• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 uređivanje

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
ja ga koristim odavno, ali kak sam rekel, za masnoču mene ne zadovoljava.
Za završno ispiranje je dobar i za zagorene naslage ali treba više puta tretirati.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Ivasol je po meni puno bolja opcija za odmaščivanje.
Kupio sam traktor koji je dovežen iz njemačke (čistio snijeg i kosio u zabavnom parku pa je bio našprican nekakvim voskom), pa sam ga htio očistiti.
Dimeri, mafrasoli nisu ništa napravili. Jedino što je djelovalo je Ivasol u kombinaciji s vrućom vodom.

Inače vruća voda čini čuda, ako masnoća nije zapečena čak ne treba ni kemija.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Dimer za prasinu, blato i tanku masnocu, a za deblje naslage neki odmascivac.

A sto se tice biorazgradivosti, ja sa Dimerom perem na travi i na njoj se nista ne primjeti.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Tako je, prali smo jučer 560 sa dimerom i opere sve, al gdje je zemlja+mast prst-dva debljine normalno da ne opere, ali smo i išli s konzervativnim omjerom. Dobro skida masnoču od duhana, to mi se sviđa.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Motor i dijelove motora i getribe prva ruka ivasol, pranje miniwshem pa onda dimer i onda to ovak zgleda
Na nekim djelovima i farbu ispere.
 

Prilozi

  • 20190309_125116.jpg
    20190309_125116.jpg
    40 KB · Pregleda: 76
  • 20190309_135326.jpg
    20190309_135326.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 76

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ja sam napravio jači i ostavio duže boja je curila dolje s dimerom.
Oprao je super a gdje je baš mast postrugat i ide.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Vruca voda i sve ide dolje. Za malo sjaja ubacim obicnog detrzdenta za suđe.
S dimerom sam oprao plasticnu haubu koja je pocrnila od lisca vinograda i zastitnih sredstava pa je i boja izbljedila.
Inace takve stvari kisa odlicno omeksa
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Za dimer ima recept iza što i kako.
Inače ode boja, jako malo stavim kad perem boju.
I brzo isprat.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Ima, al je na slovenskom, pa ti procjeni jel pereš kolesa, avto, tovarnik ili nešto drugoo_O
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
540
Mi smo na poslu znali pravit mix( u kantu vruce vode deterdzenta za robu ivasoli čarlija i na kraju nafte) ako su veće površine masne samo sto se onda trlja krpama i samo ispere ostane super.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ja sam imao na našem.
Zavisi od kud je stigao moram baš vidit.
Prvo je bio po 65 kn 2 kg pa sad ispod 50 nabavim.
Dugo traje ja ga samo u špricu stavim prst ili dva ostatak voda.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Ja godinama koristim dimer i zadovoljan sam ali sad sam prao plug i na njemu ima masnoća koje su se stvrdnule i to nikako nisam mogao skinuti a boju sam mu izblijedio, kako se ivasol ponaša prema boji?
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
To samo dijelovi cijena? I ruke još više od pol? Al mislim da se isplati... Steta da nema dijelova o imr i ostali 'naši'... Svi da mi se vaš rad svaka čast
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
Penez točno onoliko koliko kaže tvoj zadnji smajlič.
Delal sam s voljom a to ionak niko nemre platiti.

Sad si ti na redu jer ako sam dobro shvatil i ti bi htel uljepšati svoju makinu.
Čekamo početak radova i slikovno izvješće kad kreneš.
Kolko bi doslo da mi ga tak zglacas
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako ti ja napišem da se ne isplati, ti buš me uvjeraval da nije tal.
Ako napišem da nemaš tih novaca da me platiš novcima, rekel buš da te podcjenjivam.
Zato je meni najlakše reči da se ja više takvim zahvatima ne bavim i neznam kolko bi koštalo.

Tam negde nekad sam obečal (a ja se uvijek trudim obečano izvršiti) ali sam zaboravil, da bum slike i onog Zeksa ponovil.
Obečajem da se bum potrudil to napraviti još ovo leto, a kroz zimu obavezno.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,024
Kekeca nije ni primjetil jer je gledal samo v Mojcu v strahu da ga ne vidi striček Bedanec. :unsure:
 
Na vrh