• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
a dobro moj 540 bi bija malo brzi...
A 2635 mi je mljac...reverzer,rezervoar ispod nogu...mozda bi mi odradjivao sve moje potrebe uopce
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
Gledao sam za kupit jednog imt 540 ,,, na malom gasu se u voznji zaletava, poskakuje ne motor nego u kretnji kao da je kumplung ili diferencijal.

edit by daniels: malo sam ti slova razmaknul, i maknuo nepotrebno slovo M.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

reklec

Novi član
Tu od
18 Lip 2015
Poruka
13
Ima li tko iskustva sa šperom na 540,fiat motor? Ne ukapča se, prije je još malo i krčalo, al sada nviše ništa. Ima li pomoći?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Re: imt 540 fiatov motor

Kakva je špera? Ak je na štifte onda nema pomoći a ak je na kandžu onda se može popravit.
 

dulebdp

Član
Tu od
21 Ožu 2011
Poruka
246
Jutros nikako da upalim 540-tku vergla ali nikako da sastavi inače nije paljen mesec dana , pošlepam ga i upali posle dobrih 50 metara vuče , posle ga ugasim i ceo dan je palio bez ikakvih problema na pola ključa šta bi mogo biti jutarnji problem , čistio sam čašicu bila je onako prljava, da li da i fitere goriva menjam, kao da ujutru nije gorivo dolazilo do PVP
 

reklec

Novi član
Tu od
18 Lip 2015
Poruka
13
tak sam si i mislil, na štifte je špera. Nema baš nikakve pomoći, ne može se ni kupiti novo
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Re: imt 540 fiatov motor

Kad sam pitao za svoj 533 pred 2-3 godine rekli su mi da toga odavna nema u prodaji.
Navodno bi se dalo nešto navarivanjem tih štiftova dobit al to je kratkog vijeka.
Jedina opcija je nać negdje zadnji kraj od 539 koji ima na kandžu šperu i to sve skupa preselit.
 

reklec

Novi član
Tu od
18 Lip 2015
Poruka
13
Hvala na odgovoru, nije me baš razveselil, al kaj buš.Ak je tak, kak je. Mislim da bu i dalje bez špere.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tak je i kod mene na 540-Fiat...špera preskakiva, poderana je, no s obzirom kaj taj traktor sad radi uopče mu netreba špera.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Ta špera se da prisložiti i čak može i dosta dugo raditi.
Samo se nesmije silovati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač pa špera ti i treba kad je gusto ili je dobra ili je netreba .Mislim da je sigurnosni faktor bez špere 3/1 a sa njom 7/1 ZJ sigurno zna .
 

reklec

Novi član
Tu od
18 Lip 2015
Poruka
13
Složil bi se s tim , da ako več imaš špero, da ono dela.V šumi ti dojde, skoro ko još jedan traktor. Puno je posla s tim se igrati, ak se ide preslagavati, a i upitni je rezultat.Zato sam pital na forumu,možda tko zna više o tome.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Silovati, ali kod uključivanja :icon_wink:
Štorko, Unič i ostala brača imaju takve špere pa nema brige s njima. Hoću reći rijetko pucaju štifti.
IMT im problem sa mehanizmom za uključivanje i tu treba biti nježan.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pozdrav narode!

Imam jedno pitanje, trebao bih mijenjati ulje u hidrauliku e sad jel to ima posebno odjeljenje ili sve ide u mjenjač?

Sutra bi mijenjao ulje jer mi se lagano čuje tuckanje kad dignem tanjuraču do kraja (Mora do kraja jer mi se stalno spušta, osim kad se vozi pod gasom onda nabija pritisak kako treba) Pa bi promijenio ulje jer tko zna kad je mijenjano, a samim time i malo osposobit hidrauliku i pošelati sve.

BTW: Ako može neka slika koje je za šta bio bih zahvalan.

Gledao sam radionički priručnik i održavanje, u održavanju sam našao samo za izmjenu ulja u mjenjaču, al' ne i za hidraulik pa pretpostavljam da svo ulje ide u mjenjač tih 25 + 2L ako se ne varam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ulje je zajedničko.
Kad ga već mijenjaš, riskiraj 10 litri motornog ulja i s njim isperi mjenjač.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To tuckanje bi ti moglo biti iz pumpe hidraulike,moguće da je pri kraju.
Može se nova kupit,a i set za reparaciju,više o reparaciji zna kolega buču on je nedavno rješaval na svom 542.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Tuckanje je iz pumpe hidraulika, to znam, a isto tako znam da ulje nije mijenjano od olimpijade u Sarajevu :biggrin:

Ako nije do ulja i ako je sama pumpa pri kraju, nek' tucka dok tucka. Vidjet ćemo još sve.

Tokom istraživanja po netu. Naišao sam na komentare vlasika 54x serija i kažu da većina tucka bez obzira na težinu nošenog oruđa, opterećenost... Navodno da je normalno da tucka, al' normalno ne dok nemaš ništa prikačeno i dižeš poluge gore - dolje kao što je kod nekih bio slučaj.
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Slabo nabijanje pritiska tj dizanja moze biti do rijetkog ulja (mada vjerojatnije je do istrosenosti pumpe) a tuckanje mi jedan majstor rekao da potjece od micanja(gibanja ) pumpe na ona dva klina sa strane sto ju drze na mjestu. Da se zajedu i na njima onda proizvodi zvukove.
 

Najnoviji postovi

Na vrh