• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta
F

ferari 540

Guest
imt 540 fiatov motor

alo ljudi pozdrav od mene,ja sam nedavno kupio traktor pa meznam nis o tome motoru. neki kazu da je ok a neki da nevalja zato bih molio da mi netko kaze malo vise o tom motoru imt 540 fiatov motor iz 1977 god.
 
K

KRESO

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

ja imama takav motor na 533 i radio je kod mene 20god ja sam ga kupio 10god starog , a kod mene se je stvarno naradio jedne godine je kod mene pooro 50 jutara, i tko god ima takav motor na imt ja mislim da se nije žalio, ja sam preklani stavio drugi motor i samo vozi.....
 
F

ferari 540

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

hvala, ma ja sam sada kupio prvi traktor trebam ga za vozit drva, nego dal znas koliko bi dosla generalka za taj motor? ovaj ima na satu 4555 ati al pitaj boga jel to istina.pali i na -5,jos nemam garaze pa stoji vani al kada ga upalim puse na iberlauf i malo mi dimi na auspuf plavkasto
 
K

KRESO

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

ma moj ujek dimi to im je karakteristika, a za generalku pitaj nekog majstora meni je zaribao motor a u 30 god nikad nije otvaran,
 
F

ferari 540

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

a dobro hvala nadam se da bude dobar kod mene nebude puno radio,a do sada neznam kaj je bilo s njim kupljen je u varazdinu.
 
J

jaguar

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

I ja imam isto taj 540 sa fijatovim motorom nego dali neko zna koji mu je broj semerina na poluosovini. :?:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: imt 540 fiatov motor

ferari 540 kaže:
hvala, ma ja sam sada kupio prvi traktor trebam ga za vozit drva, nego dal znas koliko bi dosla generalka za taj motor? ovaj ima na satu 4555 ati al pitaj boga jel to istina.pali i na -5,jos nemam garaze pa stoji vani al kada ga upalim puse na iberlauf i malo mi dimi na auspuf plavkasto
To ti je za njih normalno, moj kum ima Štore 402. Isto tak dimi gore i dolje al ide ko lud već godinama.
 
J

jaguar

Guest
Fijatov motor

Bezuspesno tragam ima li gde da se skine servisni katalog za fijat motor 42.5 ks imam ga na traktoru IMT 540 serija iz 1977 godine.ZA menjac sam nasao nesto ali za motor nista.Mada i je na toj seriji nesto ucicvareno,na menjacu nisu orginal delovi IMT 540 nego ima dosta stvari i od IMT 542.Naprimer sklop blokade na toj seriji je od 542.Ako neko zna gde mogu naci to od motora.Jos najbolje bi bilo ako je neko dosao do papira koji su isporuceni uz tu seriju oni su verovatno najtacniji.Ocekujes i pise jedno kad otvoris ono drugo.
 
F

ferari 540

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

a joj majstore ja ti tek kupio traktor pa ti mucum muku jos sa svim kaj se tice traktora, neznam dal sam pogrijesio u odabiru pa stoga molim i trazim svaku informaciju o tom traktoru tj. fiatovom motoru,zahvalan sam svakome koji mi moze malko pomoc ili dat kakvu informaciju kaj je dobro na njemu a kaj se dosta kvari i na kaj treba pazit.a da sorry pozdrav majstore nego kako si ti zadovoljan sa traktorom i motorom? pozz
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: imt 540 fiatov motor

ferari 540 kaže:
a joj majstore ja ti tek kupio traktor pa ti mucum muku jos sa svim kaj se tice traktora, neznam dal sam pogrijesio u odabiru pa stoga molim i trazim svaku informaciju o tom traktoru tj. fiatovom motoru,zahvalan sam svakome koji mi moze malko pomoc ili dat kakvu informaciju kaj je dobro na njemu a kaj se dosta kvari i na kaj treba pazit.a da sorry pozdrav majstore nego kako si ti zadovoljan sa traktorom i motorom? pozz
Ja mislim da nisi pogriješio u kupnji, bolji je Fiatov motor nego IMR, vidiš i sam da manji IMT ne izdrži ni 6000 rh bez generalke. Ovaj Fiatov bi trebao biti kvalitetniji.
 
J

jaguar

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

Mnogo sam zadovoljan posebno motor ima zvuk skoro kao auto mercedes tanjiro sam 8 sati skoro stalno sa punim gasom ne greje se u opste. Ne dimi ni posle tolikog rada.O njima znam jedino da im je ugradjeni klipovi stotka od male zastave.I vidim da ima jos neki delova koji odgovaraju od male zastave.Jaci su od Ferdze a isto malo trose kao i on.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: imt 540 fiatov motor

Točno je to kaj veliš, imam ga doma tak da znam, a puno je toga napravil!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Re: imt 540 fiatov motor

jaguar kaže:
Mnogo sam zadovoljan posebno motor ima zvuk skoro kao auto mercedes tanjiro sam 8 sati skoro stalno sa punim gasom ne greje se u opste. Ne dimi ni posle tolikog rada.O njima znam jedino da im je ugradjeni klipovi stotka od male zastave.I vidim da ima jos neki delova koji odgovaraju od male zastave.Jaci su od Ferdze a isto malo trose kao i on.

Krivo! Na 533/540 s FIAT motorom su motori tipa 8035.01. ...
To ti je fi95mm i 110mm hod, 2340 ccm, 42 ks@2200 rpm ili 45ks@2400rpm. Inače taj se motor izrazito rado vrti i voli više okretaje. Ispod 1500 nebi s njim trebalo raditi.

Ovdje ti se vidi kak izgledaju prednji i zadnji semeringi:

Nadam se da ti bu pomoglo.
Inače, zadnji semering je fi cca 110mm, s prahobranom, silikonski (crveni). Prednjeg nisam videl uživo.

Molim cijenjene moderatore da ne ispravljaju slike, jer se na ovima nikaj ne vidi. Nisu bez razloga bile ostavljene u prirodnoj veličini!
BTW, mislil sam da se bu izborom novih moderatora nekaj promijenilo, no ne vidim ni jednu pozitivnu promjenu. :cry:



Evo još jednom postam iste slike kao thumbnail.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Moderatori, ne smanjujte ove slike, jer se na njima nikaj nebu vidlo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: imt 540 fiatov motor

Pa to je isti vrag od motora ko i na štore 402, mada sam čul da su na štore ugrađivali dvije vrste motora!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: imt 540 fiatov motor

pa da,slika je jučer bila tu, a sad je nema, pa kaj je to??
 
P

paor

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

pregledao sam moderatorske logove i vidim da nijedan od dva nova moderatora nisu obrisali jučerašnje slike... :idea:
 
Č

Čugi

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

Kad smo već kod slika i one koje su postavljene kao privitak su nestale iz ostalih tema! :scratch :!: :?:
 
J

jaguar

Guest
Re: imt 540 fiatov motor

ZJ kaže:
jaguar kaže:
Mnogo sam zadovoljan posebno motor ima zvuk skoro kao auto mercedes tanjiro sam 8 sati skoro stalno sa punim gasom ne greje se u opste. Ne dimi ni posle tolikog rada.O njima znam jedino da im je ugradjeni klipovi stotka od male zastave.I vidim da ima jos neki delova koji odgovaraju od male zastave.Jaci su od Ferdze a isto malo trose kao i on.

Krivo! Na 533/540 s FIAT motorom su motori tipa 8035.01. ...
To ti je fi95mm i 110mm hod, 2340 ccm, 42 ks@2200 rpm ili 45ks@2400rpm. Inače taj se motor izrazito rado vrti i voli više okretaje. Ispod 1500 nebi s njim trebalo raditi.

Ovdje ti se vidi kak izgledaju prednji i zadnji semeringi:

Nadam se da ti bu pomoglo.
Inače, zadnji semering je fi cca 110mm, s prahobranom, silikonski (crveni). Prednjeg nisam videl uživo.

Molim cijenjene moderatore da ne ispravljaju slike, jer se na ovima nikaj ne vidi. Nisu bez razloga bile ostavljene u prirodnoj veličini!
BTW, mislil sam da se bu izborom novih moderatora nekaj promijenilo, no ne vidim ni jednu pozitivnu promjenu. :cry:



Evo još jednom postam iste slike kao thumbnail.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Moderatori, ne smanjujte ove slike, jer se na njima nikaj nebu vidlo.
Nije 110mm nego 93mm spoljna mera danas sam ga uzeo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Re: imt 540 fiatov motor

jaguar kaže:
Nije 110mm nego 93mm spoljna mera danas sam ga uzeo.

Rekel sam oko...jer sam ga mijenjal prije više od 10 godina :roll:
 
Na vrh