• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Toma vinkovic traktori su ti metar širine i to sa dva prosirivaca, ima ih od 15 do 30 ks snage, zglogni su i namenski radjeni za obradu malinjaka,kupinjaka,vocnjaka
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Pitanje za znalce IMTa. Trebao bih traktor za voćnjak za špricu i košnju. S obzirom da su mi redovi uski treba mi nešto širine od max150cm da mogu ući u redove i odraditi posao. Da li se IMT razlikuje po širini ili je samo razlika u motorima po različitim modelima? Hvala!
Razlike u širini do 549 nema, preko toga 558, 560 pa na dalje su ti svi širi preko 160cm..
Ja mislim da je 549 širi od 150cm tako da ti on ne bude dobar za to kaj tebi treba jedino da probaš pronaći nekakav 539 po mogućnosti da ima motor od 560(M34 58ks), ali ak ce radit s tarupom ici ce i sa originalnim motorom.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Ma reko da pitam gdje su znalci da preporuče neki od "većih" traktora ali da su ipak oko 140-150cm širine. Imam sve priključke koji pašu na te traktore. A za ove manje bi opet morao kupovati nove koji njima pašu.
A tv se može pogledati negdje? Link neki na njuškalo...?
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Imam tomicu tv 420,539 i 549. Kacim vile,prskalicu,berac(pomerim gde treba). Prskalica je slovenska neka 330 litara,prskam maline i šljive sa njom na tomici. Kacenje u tri tačke ima i na tomicama
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Jel na prodaju?
Još nije, a bome ak slučajno nekim čudom nađem originalnu prednju vuču za njega onda nece nikad bit na prodaju ;)
Jednostavno previše tu sentimentalne vrijednosti ima, a traktor je ko čaša... :/
Gledam i mislim si kakva je to prikolica, velik sanduk a mali kotaci, kad ono :hahah: :hahah: :hahah:
Bome je taj kason "pojel" ova sirota kola ispod njega, al nedaju se to je bitno 😂
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Zasluženo opran..
20211201_155551.jpg
I taman kad si pomislim da je ovo godina bez nekih vecih "kvarova", uočim ovo...
20211201_122036.jpg
Procurio mi je semering radilice, kolka je sad zafrkancija sa zamjenom istog ? Jel treba karter dolje skidati?
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Kakav crni karter,skines remenicu izbijes semering stavis drugi,vratis remenicu i teras dalje. Eventualno trebas skinuti i hladnjak radi lakseg pristupa remenici i semeringu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
O usput samo skineš limariju, i hladnjak, i filter zraka, mislim da ti i servo imaš pa i tu posla ima....
I tak ode dan.

Jedino ako štukneš dva vijka od prednje koljevke pa si pomogneš ;)
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
A znači ak ne skidam poklopac razvoda dolje, na koju fintu onda čupnem semering van?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Šerafciger ti posluži kao poluga i na taj način ga izvadiš.
Po pravilu ugradnje postoji mjera na koju dubinu se semering ugrađuje.
Ti ga ugradi otprilike kak je bil i ovaj i pogledaj jel remenica jako ukopana.
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
Pozdrav, na 549 sam promjenio motorić od brisača. Kupio sam u trgovini identičan kakva sam imao, ali ne radi kako treba. Kada metlicu odmaknem od stakla, brisač radi normalno, a kada prislonim metlicu na onda se pokušava pomicati lijevo-desno ali samo centimetar valjda. Na prvu mi izgled kao da je preslab, ali to mi nema smisla pošto je nov i identičan starom, što bih još mogao provjeriti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Možda nisi dovoljno nosač metlice stegnul pa ti se vrti osovina motorica u nosaču.
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
A mislim da jesam, nekako mi više izgleda kao da motorić nema snage pomaknuti metlicu skoz lijevo-desno nego se muči na mjestu. Probam sutra dotegnuti pa da vidim dal je do toga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
On ako nemre pomaknuti metlicu onda stane.
Ako klizi onda ga čuješ da zuji.
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
69
On ako nemre pomaknuti metlicu onda stane.
Ako klizi onda ga čuješ da zuji.
Hvala na pomoći, vrti osovina i zuji motorić, ali se metlica ne pokreće. Probao sam stegnuti još, ali ne ide više, koliko vidim na nosaču se rupa razlokala pa sada ima lufta malo tako da budem drugu stavio :D
 
Na vrh