• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ajmo onda ovako... Do pumpe se dolazi da se skine onaj poklopac ispod sica?

Ako bude cajta i volje skinem ja to sve dolje pa opalim sliku i postam da se procjeni neko okvirno stanje iako je uživo i naoko najbolje pogledati. Taman da vidim i šta ima unutra pa da budem spreman, ako nešto dodatno treba raditi.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Skines sic, skines na poklopcu velikom jedan mali gdje je ona cijev i onda veliki poklopac. kad to skines onda sve vidis
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jel sam ja to dobro skužil da spušta ako nije veliki gas? Prije svega skini onaj mali poklopac kraj sida s prednje desne strane i provjeri gumice na onoj cijevi kaj ide van s poklopcem. Tu zna gumicu izbiti i onda treba jaki gas kod dizanja. Imal sam taj problem na ferku. Gumicu je skroz izbilo, opce je nije bilo. Sad diže na leru kaj god hoceš. Ako je isto tak na 540(a pretpostavljam da je) prvo to pogledaj.

A ovo tuckanje nek te ne zabrinjava. Malo koji da ne tucka pod velikim opterecenjem. I tak tucka 20 - 30 let, pa i više
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Možda predigava pa zato tucka u krajnjem položaju.
Zamjenom ulja nevjerujem da se bu problem riješil ni oko buke, a ni oko snage.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mi smo na Fercu zamijenili kulise na pumpi,ona dva nosača,i još neke sitnice,sve funkcionira dobro, isto tucka pod težim teretom,dok prije nije tuckalo,ali je hidraulik bio skoro neupotrebljiv... Valjda neka greška kod montaže,vidjet ćemo što će se dogoditi,ponovno rastavljanje nije u planu...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ništ se nebu dogodilo, to bu tak tuklo još desetljećima.
Novo kamenje nije na mjeru, a i te Indijsko Turske kulise :icon_oak:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Šrot kvaliteta,ali za šaku-dvije sitnih dijelova treba dosta nabrojiti...
Ma nek tucka,to samo radi kad digne špricu,ili malčer,nekih 500kg,a i puno je to za njega...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Mi smo na Fercu zamijenili kulise na pumpi,ona dva nosača,i još neke sitnice,sve funkcionira dobro, isto tucka pod težim teretom,dok prije nije tuckalo,ali je hidraulik bio skoro neupotrebljiv... Valjda neka greška kod montaže,vidjet ćemo što će se dogoditi,ponovno rastavljanje nije u planu...

Jeste li pogledali koliko ta dva nosaca imaju lufta u kucistu pumpe.Isto tako treba gledati koliko ima lufta u piksnama.
i01426-kopija.jpg
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Samo da javim da sam rešio problem sa paljenjem, problem je bio sledeći imao sam oko 8l nafte u rezervaru ,kod mene ona cev štovuče gorivo je odgore i verovatno mi je vukao vazduh kad sam nasuo 15l nafte više nema problema sa paljenjem pali na pola ključa, sad jedno pitanje za znalce . da li bi bilo dobro dovod goriva iz rezervara do ac pumpe prebaciti na dno rezervara , sličan problem sam imao na vladimircu i od kad sam prebacio dovod na dno sad mogu da ga vozim i kad ima 3l u rezervaru i nikad više nisam imao problem sa vazduhom u sistemu
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Trenutno ništa od hidraulike, 30L trans-a izađe 675kn. Bit će uskoro samo da Jakovina uplati poticaj.

Nije da ne diže na leru, diže, al' prije mjesec dana je mjenjana lamela i sad kad dignem polugu da digne hidraulik, dok držim kvačilo ne diže se, čim popustim odmah krene dizati. Nemam pojma jel to treba biti tako, samo govorim da prije nije tako bilo, kvačilo ili ne, diže bez problema, a tih problema sa težim dizanjem ima kad se zagrije i pritisak ulja na leru padne ispod 2 bara, čim dam malo gasa, diže, a nije da na leru ono pada na zemlju, nego nema snage da digne do kraja kao kad je hladan. To je do ulja najvjerojatnije, a tuckanje opet neki kažu kao i sada neki ovdje da je to normalna pojava, a iskreno dok radi što se mene tiče nek tucka do mile volje.

