• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,023
Nije u tome problem!
Lifta ima ona desna poluga što ide iz kućišta volana! I to nije samo tako srediti!
Ovo što si nabrojio da se srediti!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kako komentirate spajanje filtra goriva u kontra smjeru kako ne bi voda prolazila kroz filter nego odmah na dno kučišta .?
 

Walteer

Novi član
Tu od
23 Srp 2023
Poruka
4
Poozz imam pitanje imt 533 nereagira nikako kockasta rucica hidraulike...u cem bi mogao biti problem
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,008
Tu moze biti jako puno stvari ali najbanalnija ti je da li ti usica u koju kopcas toplink na traktor ima lufta previse? Ti ne smiie biti vise od 10mm lufta.
Da li je to ikad radilo pa je prestalo ili si kupio traktor na kojem to ne radi?
Da li znas u kojim uvjetima to.treba raditi?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,170
ima malo lufta ali kad idem po cesti traktor ide ravno. to je bitno. da po cesti ide ravno bez lovljenja volana. to kako ide po njivi koga briga. ako ide dobro po cesti ide dobro po njivi.
Meni je bitnije kako ide po njivi.
Jer tamo je bitan pravac kod sijanja kukuruza, žita, pa onda kultiviranja itd.
Ja nikad nisam imal problema da mi desni kotac lamata na 539, jedino mi na starom 539 samo kolo volana ima lufta lijevo desno pa moram paziti kod prvog prolaza uz među dok sijem.

Ako se staro kuciste ne moze popraviti, novo bas nebi preporucil, jer kolegi je nakon 10 rs iscurilo svo ulje iz njega.

Jedino da se proba ugraditi onaj gotovi hidrovolan na njega.
Ja sam o tome razmisljal i ako bi ostala njegova okretnost s tim hidrovolanom, to bi trajno rijesilo te luftove i lamatanja kotaca.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Detaljnim čišćenjem filtera zraka dobilo se oko 200 okretaja.
Probnim pomakom fiber spojke rezultati su samo gori, tako da je vraćeno kako je bilo.
I dalje je trom na gasu i ne vrti se do kraja.
Gledaj na usisnoj grani dali poluga gasa dolazi do graničnika. Ako dolazi slobodno ga tu još malo raspustiš.
Kaj se odaziva na gas tiče trebalo bi probati malo poraditi na membrani boš pumpe.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
I dalje je trom na gasu i ne vrti se do kraja.
Gledaj na usisnoj grani dali poluga gasa dolazi do graničnika. Ako dolazi slobodno ga tu još malo raspustiš.
Kaj se odaziva na gas tiče trebalo bi probati malo poraditi na membrani boš pumpe.
Onaj vijak koji limitira membranu sam ga pomaknuo, još prije desetak godina.
Ona nazubljena letva u pumpi ostala blokirana i traktor se nije mogao upaliti.

dobro pali , poslje se je malo osramotil ...jel klapna čista ?
Klapna je čista
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Meni je bitnije kako ide po njivi.
Jer tamo je bitan pravac kod sijanja kukuruza, žita, pa onda kultiviranja itd.
da ali kada ideš po njivi ideš uglavnom 1 brza eventualno druga brza. zar je tamo potrbna velika preciznost volana ?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,170
da ali kada ideš po njivi ideš uglavnom 1 brza eventualno druga brza. zar je tamo potrbna velika preciznost volana ?
Normalno da je potrebna, ako volan ima puno lufta, kak pratiti markir od sijacice?
Pa to bi moral vrtjeti lijevo desno stalno da te ruke zabole.
A redovi bi isli ko da je vol pišal.
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
decki ja neznam kak vi svi imate probleme sa volanom na imt 533/539. dobro ja sam se navozio svačega. moj 533 72 godište 3 generalka sada gore volan je odličan. ima malo lufta ali kad idem po cesti traktor ide ravno. to je bitno. da po cesti ide ravno bez lovljenja volana. to kako ide po njivi koga briga. ako ide dobro po cesti ide dobro po njivi.
podmazujte volan. i one mazalice napred na onim vertikalnim dijelovima koji drže kotač.
također vam utjecaj ima stanje prednjega mosta. kakav vam je centralni klin? dali su kotači stegnuti(ona velika matica u sredini)? dali su stegnuti oni šerafi koji drže prednji most skupa(na slici nema šerafa ali šerafi idu u te rupe).
View attachment 62957

kakvi su krajnici. bolje je kupovati krajnike sa mazalicom. ako nema mazalicu izbuši rupu nareži navoj i stavi mazalicu.
kakve su one kugle ? dali imaju lufta?
View attachment 62958
također kakv je špur? kotači nesmiju stajati ravno. nisam siguran ali mislim da moraju malo gledati prema van. znači kada sjediš na sjedalu onda kotači gledaju van. malo se igraj sa time.
Sto se tice trapa i svega toga je odlicno mene muci samo kuciste volana mjenjo sam sve u njemu ali i dalje je isti problem kao sto je bio sad krajnici nikad nisu mjenjani traktor je 1982 godina mozda je problem i u tome ali sto se tice trapa centralni bolcni je odlican nigdje lufta ne znam vise koje bi djelove uzeo za reparaciju kucista koji su najbolji kako sta nije problem sve cu prekontrolirat jos jednom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Segmente volana (one nazubljene osovine na koje dolazi ruka spone) si stavljal nove?
Puž kompletan novi?
Gornji konus?
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Da sve sam novo indijski dijelovi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Drugog ni nema kolko ja znam za kupiti tak da....
Ja sad neznam gde je tebi ostalo lufta, ali po svemu sudeči ga negde ima.
Predpostavljam da je največi luft između segmenata i njega možeš riješiti ugradnjom konusnih čahura.
Pazi da ne pretjeraš jer bu se teško motal.

 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Jeste vi tako rijesili luft? I gdje ima tih konusnih cahura za kupit koje uzet?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
304
ako moze mala pomoc oko hidraukike na imt 533/539...prije par dana mi se desilo da je hidraulika sama od sebe pocela spustati spricu i onda jedno vrijeme opce nije htjela podizati poluge..onda je bilo par dana oko pa se desilo suprotno, diglo je poluge, ali ih nije htjelo spustati uopce, pa sam morao gore potegnuti toplink da se da se onda feder odradi svoje i onda je spustilo. pretpostavljam da je pumpa dala svoje i da je spremna za reparaciju? ili je nesto drugo?

znate li nekog majstorw u SZ Hrvatska ( kolica Varazdina ) sto bi to mogao odraditi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
ako moze mala pomoc oko hidraukike na imt 533/539...prije par dana mi se desilo da je hidraulika sama od sebe pocela spustati spricu i onda jedno vrijeme opce nije htjela podizati poluge..onda je bilo par dana oko pa se desilo suprotno, diglo je poluge, ali ih nije htjelo spustati uopce, pa sam morao gore potegnuti toplink da se da se onda feder odradi svoje i onda je spustilo. pretpostavljam da je pumpa dala svoje i da je spremna za reparaciju? ili je nesto drugo?

znate li nekog majstorw u SZ Hrvatska ( kolica Varazdina ) sto bi to mogao odraditi?
Predpostavljam da je kod tebe problem u razvodniku. Možda i nije, možda je polužje, balansna opruga.
Mehanika Božič kaj ja znam da je u tvojoj okolici
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,375
Božić ti je u Trnovcu,Zeleni put.
Imaš i Potpčnjak promet u Petrijancu( ili Majerju,nisam siguran).
 

Najnoviji postovi

Na vrh