• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Za 2000€ se kupuje 533, a ovaj 540 je daleko od njega. Ako je "drivetrain" dobar, ostalo budeš malo po malo pokrpal, baš kak ti je Mane rekel.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: imt 540 fiatov motor

Kako to misliš 2000€ sa 755, ima i plug? Fiatovi motori su ok samo malo teže pale nego imt-ovi a i to se da riješiti sa boljom glavom na bosch pumpi.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,568
Treba mi registriran traktor, a da to sve uredim i da bude kako treba vjerojatno bi mi trebalo jos 4-5 tisuća kuna, plus registracija, a uz to gazda ne zna gdje je prometna, a prije je bio rrgistriran, jos u Yu. Kakva je procedura s tim?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Re: imt 540 fiatov motor

Sa brojem šasije u MUP po papire ak je on pravi vlasnik.

Instalaciju sa lampama riješiš za 1000 kn, limariju malo poravnaš ako je izudarana i sam ju prelakiraš za par sto kuna.
Ako je mehanički uredan isplati ga se uzet.

Jel imaju oni 5 brzina ili 3 brzine?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: imt 540 fiatov motor

Instalaciju sa lampama riješiš za 1000 kn, limariju malo poravnaš ako je izudarana i sam ju prelakiraš za par sto kuna.

S ovime se ne bih složil, ako čovjek nema sav potreban alat, i brdo iskustva,takva limarija gore izgleda poslije popravka nego prije, vidio sam već puno puta.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Re: imt 540 fiatov motor

A gle, ne ideš sa njime na modnu pistu da mora bit tip top.
Ja sam svog koliko toliko poravnal da izgleda nečemu i sam prelakiral, bitno da nije hrđav.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Mi smo radili limariju na 539, taj bogec ima samo tri pleha na sebi, ali blatobrane nije bilo moguće poravnati, pa sam kupio druge, hauba je istrunula ispod kilera gdje svaki trune, to je trebalo izrezati, povariti, pokitati, obrusiti, i s tim malim komadom je bilo posla za cijeli dan. Pa onda hoćeš malo bolju farbu da ju baš minivaš ne skine u prvom pranju, i tak... Nabere se troška, sreća što je kolega majstor pa ruke nisu skupe... Istina je da ne mora biti za modnu pistu, ali kak velim, nekad polovični posao još nagrdi traktor.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
pozz
Nabavil sam 540 s fiat motorm. trebam tvornicke pdf-ove. gdje ih ima? sve sto sam nasao su za rakovicu.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
ja sam kupil 540 iz 1976 i na pločici piše snaga 42.5 KS pri 2250 okr, na dva mjesta na tratkoru. Molio bi informacije gdje ima besplatni download priručnika i kak da provjerim ulje od getribe, zuji jako getriba nisam naviknut na to jer se na 533 ne čuje. Zakaj mi ne drži hidraulik nego mi ručica sklize dole? Moram je zablokirati graničnikom da bi držala. Jel se to može poriktati na matici kaj drži tu ručicu?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: imt 540 fiatov motor

Što se tiče razine ulja imaš čep na desnoj strani negdje ispod polovice bloka mjenjača malo ispred ukapčalice za kardan i kad prelije na ravnoj podlozi to je to. A što se tiče ručice tamo dođe jedna oprugica između podloški koja drži da ručica ne klizi dolje.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Htio bi nalijati antifriz u 540, pa me zanima gdje se sve može spustiti voda osim na šarafu koji je na crijevu, ono donje crijevo na najnižoj točki ima šaraf, navodno i na bloku motora je jedan al ne znam koji. Jel zna netko kolko litara rashladne tekućine ide nutra?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
S lijeve strane kod avspuha imas saraf na bloku koji se odvrce, na hladnjaku i na crijevu ima, dakle 3 tocke ispusta, a ide negdje oko 10L mislim. Nisam siguran
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
S lijeve strane kod avspuha imas saraf na bloku koji se odvrce, na hladnjaku i na crijevu ima, dakle 3 tocke ispusta, a ide negdje oko 10L mislim. Nisam siguran

tnx, nasao sam na hladnjaku dolje desno ima pipica:icon_e_biggrin::icon_thumright:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: imt 540 fiatov motor

Ima jedna na hladnjaku i jedna na bloku ispod indikatora ulja i još jedan čep na crijevu ispod kompresora (mislim da ovu nemaju svi).

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Zamolio bih nekog majstora koji prati cijene ili je radio remont da mi procjeni kolko bi koštao servis za slijedeće popravke (imt540 rakovica motor :
Volan ima lufta za trećinu kruga.
Kotači zaplesu na neravnini.
Kuplung ima praznog hoda i kad se pušta traktor poskakuje.
Problem također ima i na ručici za uključivanje kardana, labava je iako radi kardan.
Ručica hidraulike sklizne dole pa treba koristiti granicnik ili ruku.
Motor je jedini dio koji ne treba dirati.
Unaprijed hvala
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
molim pomoć. brava je od kamiona na traktoru, vjerojatno tamić, kupio sam imt-ovu i ne znam kak spojiti
kad kamionska ima više. hvala unapred IMAG2216.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na 15/54 dolazi žica sa kontakt brave sa istom oznakom 19 ide na grijać 50 na anlaser ,
 

Najnoviji postovi

Na vrh