Najviše tucka pod tanjuračom od 20 diskova (Ona plava OLT-ova) i sjetvospremać kad nosi. Sve ostalo je uredno. Najvjerojatnije zbog opterećenja tucka, a sad kad izmjenimo ulje treba poštelat maksimum i minimum da ne sili pumpu jer i to nije štelano ko zna od kada.

Ugl. za ulje se nema pojma kad je zadnji puta mjenjano pa se zato i pristupa izmjeni istoga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Nije da ne diže na leru, diže, al' prije mjesec dana je mjenjana lamela i sad kad dignem polugu da digne hidraulik, dok držim kvačilo ne diže se, čim popustim odmah krene dizati. Nemam pojma jel to treba biti tako, samo govorim da prije nije tako bilo, kvačilo ili ne, diže bez problema.
To je normalno, kvačilo je dvostepeno, prije nije radilo kak treba, a sad nakon remonta radi pa odvaja i drugi stepen kad pritisneš do kraja.
Riješenje je da ne pritiščeš do kraja, znači samo onaj prvi dio gde osječaš pod nogom da ide lakše.


tih problema sa težim dizanjem ima kad se zagrije i pritisak ulja na leru padne ispod 2 bara, čim dam malo gasa, diže, a nije da na leru ono pada na zemlju, nego nema snage da digne do kraja kao kad je hladan.
Tlak ulja od 2 bara je tlak ulja motora i nije povezan sa tlakom potrebnim za rad hidraulike.

I dalje ne vjerujem da budeš problem riješil zamjenom ulja. Treba izmjeriti tlak koji ta pumpa može dati pa onda odlučiti kaj i kak.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Znam da je to tlak ulja motora, al' samo govorim kad se sve zagrije onda tako malo zahebava.

A nemam pojma. Taj naš traktor i nije bio radni stroj, više samo prijevoz koje čega sa prikolicom. Sad kako sam se ja malo uhvatio toga skupa sa starim, počeli smo sami obrađivati njive, a do sada je to odrađivano u kooperaciji sa lokalnom zadrugom.

Kad ja to sve razbucam zovnit ću prijatelja koji radi u zadruzi kao mehaničar pa da pogleda, imaju oni 2 ferčeka za farmu pa se nadam da će znati.

A sad nešto vezano za problem. To se sad počelo dešavati kad sam tanjurao vinograd, prije nije tako popuštala hidraulika.

Vjerojatno je ovo povezano s tim... Kada sam došao doma i otvarao kapiju vidim da kaplje ulje njegdje. Sagnem se i vidim da ima neka rupa na dnu mjenjača i iz nje strši kao završetak od mjerača ulja (Na oko tako izgleda) i kao da kaplje i na onoj pločici što je stegnuta sa 4 šarafa, da to nije negdje izbilo pa zato gubi pritisak? :icon_scratch:

Nažalost, nemam prilike svaki dan šarafati jer sam na faksu pa je to samo kad uspijem uhvatiti vremena pa skočiti kući u ispomoć i ujedno nešto srediti.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Ak ti pušta na toj ploči (ko meni) onda najvjerojatnije ošla špaga na karteru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ili to kaj Tinček veli ili semerinzi na spojničkama.
To kaj strši je rascjepka i to tak mora biti.
 

reklec

Novi član
Tu od
18 Lip 2015
Poruka
13
Kaj se događa hidrauliku, dok dignem nekaj teže,npr. špricu s 300l vode, onda njiše cijeli traktor kaj bi lako dobil morsku bolest. Dok je jači gas, se smiri ?
 

reklec

Novi član
Tu od
18 Lip 2015
Poruka
13
Nitko nije imal takav problem, sam sve prelistal, i ništ nis našel. Je to tmore biti tak komplicirano?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Hočeš reči da pod malim gasom digne, spusti, digne, spusti ... dok pod velikim gasom pumpa stigne nadopuniti propuštanje cilindra?
 

reklec

Novi član
Tu od
18 Lip 2015
Poruka
13
Tak nekak, njiše se, spušta diže u kratkim intervalima, pa si kak na brodu. Je to do kakvih gumica, ili...
 

Najnoviji postovi

Na vrh