• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,574
Ako je to pogreška nastala nedavno, onda su ispravni podaci u povijesti kompjutora, tako da se nemoj u nešto "zaletjeti", znaš li što je točno pisalo ranije?!
Jedino ako su radi unesenih novih podataka računali na tvoju štetu registraciju onda ih pitaj što se dogodilo i zašto.
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Provjeri da li radi toga plaćaš više tehnički i osiuranje
Uhh. Hvala ti! Sad je gotovo do iduće godine, pa ću im tada reći.

Ako je to pogreška nastala nedavno, onda su ispravni podaci u povijesti kompjutora, tako da se nemoj u nešto "zaletjeti", znaš li što je točno pisalo ranije?!
Jedino ako su radi unesenih novih podataka računali na tvoju štetu registraciju onda ih pitaj što se dogodilo i zašto.
Jbg, oduzeli su mi raniju prometnu i izdali novu jer je bila stara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Na tehničkom vračaju staru prometnu samo izbuše rupe na njoj
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,305
Nije tak. Meni su sad za skuter uzeli i prometnu i knjižicu vozila,a izdali novu prometnu. Stare nisu vratili
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nije tak. Meni su sad za skuter uzeli i prometnu i knjižicu vozila,a izdali novu prometnu. Stare nisu vratili
Tak je, bil sam na tehničkom pred tjedan, možda dva i zbog popunjenosti išla je nova prometna.
Sjetil sam se doma prije nego sam ju bacil pogledati dali su upisali dodatnu dimenziju guma, naravno nisu pa sad čuvam obadvije dok nebum prolazil onuda da dopišu.....
A ja ko ja ponekad lupim bez veze ali uglavnom imam barem fotku za dokaz tvrdnje iza koje stojim ;)

 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,305
Onda je valjda od tehničkog. I auto sam prenesel na sebe pred mesec dana i opet stara prometna ostala.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Ko bi rekel da se i na Imt-u oce nekaj pokvariti. 😁
Popustilo crijevo za zrak koje ide od ventila kocenja do sata.
Nakon 23 god i 8 tis rs, haha.
I to zato kad sam s nogom haril u njega prilikom kocenja.
20230526_121210.jpg
20230526_124900.jpg
20230526_125543.jpg

I normalno da to nema nigdje u ducanu za kupiti, nego mi je to jedan kaj radi crijeva, napravil.

A i sreca kaj imam tanke prste, inace ko ima debele šake, taj bi se namucil dok bi to zamjenil.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Nakon 23 god i 8 tis rs
Ovo novo bu valjda izdržalo 8.....

Neki dan me zove čovek da mu je krepal traktor, dojdem tam i vidim novo crevo od goriva, odmah mi je bilo jasno gde je problem.
Staro crevo je curelo, kupil je novo u Masivi i zamjenil ga, nakon kaj je potrošil naftu iz filtera ispustil je dušu. Pošto sam bil zauzet probal je sam, skidal je ac pumpu, točil naftu do čepa, skidal mjerač..... a u biti samo na tom novom crevu nije bilo izbušeno oko....
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
947
Ja sam kupil crijevo kod Jozića sa konusima i oba su curela, tj. puštala zrak.

Odrezal sam ih i stavio stare sa šelnama i sad je ok.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,874
Ti današnji dijelovi su katastrofa, ja sam prošli puta naručio pakne za Torpeda, prema katalogu dijelova sve odgovara, došle pakne poštom doma, 2cm prekratke, nakon nekoliko upita na kraju sam pronašao u trgovini Rašić, oni imaju pakne koje se koriste za Deutza i kao takve su mi odgovarale.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Al meni to nije jasno, sad dok je ta tehnologija toliko napredovala i sve, da oni nemru napraviti kvalitetan rezervni dio i to po mjerama koje trebaju biti.
Pa tih traktora jos ima na tisuce i tisuce komada i da se proizvode kvalitetni dijelovi ljudi bi se pomalo sluzili s njima.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,708
Nemaš ti veze o ekonomiji i lovi! 🤛
Gledao sam onoga srpskog traktormehaničara koji veli da ni na jednom 533 ili 539 nije pukla radilica, a na TAFEu je imao već 2 slučaja
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Nekakve malo veze imam kad sam ekonomiju zavrsil. 😊
Sve je to meni jasno, ali ako se vec i kvare cesce traktori i strojevi, pa nek naprave samo dijelove koji budu pasali, a ne da se uvijek nekaj mora pripasivati i prislagivati.

A kakve onda imaju veze o ekonomiji ovi kaj su sad za duplo skinuli cijene zitarica i kaj mi proizvodaci budemo sretni ako budemo na nuli s ovim skupim inputima?

A cijena kruha i mlijeka nebi malo pala u ducanima, ako su vec zitarice pale.
Joj, gamad je to opasna..
 

Najnoviji postovi

Na vrh