• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Miljac98

Član
Tu od
27 Sij 2022
Poruka
45
Bok ekipa, novi sam na forumu pa vas sve lijepo pozdravljam.
Novi sam vlasnik IMT 549 4WDLI traktora i za njega planiram kupiti prikolicu 2-3 tone i malčer na pomičnoj ruci. Da li imate kakav prijedlog koji malčer i prikolicu kupiti ili možda komentar na moj odabir. U prikolici planiram voziti sve, od drva do šljunka, a malčerom kositi livade cca 2 ha i održavati rubove uz šumu.

Prikolica oko 30k kn:
Hittner Prikolica za Traktor 1.5 t, 2.5 t, 4.5 t
PRIKOLICA LEŠKO 3,5T - JEDNOOSOVINKA
gledao sam i Bicchi, Pronar i Labinprogres ali su mi preskupe ili nedostupne.

Malčer oko 20k kn:
Malčer STARK KDS 145 sa pomakom *AKCIJA*
Malčer na hidrauličnoj ruci 125 - 240 cm • PanexAGM.com
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Za 549 kaj se tiče prikolice preko 3.5 - 4 tone nosivosti nemoj gledati, sve preko toga mu je dosta teško(ide on, ali se dosta pati pogotovo ako mu se uzbrdica nađe na putu), moja preporuka da tražiš prikolicu sa što širim gumama.

A s malčerom od 145 cm bi trebao moći raditi, samo u grmlju ili nekom gustišu oprezno i polako ;)
 

Miljac98

Član
Tu od
27 Sij 2022
Poruka
45
Za 549 kaj se tiče prikolice preko 3.5 - 4 tone nosivosti nemoj gledati, sve preko toga mu je dosta teško(ide on, ali se dosta pati pogotovo ako mu se uzbrdica nađe na putu), moja preporuka da tražiš prikolicu sa što širim gumama.

A s malčerom od 145 cm bi trebao moći raditi, samo u grmlju ili nekom gustišu oprezno i polako ;)

nema ravnice, samo su bregi :)
 

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
41
Pozdrav. Ja imam PanexAgm neznam meni je dobar, imam ga 4 godine i zadovoljan sam, promijenio sam samo remenje jer je orginalno loše, pripazi samo na težinu malčer zbog nagiba, ako češ većinom raditi travu i tanje šiblje i trnje moja preporuka ti je da mu odma staviš Y nož umjesto batova (ja sam uzeo sa batovima a imam travu većinom i sad mi je žao što nisu Y noževi) moj je 165 obićni nije na ruci, al to je sve slično i išlo bi puno lakše da su Y noževi manje opterećenje brzina više...
 

Miljac98

Član
Tu od
27 Sij 2022
Poruka
45
U vezi sa kočnicama na prikolici za IMT, dal ima tko savjet? Hidraulika ili pneumatika?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Kaj se tiče IMTa mislim da tu dolazi u obzir samo zračni sistem kočenja jer takav izlaz vec bi bar i moral imat traktor(jednokružni!).

A kako hidraulične kočnice uopće funkcioniraju na prikolici?
 

nedimN

Iskusan lik
Tu od
24 Ruj 2020
Poruka
1,217
Ja sam gledao kod unija 533 ,ima poseban hidro izvod za kocnicu povezan nekako sa kočionim cilindrom. A na prikolicu hidraulicni cilindar umjesto zracnog. Plus sto sam vidio lik je stavio hidraulicni cilindar na karetu i koči kiper ručicom 😄 u pitanju je rakovica 60.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,638
Postoji tema:

u kojoj je puno toga obrađeno, pa možete najti većinu odgovora.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
A ovdje imaš više o zračnom sistemu


Ako buš i dalje u nedoumici koje su bolje i koje si prednosti mane jednih naspram drugih, priupitaj ovdje.

 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Curi vodena pumpa, opet.
Doduše ne njezinom krivnjom jer mi se čini da curi na poklopcu vodene pumpe.
Jel sam napravil možda grešku kaj sam na papirnati dihtung(taj su mi uvalili kad sam pumpu kupoval) namazal s silikonom ili možda silikon koji sam koristil baš i nije volil visoke temperature.
Sad sam u Masivi si pribavil ovakav silikon koji navodno podnosi visoke temperature.
Jel bi taj silikon sa slike mogal igrati sam bez ikakvog dihtunga ak očistim dobro dihtajuće površine?
20220208_211323.jpg
Ako vodena pumpa nema lufta na rotoru onda vjerojatno pakungi ne bi smjeli biti loši? A i kak sam napisal ne djeluje mi da ispred nje curi vec bas kod poklopca.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Rješil problem curenja..
Poklopac koji je bil prije na njemu se spigal jer se onaj šeraf za odvijač malo odšerafil i viril van na kaj nisam racunal uopce da bi se moglo desiti...
20220210_194202.jpg
A ovo ne bi smjel biti problem kaj sam ovak debele gume podbacil pod kiler? Bile su i prije, al su bile dosta loše..
20220210_193708.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh