• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Međugas bez nožnog gasa? Pogotovo 1:2 iz 3. u drugu? Daj me nemoj...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Izračunaj omjere, pa ti bu jasno o čemu govorim.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Kakvi omjeri te peru???? Šaltam ga iz 3. u 2. bez krčenja... Stisneš kuplung,staviš u ler,pustiš kuplung,daš mu gas,kuplung i u 2. ...nikakva znanstvena fantastika,tak šaltam i 533 i 539 i 540 i 549...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Re: imt 540 fiatov motor

Ja to sve šaltam bez kvačila. Ne umaram se u traktoru toliko kao ti. Kad bi vozio cijeli dan tako bome mi ne bi bilo ugodno.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ne znam zašto bi bio problem problem prešaltat iz 3. u 2. ,samo treba imat osječaja....meni je na 533 više bil problem pod teretom prebacit iz 2. u 3. jer je traktor brže usporaval nego motor, tak da se večinom iz mjenjača čulo krrrr :)
 

mite540

Novi član
Tu od
6 Lis 2015
Poruka
2
na moj 540 cue se zuenje kad se dvizi. zuenje ide iz menjaca ili deferencijla. sta bi mogao biti? jer ima neko takvo iskustvo?
 
Tu od
21 Sij 2012
Poruka
496
Međugas bez nožnog gasa? Pogotovo 1:2 iz 3. u drugu? Daj me nemoj...

Šta sad hoces reci da ja na 539 ne mogu davati medugas jer nemam nozni gas? Nikako nisi u pravu ja na isti način vozim kao i Tino i nema krčenja. Imt krči jedino uvijek kad krečeš s mjesta ali ako prebacuješ brzine u "hodu" ne krči. Stvar je samo ne odmah iz 3 prebaciti u 2, najvise ljudi bode odmah iz jednu u drugu pa zato krči. A prebacivanje bez kvačila, hmmm ne znam šta ga izmisle ako ne treba.
 

simonetti

Novi član
Tu od
2 Sij 2016
Poruka
2
Prvo pozdrav svima iz Slovenije, ispričavam se na mom pisanju, a nadam se da se čemo razumjeti :)

Prvo pitanje, kakvu brzinu postignejo vaši 540? Danas sam izmerio sa garminom 32km/h sa svojim sa 13.6 gumama

Drugo pitanje je oko kučišta volana. Kod moga ima puno lufta svuda i je malo opasno, da li je moguče ovo srediti za kakve sitne pare i kako bi to sredio?

Hvala vam
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Kod nas ima neki covjek koji prepakuje kuciste volana za nekih 60-70€, zasad sve radi super. Lufta nema. Ako se nekom da igrat s tim da se rijesit relativno jeftino, a netko je pisao da ima i novo indijsko kupit, za normalne novce
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Za kuciste volana ekscentricne piksne kostaju u Sloveniji 50eura+ostali dijelovi.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zanima me dali mogu koristiti shemu el. instalacije za 539 za montažu instalacije na 540? Nebi trebalo biti neke prevelike razlike?
 

damirpaulic

Novi član
Tu od
23 Sij 2016
Poruka
1
glava je pukla i promijenjena je indijskom glavom,traktor više nema snage, jako dimi i po noći kad se radi ide mu vatra iz auspuha. jel ima neko takav problem i kako to riješiti?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jesi se usrećio vrati glavu i uzmi smr onu srpsku jer te indija su koma
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam na 542 stavio indijsku glavu i nikakvih problema s glavom kaj ste jos radili oko glave kak su ventili nastelani??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na jedan 558 i jedan 560 stavljene Indijske glave (bilo malo pripasivanja rupa) i oba nemaju nikakvih problema . Vatra iz auspuha ? ventili ne zatvaraju ili preštelani ili nekaj nije dobro obrađeno .
 

Najnoviji postovi

Na vrh