• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Ja sad planiram kroz dan dva rastepsti kočnice na svome..jer u rikverc koče a naprijed nikako..
Izmjenit sve što treba jer se pun gas nemreš vozit jer ti treba zaustavnog puta 100m..
Kakve su kočnice kod vaših imta?
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Gdje ispod volana
Ispod volana postoje dve matice i ispod njih je venac sa kuglicama kod one sisice za mazanje i sa tim maticama se neutrališe njegov zazor, ako ti se volan ne klati levo desno i ako kad motaš ne radi gore dole onda je sa njim sve u redu samo ga podmaži i ne diraj ništa,da li si menjao biksne na rukavcima i aksijalne ležajeve
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
E upravo mi se klati i lijevo desno i gore dole.
Kao da nije zasarafljen u kucistu.
Znaci kad je na mjestu traktor volan nemozes motat dok ne krenes
Piksne su relativno dobre ljevi lezaj malo losiji desni kao nov.
Nez vise sta bi gledo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Treba provjeriti u kakvom stanju su kuglice i konusi a ne samo otpustiti ih. Tak bu dobil mrtvi hod.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nemaš kaj reparirati. To kupuješ novo a košta cca 100 kuna. Tolko i vrijedi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ne. Skineš kolo upravljača, skineš zaštitni poklopac ispod kojeg su spominjane matice, odvineš lim koji služi kao osigurač da se ne otpuštaju, skineš matice i tu je konus i kuglice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kak nebi bilo druge?
Rekli bi naši stari da treba žgance jesti, a to danas malo koja gazdarica zna spremiti pa ti kreni u teretanu i da vidiš kak se bu motal.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
969
Upravo sam se rastavio.
Skinuo volan i te matice nema pola kuglica u njemu..
Kojim redoslijedom to mijenjati
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Nema tu redosleda,tu se menja sve odjednom;oba zupcanika,osovina na koju se postavlja tocak upravljaca/volan i kuglice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ovak ti izgledaju sastavljeni konusi s tim da između njih ide 12 kuglica

 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
A ja danas rastavio kočnice..pakne nisu potrošene..jer su stavljene prošle godine nove ali nije bilo efekta..sad sam skinuo doboše i odnio tokaru da ih poravna jer su bili jajasti..e sad se vidi i na potiskivačima da su dobili po piksi..sad čemo na njih vjerovatno nadovariti komad flaha da to tiska malo jače..jer ovako nema efekta dok se tiska papuča..još moram rastavit alnaser jer lijeno starta mašinu a akumulator novi..koji su najčešći kvarovi na njima?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Na alnaseru pikse i četkice. Ako su spojevi kablova i kablovi dobri (ne kradu struju) onda su namotaji na rotoru umorni i najčešče treba drugi.

Doboše samo nek tokar ne skida puno jer i dalje nebu efekta s novim paknama.
Oblogu stavi kvalitetnu i najbolje da ju zaljepiš.
Misliš da su potiskivači poderani? Ja bi prije rekel da su se pakne poderale na onom dijelu gdje potiskivač na njih djeluje.
 
Na vrh