• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,158
Po ravnom i tvrdom ide normalno, a takvi tereti za drugacije terene i tako lagan traktor ni nisu.
Obicno vozim iz svojeg dvorista do otkupnog mjesta, a to je sve relativno ravno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Jednom sam prilokom vozil takve Tehnostrojke pune klipa kukuruza (oko 7m3), bez kočnica...doduše sa Štoreom.
Na jednom mjestu ima C zavoj, naravno na priličnoj nizbrdici, dugoj oko 500m. Rudo zakapčeno tak da visi prema traktoru (da pritišće zadnji kraj), uključen prednji pogon (na asfaltu) i 2 brzina znači oko 3,5...km/h)...jer kočenje kočnicama se uopće nije osjetilo.
Ne bi to više nikad ponovil...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,158
Ja nejdem nikad sa dvije dvoosovinke na nizbrdicu bez kocnica, eventualno sa jednom, ali i to izbjegavam.
Dok su kocnice ispravne na prikolici onda se moze svakud.
Ali zato ova kombinacija ide dosta solidno.
Samo da je pritisak na zadnjim kotacima, onda je on jak.
FB_IMG_1657144774623.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,755
Ma vozil sam jednu po jednu...dvije takve (pri nama) nema šanse voziti bez 100ks.
Traktor (ni jedan) nema kompresor, a ni na prikolicama zračna instalacija nije bila ispravna.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
U zadnje vrijeme primjetio sam nakon vožnje i zaustavljanja traktora te rada u lerz, nekakvo lupanje u području getribe mislim.
Lupanje metala nekog ili čega već u pravilnim razmacima. Nije uvijek lupanje, ponekad, a skužio da kada stisnem kuplung prestaje i onda se više ne čuje.
Šta bi to moglo biti?
Hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Jel u tom trenu kad si čul lupanje bilo kaj na polugama hidraulika i dali su poluge bile možda prazne ali u zraku do kraja?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Meni lupa pumpa hidraulike kad dižem teži teret, tanjurače ili veći plug. Mislim da i kod mene kada stisnem kuplung stane lupati bubanj ali nisam siguran u ovom trenutku.
 
Posljednje uređivanje:

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Kod mene je to već prešlo u jači bubanj pa kada vozim kao da su indijanci sa mnom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
S boka su ona dva štifta koji drže pumpu.
Zamjenom nebuš dobil ništ jer je sigurno i ležište u pumpi jajasto....
Znači, nekad kad buš pumpu mjenjal promjeniš i njih.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Imt 539 nece preko 1900 okretaja i slabo prima gas.
Može bit do ac pumpe nekako mi na lako ide ona rucica?
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
kad mu daš gas treba mu vremena da primi? mislim da ti je do bosch pumpe...
Da točno tako, nekad je i okretao do 2100-2200, gledam jucer preko 1900 ni lud.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,287
meni je gubio gas nakon dužeg rada..i teško je primio gas...trebalo mu malo vremena...uglavnom bosch pumpa bila kriva...možda kod tebe nije ali čini mi se da bi moglo biti... možda me netko od majstora demantira...
kod mene je bio malo poseban slučaj...jer je mehaničar koji je prije slagao traktor odrezao vrh na onoj špici (ko igla) za štelanje...uglavnom 2000kn popravak zbog nečijeg neznanja...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Imt 539 nece preko 1900 okretaja i slabo prima gas.
Može bit do ac pumpe nekako mi na lako ide ona rucica?
Za početak skini crijevo usisa zraka da eliminiraš filter pa onda probaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh