• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Skajnet

Novi član
Tu od
22 Ožu 2019
Poruka
2
Pritisak ulja je premali na toj temperaturi (70 stepeni) ,na ler gasu,s obzirom da nema mnogo radnih sati.Moj ima trenutno 4100 sati,lose radi,ali na 80 stepeni ima takav pritisak...
 

Frenki F3

Dobro znana faca
Premium
Tu od
7 Velj 2024
Poruka
105
Ovo je moj ferđo 84'( slika s proljeća )prvo malčiranje. Prvu vuru je oko 4 pritisak, drugu vuru opadne na cca 3, onda ga hladim pol vure i tak sam godinama delal. Dok stoji, obavezno karton pod motor da skaplje ulje ( najviše na semeringu radilice pušta ) i drugi dan / tjedan dotočim koliko fali i gas. Inače sam ga mislil prodati kak sam kupil Čeha, al sam odlučil da ga budem ostavil dok god sam živ. Jedino ne znam kak bum to ženi objasnil jer bilo je drugač dogovoreno 🤣
 

Prilozi

  • 20240406_115547.jpg
    20240406_115547.jpg
    42.7 KB · Pregleda: 29

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,490
na tim okretajima kak je kod tebe, ja sam 2 i pol sata kosil, pritisak stalno prek 3 bara. po meni bitno da je u zelenom. a normalno je na nekim fergusonima da nakon dužeg rada padne i na 2 bara tak da mislim da je to sve ok. bitno da pokazuje bar nekakav pritisak...al nek me @MUHA ispravi ako sam u krivu...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,194
Mojima ni jednom ni drugom nikad pritisak ispod 2 ne pada.
Možda su zato i napravili vec puno sati bez generalke.

Evo stari bez kabine, nakon cjelodnevnog rada, nema termostat pa mu je temperatura uvijek niska.
Svi instrumenti tj. satovi još original od 82. g.


A evo i noviji s kabinom, 2000 g. nakon cjelodnevnog vucenja cisterne.
A ima rs koliko i stari.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Knjiga veli da se termostat otvara na temperaturi od 75/80 stupnjeva. Da je termostat u potpunosti otvoren na 90 stupnjeva.
Knjiga isto tak veli da hladnjak mora biti bez kamenca, pumpa vode poštelana.....
Knjiga veli da je temperatura ulja u motoru max 110 stupnjeva.

Znači, kad je temperatura vode 80-95 stupnjeva pritisak ulja u sistemu je 2,1 do 4,5 kp/cm2 na maksimalnom broju okretaja motora.

U praksi može i manje, najbitnije je da na leru lampica ne svijetli.
A ako svijetli doda se malo gasa i to tak radi još godinama bez ikakvih problema.
 

mic_hael7187

Član
Tu od
21 Ožu 2022
Poruka
78
Pozdrav imam problem aa IMT 539 DL-special traktor ima 2000rs na njemu je ipm linijska boš pumpa koja je kupljena polovnn i ima ko zna koliko sati jer je na njegovoj orginalnoj sa 100-200sati puko navoj na deklu,traktor na malo većim obratajima sam dodaje gas ide normalno doda gas obrtaji skoče na nekoliko sekundi pa se vrati na normalu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh