• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Možda nema, neki (noviji) su imali kontrolni čep koji se skine i toči se ulje dok na njega ne počne iči van.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo nadjoh kod spere saeaf kontrolni samo je bio pod slojrm ulja i zemljr pa ga nisam odmah uocio. Samo sad nrmam 12mm imbus pa moram glumit tokara i pravit od sarafa xD
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Možda nema, neki (noviji) su imali kontrolni čep koji se skine i toči se ulje dok na njega ne počne iči van.

Moj stari 539 ima mjerač,čemu su onda išli komplicirat i stavljat šaraf,mjerač samo isčupaš i sve znaš,još na njemu piš "malo" i "mnogo". Joj,joj... :smile:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Tata MF je imal takav mjerač pa su oni radili po licenci. Kasnije se je neko pametan dosjetil da je manje kompliciran kalup poklopca na kojem se samo navoj ureže, uz to ide manje materijala, netreba mjerača .... pojeftinil se proizvod.
Mogli su se poigrati i na način da stave na ćep mjenjača ali mislim da bi tam smetalo za pokretne djelove u mjenjaču.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Kod IMT traktora nove generacije podnice za noge su u visini mjerača ulja u mjenjaču .Vjerojatno zbog toga su stavili čep za kontrolu nivoa ulja.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nemam pojma zasto je tako. Ugl falilo je jedno 7 - 8 l ulja, a ulje koje je u mjenjacu je boje proljeva... Kad zavrsimo sad sa bacanjem uree i spremanjem mjrnjam ulje. Koliko ide oko 27l jel?

@NH
Necem da tucem masinu haha napravio sam od sarafa sesterokut/imbus i odvrnio bez problema.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Prekontroliraj zaštitnu gumu oko ručice mjenjača,ako je potrgana tuda ti je polako ulazila voda pa je ulje takvo. Kod izmjene natoči 30 lit.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Guma ta je pokidana na obje rucice... to sam vec gledao da promjenim al nikako. Sad kad malo minu radovi oba dva traktora cu malo pretrest pa rijesit sve sto ima.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ta cuti, nemoj pricat. Tome ulje u masini nije pregledano od Olimpijade u Sarajevu, dobro taj i radi jos haha. Cuj za bacit gnojivo, prevest vodu u bascu i u cisternu za prskanje vinograda i za to isto prskanje vibograda dobro dode, ne ovisis o jednom traktoru a opet i on nesto napravi.

Realno za njega nemos dobit ni serpu ribe, a opet posluzi za nekog vraga.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Nemam pojma zasto je tako. Ugl falilo je jedno 7 - 8 l ulja, a ulje koje je u mjenjacu je boje proljeva... Kad zavrsimo sad sa bacanjem uree i spremanjem mjrnjam ulje. Koliko ide oko 27l jel?

Na mojem 540 je još naljepnica na blatobranu i piše 32 l u getribu
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kupim 3x10L transhidrola i tankam ga dok ne krene curit na kontrolni šaraf i to je to, ako bude falilo tih dvije litre, imam kući još kanister i pol tranhidrola za nedaj bože.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tako je, toći dok ne počne curit van, onda zavrni čep i dodaj mu još 2-3 litre i miran si :)
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
molim vlasnike imt 540 iz 1976 da mi se pohvale ili požale ako ne valja takav stroj, kolko je jači od 533/539 i koliko je veći potrošač, jel teški na volanu, jel se isplati ugraditi servo...unaprijed hvala
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Naš je 1979. g. sa fiat motorom. Jači je od 533 i 539 i teži, pa samim time lakše vuče plug. Ovaj sa fiat motorom manje troši od 533. A kaj se volana tiče, ako je podmazan nije ga pre teško motati.

Mi smo zadovoljni s njim. Bez nekih većih kvarova odrađuje posao. No istini za volju, mi malo radimo, da više radi vjerojatno bi bilo i više kvarova.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
molim vlasnike imt 540 iz 1976 da mi se pohvale ili požale ako ne valja takav stroj, kolko je jači od 533/539 i koliko je veći potrošač, jel teški na volanu, jel se isplati ugraditi servo...unaprijed hvala

533/539 su za 540 bogeci. Em sto je 540 tezi i veći te time i stabilniji na brijegu, time ima jaču šperu od 533/539. Snaga motora je nezamjetno veća od onog na 539(nose iste motore). Sto se volana tiče po mojem iskustvu lakše se mota 540 od 539(možda se to samo meni čini). A ak je volan dobar, znaci da nema puno lufta hidraulički volan se bas i ne isplati ugrađivati ako se ne rade poslovi u kojima ima mnogo motanja na mjestu(kultivacija) i sl.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Po cemu 540 ima jacu šperu pod uvjetom da je na 533/539 debela?
 

Najnoviji postovi

Na vrh