• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
430
A koliko bi oni eurića za taj traktor? Sve ti zavisi o tome. Mene je generalka za moj fergi koštala oko 1300-1400 eura. Ti si vidi računicu.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
270
Oboliti
Prvo pitaš za najjeftinije akumulatore pa onda počneš priču o AGM akumulatoru (ako si čital specifikacije, on je za start-stop sustave), koji je oho skuplji od Traktor mastera (kojeg imam u traktoru i kupi si njega bez previše filozofiranja). Znači, kruške i jabuke brkaš.
I poradi malo na kulturi. 😉 Dalje ne želim komentirati.

AGM Akumulatori bez održavanja
AGM Akumulatori bez održavanja 45-250Ah za automobile , plovila i kamp kućice
Vrhunske performanse i dugotrajnost - Vijek trajanja 5 godina
Najpovoljnije na našem tržištu
DxŠxV 353x175x190mm
Struja hladnog starta 800A/12V
www.fiamm.hr

Pa vidi koji je skuplji, a kolega je arogantan, mene zove "dečko" i omalovažava a samo samo tražim savjet, mislio sam da forum služi za to a ne vaša privatna mišljenja, uglavnom 4-5 vas koji prodaju pamet.


ŠIFRAFIAMM100Ah
CIJENA688,00 kn
91,31 €
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Kad sam vec slikao ono gorivo, pao mi na pamet i ovaj traktorić.

Ekipa ga ostavila da stoji ovako tuzan vec jedno godinu dana, sluzio im je za pogoniti cjepac i onda prošao u iberturazu dok se nije zadimio. Mestar koji je u tom trenu radio na njemu ga nije znao kako ugasiti.
Znam da za njih nisu jako skupi dijelovi, kolika tu moze biti steta na motoru?
Sve si razmisljam da ga uzmem za sarafiti...
Ak nije ogromna lova, a traktor je u komadu(nije ubijen kaj se tiče hidraulike i mjenjača) po meni se isplati raditi generalku ili još bolje promjeniti cijeli motor pa da "bude" 539 i imat ćeš jako živahnu i vrijednu makinu(vidi oglase za 539 rakete ;)).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641

AGM Akumulatori bez održavanja​

AGM Akumulatori bez održavanja 45-250Ah za automobile , plovila i kamp kućice​

Vrhunske performanse i dugotrajnost - Vijek trajanja 5 godina​

Najpovoljnije na našem tržištu​

DxŠxV 353x175x190mm​

Struja hladnog starta 800A/12V​

www.fiamm.hr

Pa vidi koji je skuplji, a kolega je arogantan, mene zove "dečko" i omalovažava a samo samo tražim savjet, mislio sam da forum služi za to a ne vaša privatna mišljenja, uglavnom 4-5 vas koji prodaju pamet.


ŠIFRAFIAMM100Ah
CIJENA688,00 kn
91,31 €
Vijek trajanja (za koju nitko nw garantira je mrtvo slovo na papiru)a ne garancija
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Kad sam vec slikao ono gorivo, pao mi na pamet i ovaj traktorić.

Ekipa ga ostavila da stoji ovako tuzan vec jedno godinu dana, sluzio im je za pogoniti cjepac i onda prošao u iberturazu dok se nije zadimio. Mestar koji je u tom trenu radio na njemu ga nije znao kako ugasiti.
Znam da za njih nisu jako skupi dijelovi, kolika tu moze biti steta na motoru?
Sve si razmisljam da ga uzmem za sarafiti...
Po meni se ne isplati ovo popravljati, još ako ima jednostepeno kvačilo nikak.
On na slici je na hrpi, ali več ona bliža slika otkriva više detalja i nije tak lepi ko izdaleka, a kaj tek kad se za volan primiš....
 

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
89
IMT 533. Pomiša ulje i vodu. Sva voda iz kilera nestala a karter pun mješavine vode (antifriz a) i ulja.
Glava? Blok? Koji kvar da očekujem prije nego se mehaničar baci u rastavljanje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Najvjerojatnije samo brtva, a možda je i glava pukla.
Sve bus videl kad bu rastavljeno.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,099
Ako je popiso svu vodu onda je i glava dobila. Radio je bez hladjenja tak da se sigurno spigala.
Pocni sa limom iza pumpe cisto.toliko da provjeris stanje a inda glava dolje i sve ces vidjeti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Oni prvi 533 su imali mesingani lim iza pumpe.
Da budem iskren, ja sam za svojeg vijeka šarafljenja naletel na jedan istrunuli lim na pumpi vode, a i to se skužilo tek kad je vodena pumpa dobila lufta pa skinula kamenac koji je brtvil bolje nego lim.
Naravno. bilo ih je više trulih koji su se zamjenili ali to se skužilo uvijek da su loši kad se pumpa vode popravljala ili u kasnije vrijeme mjenjala novom.
Samo taj jedan je izmješal vodu i ulje zbog lima.
 

Luka93

Član
Tu od
14 Lip 2020
Poruka
89
Najvjerojatnije samo brtva, a možda je i glava pukla.
Sve bus videl kad bu rastavljeno.
Ipak sam krive simptome napisa.
Nije vodu i ulje nego dizel i ulje. Antifriza je nestalo iz drugog banalnog razloga, istovremeno.
Pukla je brtva na ovoj dovodnoj pumpi ili kako se već zove, a i pumpa je bila pred raspadom. Stavljena zamjenska turska pumpa, novi filter i ulje (šteta ulja, jer je izmjena napravljena prije 20 dana)
 

Prilozi

  • IMG_20230906_111814.jpg
    IMG_20230906_111814.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20230906_122633.jpg
    IMG_20230906_122633.jpg
    29.1 KB · Pregleda: 25

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Ipak sam krive simptome napisa.
Nije vodu i ulje nego dizel i ulje. Antifriza je nestalo iz drugog banalnog razloga, istovremeno.
Pukla je brtva na ovoj dovodnoj pumpi ili kako se već zove, a i pumpa je bila pred raspadom. Stavljena zamjenska turska pumpa, novi filter i ulje (šteta ulja, jer je izmjena napravljena prije 20 dana)
Dobro je, barem se malo poplahnul motor iznutra ;)
Klasične AC pumpe su trajale po 20 i više let, još ih ima koje voze i na kojima čak ni membrana nije mjenjana. Ne velim da ova na struju nema nekih svojih prednosti ali o tome možemo tek za 15-tak let debatirati.
Danas su te pumpe lošije kvalitete ali nek pol godina odrade u odnosu na ove orginalne dobro bude.
 

Najnoviji postovi

Na vrh