• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Kolega gajtan ja imam doma 549 bez prednje vuče i često vučemo 6 kubika jednoosovinku s njim i znam da je traktor strasno žilav i da ide, pa cak i kad zapadnem(imal sam i takvih situacija) u prvoj motor uopće ne osjeća neko veliko naprezanje vec radi bez problema dok je u špuri. Nemojte sad ovo shvatit na način da 549 dižem u nebo jer ga imam i on ima nekih svojih mana no traktor ko traktor je zvrk u doslovnom smislu, a s prvom vucom je taman kompletiran..
Malo jedino prelagan.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kolega gajtan ja imam doma 549 bez prednje vuče i često vučemo 6 kubika jednoosovinku s njim i znam da je traktor strasno žilav i da ide, pa cak i kad zapadnem(imal sam i takvih situacija) u prvoj motor uopće ne osjeća neko veliko naprezanje vec radi bez problema dok je u špuri. Nemojte sad ovo shvatit na način da 549 dižem u nebo jer ga imam i on ima nekih svojih mana no traktor ko traktor je zvrk u doslovnom smislu, a s prvom vucom je taman kompletiran..

Ne tvrdim ja da 549 inace ne valja, samo s ovim s kojim sam ja radil nekaj opako ne štima. Konkretno vozili smo gnoj na zemlju koja je uzbrdo i bilo je lagano mokro. U 3. sporoj nije mogel prikolicu vuci... Mislim da bi u 3. sporoj moral proklizavati ili se propinjati pod prikolicom a ne da se guši i crkava..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: imt 540 fiatov motor

Zavisi koliko je uzbrdo i koliko je tona na prikolici. Jednom sam ja vozio oko 3m drva na IMT prikolici sa 560 bilo je po prosuhoj travici, jako uzbrdo i nove gume koje su doslovno grizle kroz tu travu da se kroz 15m uzbrdice traktor skoro ugasio iz 1700-1800 ok u trećoj sporoj.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne znam, ali znam da je 558 s jednakom prokolicom, samo malo žešce natovarenom išel ko metak, kak god hoceš, i to mrtvi 558 koji riga ulje na sve strane i puši na iberlauf ko lokomotiva...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Ne znam, ali znam da je 558 s jednakom prokolicom, samo malo žešce natovarenom išel ko metak, kak god hoceš, i to mrtvi 558 koji riga ulje na sve strane i puši na iberlauf ko lokomotiva...

Na tom 549 je ili lamela u kurcu ili je motor sjeban jer nije mi jasno kako.. A o kolko kubika mi tu pričamo da ste utovarili ?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nemam pojma koliko kubika stane tocno na prikolicu, a lamela ne bi trebala imati veze sa snagom.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bosch pumpa mozda pa nema snage inače taki 549 iskopa sve pod sobom od snage.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
otkud njemu ta snaga kad je to isti motor i karter?

Snagu dobije kroz dize :icon_wink:
Okretaji više manje, tu dobije samo zamah.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,509
Meni se više zdopada transfuzija, još ako je dobrovoljna ... :icon_biggrin:
 

diarez

Novi član
Tu od
19 Lip 2017
Poruka
9
Ako ima neko sliku/katalog kako je sastavljea kardanska osovina od imt 540 ona koja izlazi iz traktora.
Tu u ovoj temi je več bila slika ali više nija dostupna.

Izgleda mi da je več neko razklapal i nisam siguran dali su svi delovi i kako se pravilno slože?
Takisto mi treba shema špere.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ako ima neko sliku/katalog kako je sastavljea kardanska osovina od imt 540 ona koja izlazi iz traktora.
Tu u ovoj temi je več bila slika ali više nija dostupna.

Izgleda mi da je več neko razklapal i nisam siguran dali su svi delovi i kako se pravilno slože?
Takisto mi treba shema špere.

Neda mi se pisati otiđi na gogle -540pdf-
 

diarez

Novi član
Tu od
19 Lip 2017
Poruka
9
Ništa pametno tam nisam našel.
Nema veze

Hvala na odgovoru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Pogledao sam danas jednog 540 sa Fiat motorom.
Iz pouzdanih izvora znam da traktor vec 15-ak godina ne radi, povremeno se upali i provoza.
Vizualno je u lošem stanju, a gazda kaže da je motor dobar. Akumulator je neispravan, ne može upaliti. Rekao je da ako hoću doći ponovno, pošlepat će ga da ga mou probati u oranju.

Traži 2000 eura sa IMT 755, koji je istrošen.

Kakva je dostupnost dijelova za te Fiatove motore i općenito kakvi su ti 540 sa tim motorom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Marko, ima ti tema o njima.
Dijelovi nisu baš jeftini ali ih ima. Motor je najbolji dio traktora i traje sigurno preko 10...12t sati, ak je bil imalo održavan.
Od svih koje si trazil, ovo bi bil najbolji izbor. A čak mi se u cijena čini niskom.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Cijena ne u razmjeru sa stanjem. Trebalk bi ga dosta usminkati da bude dobar.
Limarija je losija, zadnjih svjetala nema, jedna zadnja guma je losa i tako.. ima sitnica
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,751
Re: imt 540 fiatov motor

Ak je mehanički sve dobro, sitnice oko limarije i ako fali pokoja lampa su najmanji problem.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh