašarafljen ali ne i dobro podešen za aktivaciju glavnih špula.
Malo spominješ oštečenje zupčanika zamašnjaka, pa bendix. Tvoj anlaser ima zupčanik i kuplung, nema bendix, da te ne gnjavim previše.
Dobar bi opis situacije dao pola rješenja problema. Ja sam uvijek prvo puno razgovarao da skužim što se događa, pitao i pitao gazdu. Sve smo tad brzo defektirali.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Znači alnaser radi kada ga odmaknem od bloka, on ubacuje i vrti ali izgleda da dovoljno duboko ne ubacuje jer ne zavrti zamajac samo ga malo pogladi i remenica-ventilator samo se blago pomaknu. Ili možda slabije vrti kada se spoji sa zamajcem. Zubi zamajca su dobri isto tako zubi alnasera, malo jesu pohabani ali ne toliko da je to problem.
Nešto vjerojatno nije dobro složeno u alnaseru i to će majstor vidjeti.

Da, ja isto sumnjam da su dijelovi samo postavljeni i da je on vizualno radio ali očito je imao još neki unutrašnji problem koji majstor nije detektirao.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh