• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Može se ispitati na više načina najjednostavnije uzmeš sijalici 12v 5w sa jene strane žica od plusa akumulatora a druga od indikatora spojiš i upališ traktor sijalica bi trebala timjati a kako se diže temperatira svjetliti sve jače.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Eh sad ovako, ja sam ispitao sve. Sat je ispravan kad ga stisnem na masu kazaljka se otkloni kao da je zakuhao, indikator promijeni iznos otpora kada se ugrije.
No meni kod rada je otklon kazaljke mali dođe ravno do prve crvene oznake, sad možda je problem u satu ili do toga što traktor nema termostata(krivite tatu) pa ne može ugrijati dovoljno da indikator bolje registrira temperaturu? Meni i dalje smrdi na indikator da je on falš?
Očito me Bog kaznil kad imam toliku volju imati apsolutno sve ispravno na IMTu ili je to ipak ne moguće? 🤔
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Pa normalno da ne može po
stići temperaturu kad nema termostata
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,905
Ako nema termostata ni nemre se ugrijati na radnu temperaturu. Možda u nekim teškim poslovima tipa oranje....
Idikator i sat moraju biti upareni da bi sat očitaval ispravno temperaturu. Moguče da je indikator od nečeg drugog stavljen gore i sad ne daje pravilan otpor pa ni sat ne pokazuje točno.

Za početak ga dobro ugrij a ako ni onda nema pomaka stavi termostat i novi indikator.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Vidjet ću, pod balirkom kazaljka dođe do sredine prve crvene i kada gurnem prst u hladnjak voda je onako topla za pristojno tuširanje.
Pokušat ću prvo zamjeniti indikator,,,indikator i sat su stari kao i traktor 30 godina, valjda nije skup, a o ponovnoj ugradnji termostata ću se morati sa tatom dogovoriti.
Jel se može upasati od nečega drugog termostat jer kolko sam čitao oni za IMT su skloni zaglavljivanju?
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Proveri davač tako što ćeš ga staviti u vrelu vodu i da bude zakačen na žicu i masu i ako skazaljka uđe u crveno znači da je sve ok sa njima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Vidjet ću, pod balirkom kazaljka dođe do sredine prve crvene i kada gurnem prst u hladnjak voda je onako topla za pristojno tuširanje.
S obzirom na tvrdnju sat ne može pokazivati nešto drugo nego što i pokazuje.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Vidjet ću, pod balirkom kazaljka dođe do sredine prve crvene i kada gurnem prst u hladnjak voda je onako topla za pristojno tuširanje.
Pokušat ću prvo zamjeniti indikator,,,indikator i sat su stari kao i traktor 30 godina, valjda nije skup, a o ponovnoj ugradnji termostata ću se morati sa tatom dogovoriti.
Jel se može upasati od nečega drugog termostat jer kolko sam čitao oni za IMT su skloni zaglavljivanju?
I sam imam 549 bez termostata, i bolje je tako.... U oranju mi temperatura nikad ne dođe na pola crvenog polja,..... Kada malčiram u prvoj ili drugoj sporoj brzini i po najvećem suncu na +40, zna mi temperatura doći do pola crvenog polja i to kada mi se zbog visoke trave zaštopa 1/4 kilera..... I ta polovica crvenog polja je još uvijek normalna radna temperatura...... Samo deri i ništa ne brini..... Sve je u redu.....
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Imam pitanje indirektno vezano za 549. Imam takav traktor i plug slavonac 12 cola pa bi molio objašnjenje kak da nariktam da ore iste brazde ako lanci moraju biti labavi. Ili bude grabio prvu brazdu veću ili bude skliznuo prema kotaču i rezao manju brazdu od stražnje.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Zadnja desna poteznica ima na sebi čuturicu - vintu kojom reguliraš visinu desne poteznice..........još regulaciju radiš i sa gornjom poteznicom, i sa hidraulikom.......na mom imt plugu kad ga nariktam na dubinu oranja, vertikala i horizontala na plugu moraju biti u ravnini a da plug ne vuče ni u jednu stranu i da su brazde identične.......
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Budem probal baš onak kak piše da treba nakositi traktor na visinu koja predstavlja dubinu brazde i onda s tom ručicom okretati dok plug nebu vodoravno u odnosu na površinu. Onda nebi trebalo biti da bu plug zakretao traktor dok ore. Da nejde ukoso ko cucak.
Imt plug ima onu ručku s kojom se plug zakrene
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Kolege imam 549 obicni i uzasno tesko mota volan.
Piksovan je prednji kraj.
Mjenjati lezaji.
Centralni bolcin
I opet je tezak.
Dali ima kakva caka da lakše vrti volan
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Da ti nisu možda svinute spone volana? U kakvom ti je stanju glava volana? Taj volan se inače mora fino motati, ne suviše teško, a to povlači za sobom i često podmazivanje prednjeg kraja kao i stup volana ako ima mazalicu na sebi.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Na koju glavu mislis.
Kuciste je mijenjato prosle godine jer je puklo.
Spone nisu.
A podmazujem ga 1tjedno.
Sad je u toku berba i bas se napatim dok ga izokrecem
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Na to što si ti sad rekao, "kučište". A sad procitao sam negdje na forumu da su se nekome zategle neke matice u stupu volana ili glavi pa je zato se teže motao volan. Ovo samo prenosim vijest, ja na mom 549 imam hidraulički volan :p
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ja ovog svoga u mjestu nema sanse motati.
Jedva kad traktor ide onda moze malo
Tebi je baš dosadno kad ga podmazuješ svake nedelje,digni prednji kraj na dizalicu pa onda probaj kako se mota ako tad ide lako problem je u rukavcima
 

Najnoviji postovi

Na vrh