• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Od kad to 533 ili 539 stara linija imaju uključivanje kardana sa desne strane? Ovaj zupčanik nema nilakve sličnosti sa onim iz 533 ili 539. Ili je ovaj sa prethodnih slika kojeg sam sinoć sastavil neki izrod imt-a.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zato kaj Zetor ima mogučnost rikverca moj otac ima sve prste jer smo imali komušač sa zavarenom zaštitom . Pa smo u 4 brzini radili a kad se zaštopal samo u rikverc opet 4 i gas.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imt je imal puno koperanata čak i iz drugih država od tud i sitne razlike 70 tih nisu stigli raditi kolike su bile naruđbe no nebitno ipak je to stroj u " Aoristu ".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
To je glupo, jer glavna namjena kardana preko brzina je pogon prikolice, a to u rikverc ne bi radilo.
Ima jedan 533 pri nama koji ima pogonsku šumsku prikolicu. Očito to ne bi radilo s nekim drugim IMT-om. Šteta.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad je napravljen MF kojeg je kopija IMT tad skoro nije bilo prikolica . Zato IMT nije imel vuču za kopčanje prikolice . Bil je namijenjen za oranje drljanje i pokretanje strojeva sa kutnom remenicom 65 drugo nije trebalo a u tom je vremenu ostal domača se ind štitila pa nije bilo razvoja .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Kaj ti je. Daljnjih 30, 40 let kolko se proizvodil još uvijek nisi imal kam vuču za prokolocu ugraditi.
Jedino nosače koje su inžinjeri u kučnoj radinosti izmislili ili malo jači koji su ih iskopiralj i doradili po svom ukusu
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Pa šta fali donjoj vuči koja se stavlja na onu ploču? Kaj automatska kuka za 539 549 560 kaj je IMT imal nije valjala?
P.S. IMT je išal u naprijed sa inovacijama ali ne za domaće tržište...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Ja sam mislil da Željac misli na gornju.
Donja je bila zakon a rupe za tu donju vuču je mf također kao i njegova kopija imal.

To ti je tak. Domače tržište ga izgradilo i održavalo na životu a on u preko oceanske zemlje i strana tržišta inovacije izvozil...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Naš Z 25-tak je bil '68. godište, pa je u standardnoj opreme došla donja bočno pomična poteznica i okretna gornja poteznica, podesiva u 3 položaja po visini.
Nekaj slično pri IMT-ju se dodatno plaćalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Kaj ti je, pa s Ursusom je i alat dolazil. A s nekim drugim markama set za prvu generalku... mada to nikad nikome nije trebalo jer se pokvarilo na stalaži.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Spominjal sam samo poteznice, jer je o njima i bila riječ.
Kutija je još uvijek živa...a nutra su bili rezervne dize, ventili, dihtung za glavu, dizalica, montirači, ključ za odzračivanje kočnica, manometar...i da dalje ne nabrajam...čak i ventil za punjenje guma vodom...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Moraš znati samo jednu stvar. I u to vrijeme ti niko ništa nije poklonil, sve si ti to platil samo zapakirano u celofan. Tak je i danas.
Ovi koji nemaju dodatnu opremu su jeftiniji..... i kotač se okreče u krug ali uvijek dođe na isto mjesto nako kaj napravi krug.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kak si znal koliko si platil 533 kad si ga uplatil nisi ga dobil več si doplačival koliko je poskupjel on poskupi a ti nadoplatiš dog ga ne dobiješ . A kad konačno stigne ako je bilo mokro vrijeme zamoliš susjeda sa Zetorom ili Ursusom da te došlepa doma tak je bilo 70 tih godina .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Tak je bilo 70-tih. Evo sad su došle 20-e pa (znači 50) godina kasnije pa na tvom gospodarstvu jedino imt u voznom stanju 🤭
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
He he to je bilo Subotu i Nedjelju malcu Gajger zakrpal gumu a Usrani dobil osovinu rukavca pa radi (volan čeka) nije on kriv kaj je bil u sudaru a vozač kamiona utekel . Tak tri rade a 69 čeka da mi netko pomogne skinut kotač jer moj rak pleore meni to neda .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
Da sam bliže odvojil bi dan.
Isto tak vjerujem da ima hrpa ljudi koji bi trebali osjetiti potrebu i vratiti ti u ovim danima....
Kad se vratim, ako ne riješiš ja sam tu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Pomažu meni ljudi da odradim posel jučer bilo 7 traktora riješene sve bale . Šarafljenje je u drugom planu .
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,375
Pitanje. Na 549 sam pronašao indikator temp. vode uz smjernice kolege MUHAe, eh sada jel se može ispitati kako njegova ispravnost ili je najjednostavnije kupiti novi i kako mu Bog da?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,047
On očitava vrijednost na način da se zagrijavanjem mjenja otpor... znači, jedna strana instrumenta na masu, tjelo indikatora, a druga na stopicu koja izlazi iz njega. Zagrijavanjem otpor se mora mjenjati.
Mislim da ti je naj jednostavnije kupiti novoga, ali ovom provjerom možeš ispitati i starog.
PS, kad žicu koja ide na indikator spojiš na masu sat mora pokazati max temperaturu. Na taj način ispitaš dali je sat ispravan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh