• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ili prodati u setu i ne imati lager, dođe ti na isto...

Apropo poklanjanja... Ti i na otpadu moraš platiti, prema tome, da bome.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,156
Neki dam došlo na otpad pola tone (dvije palete) raznih novih pocinčanih vijaka!
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,156
0,5 zakojekakve otpade, a znaju tražiti i više - onak okometrijski prema vrijednosti predmeta!
A prodaje se za 0,16
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,725
Pa i nije jako skupo.Kod nas je prije recesije bilo 4 kune na jednom manjem otpadu. Nažalost kod nas u Cezaru samo mogu obrti i firme otkupljivati željezo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,199
Zna li netko gdje nabaviti ove ruke za hidro set volana i ovu osovinu spona? Nabavio sam set od 539, tako da imam sve, ali ne sviđa mi se ona osovina dolje, bolja mi je ova opcija iznad uz kiler što ide, nitko ne prodaje ruke te posebno. View attachment 63428
Montiral sam prije par let Takav volan na 542 (kaj prolazi kraj hladnjaka).
Komplet je kupljen u Bosni a ja sam proklel dan kad sam se toga primil. Da nemam pigalicu za cijevi najvjerojatnije bi ga još danas ugrađival...
I naravno, za godinu dana se upišal.
 

Astra_M

Novi član
Tu od
9 Sij 2024
Poruka
4
Pozdrav znalci. U moju "kolekciju" IMT-a sam uz 539 dodao i 540. Mehanički je u super stanju ali je struja rađena nanovo i sfušana do bola. Našao sam na internetu ima za kupiti gotove već kablove i sve pa sam došao na ideju to sve složiti nanovo,pošto nešto znanja u tome i imam,ali mene zanima dali postoji negdje shema kompletno spajanja. na netu sam našao jednu shemu ali je dosta mala slika i kad povečam nemogu vidjeti di šta ide. Hvala Vam i svako dobro.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Prolistaj temu IMT 539 i 533, tamo je kolega radio shemu i opće priznata je na ovom forumu od glavnih strujića.
Trebalo bi ti odgovarat sve do kombiniranog sata, al ak veliš da se kužiš u tu problematiku ne bi ni s tim trebal imat problema ;)
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
459
Prije se nego se upustiš u tu avanturu provjeri koja je kvaliteta žica na tim gotovim instalacijama koje se nude po trgovinama.
Kvaliteta tih gotovih kompleta je loša.Radeći zamjenu El.instačacije na mom 549, kupovao sam jaču žicu i bolju kutiju za osigurače, pa malo jače žarulje i tak...nabere se toga
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,886
Pozdrav znalci. U moju "kolekciju" IMT-a sam uz 539 dodao i 540. Mehanički je u super stanju ali je struja rađena nanovo i sfušana do bola. Našao sam na internetu ima za kupiti gotove već kablove i sve pa sam došao na ideju to sve složiti nanovo,pošto nešto znanja u tome i imam,ali mene zanima dali postoji negdje shema kompletno spajanja. na netu sam našao jednu shemu ali je dosta mala slika i kad povečam nemogu vidjeti di šta ide. Hvala Vam i svako dobro.
Pozdrav,
Nije to nikakav problem, shema k'o shema, to je zapravo električarski jako jednostavan traktor, s osnovnim električnim potrošačima i zaista osnovnom elektro shemom.
Oblikuj si za početak "trase kablova / žica", kuda su sada bile provedene, ili kuda ih ti želiš postaviti, eventualno premjestiti, da ih bolje zaštitiš od napada granja u šumi, kukuruzovine na polju i slično. Na njih (na te trase kablova) si isplaniraj snopove od žica potrebnih za pojedina trošila i za čas si spreman.

Evo ja sam ti voljan savjetom pomagati u hodu, ovako "daljinski", ako želiš nešto konkretno - pitaj.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
Toj instalaciji ne fali ništa, samo je treba dobro upakovati da se ne smoči i uzeti kvalitetnu kutiju osigurača.
Tako je, kod mene je sad već pune 4 godine na 560 ta gotova instalacija i eto još ništa nije otkazalo. Trebam još staviti samo kako kažeš kutiju osigurača kvalitetnu na ubodne osigurače i to je to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,199
Ta gotova instalacija bez dodatnih radova ni ne paše na navedeni traktor.
Ja to kod sebe nebi htel imati, radije bi ju složil od žica sa auto otpada.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,035
Ta gotova instalacija bez dodatnih radova ni ne paše na navedeni traktor.
Ja to kod sebe nebi htel imati, radije bi ju složil od žica sa auto otpada.
Ma Muha, ti si to montiral po muhanicarski i zato nije lak spada
Da ti je to Plus montiral po elektricarski, to bi sljakalo
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,397
Meni je komplet instalaciju na 533 radil električar. Prva napomena je bila da ne dela s gotovom instalacijom,nego sa svojim kablima. Garancija 10 let na materijal i posel. Normalno,ne računamo ak zgori žarulja.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,333
Kudimo indijance, turčine, kineze i onda je odjedanput instalacija sasvim ok, a žice tanke kaj lasi. Osobno to nebi nikad ugradil na svoj fergić. Ako ne zbog ničeg drugog onda iz poštovanja prema njemu.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,035
Ja sam sebi stavil licnaste kabele, a sve zarulje su polotane.
Nijedna nije zgorela prek 20 godina.
Sreca pa delam malo sati.
Za dugi vijek zarulje je bitno da ima dobar kontakt. Zato moje imaju fiksni kontakt i ne pregaraju.
 
Na vrh