• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,360
Bil je pokojni otac Vlado u Vrbanovcu. Damir,njegov sin,je u Trnovcu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pozdrav ekipa👍🍺





























Danas malo malčiranja sa raketom, ako ko nezna model je 539R 🙂
Nepoderiva tehnologija, evo dokaz kaj mi se dogodilo, čini se da je lajtung puknul od boš pumpe prema dizi, i šiba nafta val, ali kaje zanimljivo raketa ne staje, samo fućka i šteklja dalje😉😳
Na 2i pol cilindra dela.
Nevjerojatno ali istinito, čista sinfonija kak prede motor pod punim gasom. 🏁🕺
Ali glavno da raketa nevalja.
Nema prepreka za nju.






 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ne nego održavam kak bi trebalo bit,ulje menjam 3xna leto jer puno delam👍
Sve mora bit po peesu kad je traktor u pitanju, nemrem bez njega.
I ja si mislim da ga hrđa pojela, nemrem ga sad skinut jer je sve vruće. Drugi tjedan doalzi novi i zamjena onda👍🏁
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Koji bi drugi lajtung na njemu mogel otiči nego treči...
Probaj ga malo dotegnuti, ako tvoja ruka nije dosta jaka (a vidli smo kaj je sve u stanju polomiti) produži ključ ;)

Šalim se, kad se dobro ohladi skini ga dole, ako je šprungiral uz glavicu vidlo se bu. Hoče to na njima.
Bitno da ima dijelova
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Zna neko zasto mi radi kontrolna lampica dok traktor radi? Mjerio sam puni akumulator i sve ali dok traktor radi svjetli i kontrolna lampica kako dodajem gas tako se svjetlina smanjuje.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,917
Ta kontrolka svijetli tako da struja iz akumulatora preko nje prelazi preko alternatora na masu. Kad se pojavi napon na alternatoru "potjera" struju u akumulator, tz. izjednači napon i kontrolka više ne svijetli!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Zna neko zasto mi radi kontrolna lampica dok traktor radi? Mjerio sam puni akumulator i sve ali dok traktor radi svjetli i kontrolna lampica kako dodajem gas tako se svjetlina smanjuje.
Napiši sve rezultate tvojeg mjerenja, molim te.
Ta kontrolka svijetli tako da struja iz akumulatora preko nje prelazi preko alternatora na masu. Kad se pojavi napon na alternatoru "potjera" struju u akumulator, tz. izjednači napon i kontrolka više ne svijetli!
:unsure: Približno točno, ali ne baš sto posto 🙃:ppozdrav:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
@Lee Champa vrag te dal, pozabil si da je alternator toga traktora trofazni i da ima 3 pobudne diode, ako jedna prdne, dvije još daju nekakvu "pobunu" i zato se ti naj buniti 🙃 ;):hahah: jer žaruljica "signalizira" da je počela seljačka buna unutar alternatora :ppozdrav:;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh