• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Stigli dijelovi i napokon je u hrpi?
Nekak mi baš nije živahan na gasu, ali pali ko metak.
Nek veselo brunda dalje (y)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Ima 46 godina.
Mislim da će još toliko godina raditi :).
Možda boš pumpa nije 100% u fazi kod onog fibera....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Star skoro ko ja, nadam se da bum još toliko 🤭
Probaj malo zakrenuti, nemaš kaj izgubiti, mada sumnjam. Mislim da njemu fali goriva ili zraka za bolji odaziv.
Filter zraka i one mrežice u njemu su čisti?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Bez filtera zraka ima bolji odziv gasa ali čišćenjem filtera nemam rezultata.
Neznam kako dobro očistiti filter.
Filtri goriva su promijenjeni prošle godine
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Filter zraka ja ne rastavljam, gornje sito. Par puta ga naivasoliram i nadimeriram i nakon svakog pranja ispusem mrezice zrakom.
Dok nije čist.
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Pozdrav ekipa zanima me jedna stvar repariro sam kuciste volana na imt 539 zamjenio sam sve u kucistu ali i dalje mi ima lufta kao sto je i imao na volanu nista se nije promjenilo e sad mislim da je do djelova da vise nije kvalitetno ni uradeno kao prije i sad ne znam sta da radim dal je neko od vas repariro kuciste i koje djelove je uzeo tj cije ili je uzimao novo kuciste indijsko i kako se to kuciste pokazalo 20230722_185758.jpg
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
gle. kada vrtiš volan gledaj kako ova ručka regira. ako ti je volan dobar onda ces kada malo pomakneš volan vidjeti da ti ova ručka trza. to je dobro. ako puno vrtiš volan a ova ručka ne trza onda to nije dobro.
1690111216303.png
ako je to dobro onda su ti možda loši krajnici. ovo dolje ti je naznačen krajnik.
1690111296067.png
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Lijeva strana mi odma trza a desna malo kasni kako da kazem moram vise volan skrenit da bi i desna micala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
Ne sjećam se da je na ikojem 539 desni kotač bio kao i lijevi. Uvijek se morala noga držati na krajniku koji je @senpai označio! Navodno nešto ne štima sa razmacima vratilo/osovina!
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Ne znam ekipa volio bi ako neko zna i ima rijesenje da popravim staro kuciste ako nista kupit cu novo pa kolko dura dura i sta da mu radim imam imt 539 dli 2004 godina znaci nista lufta milina za vozit a ovo me ubija kad moram motat volan tamo vamo
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
20230723_135843.jpg

Detaljnim čišćenjem filtera zraka dobilo se oko 200 okretaja.
Probnim pomakom fiber spojke rezultati su samo gori, tako da je vraćeno kako je bilo.

 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,984
Imamo jednoga forumaša koji je to delal, i nikad nebude kak je bilo.
@MUHA ti bu onjasnil kak je približno dobro, kaj da napraviš.
Iskreno se nadam da "nikad ne bude kak je bilo"!
Jedan likson je podmetao limiće (ne znam gdje) samo da prođe TP!
Drugi je umetao ekscentrični brončani ležaj...
Kad sam, u kompaniji, kupio novi 539 odmah je noga podupirala desnu polugu
 
Posljednje uređivanje:

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
decki ja neznam kak vi svi imate probleme sa volanom na imt 533/539. dobro ja sam se navozio svačega. moj 533 72 godište 3 generalka sada gore volan je odličan. ima malo lufta ali kad idem po cesti traktor ide ravno. to je bitno. da po cesti ide ravno bez lovljenja volana. to kako ide po njivi koga briga. ako ide dobro po cesti ide dobro po njivi.
podmazujte volan. i one mazalice napred na onim vertikalnim dijelovima koji drže kotač.
također vam utjecaj ima stanje prednjega mosta. kakav vam je centralni klin? dali su kotači stegnuti(ona velika matica u sredini)? dali su stegnuti oni šerafi koji drže prednji most skupa(na slici nema šerafa ali šerafi idu u te rupe).
1690120629889.png

kakvi su krajnici. bolje je kupovati krajnike sa mazalicom. ako nema mazalicu izbuši rupu nareži navoj i stavi mazalicu.
kakve su one kugle ? dali imaju lufta?
1690120751281.png
također kakv je špur? kotači nesmiju stajati ravno. nisam siguran ali mislim da moraju malo gledati prema van. znači kada sjediš na sjedalu onda kotači gledaju van. malo se igraj sa time.
 

Najnoviji postovi

Na vrh