• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta
M

Miško 007

Guest
Postovanje,jedno za Vas lagano pitanje posto vidim da se razumijete u mehaniku,,,
Imam IMT 549 dv ,i uzeo sam transhidrol ulje da promjenim u prednjim tockovima gdje ide ,i u osovini prednjoj gdje ide 3.50 litre ulje ,no jedan mehanicar mi je rekao da ne sipam to ulje tu nego hiponol 90 ,a sad neznam ni ja sta da radim !

Po pravilu ide hipenol a transhidrol ja ne bi stavljao sigurno je sigurno..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
hipenol 90 da u prednju vuču i reduktore ,transhidrol u getribu i transmisiju,ja osobno sam imao jednog starog švabu i uvijek sam ljevao u pr.vuču i bočne reduktore hipenol i bilo je ok.
 

MARTI

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
6
imt 549 88g. ne mogu naći mjesto na glavi za umetanje sonde za prikaz temperature.
Na 540 i 539 nije bilo problema prilikom montaže. Hvala
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
imt 549 88g. ne mogu naći mjesto na glavi za umetanje sonde za prikaz temperature.
Na 540 i 539 nije bilo problema prilikom montaže. Hvala

Trebalo bi biti na kucistu termostata .



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,075
imt 549 88g. ne mogu naći mjesto na glavi za umetanje sonde za prikaz temperature.
Na 540 i 539 nije bilo problema prilikom montaže. Hvala
Na kučištu termostata (kao što je Lisnik rekel), ali sa druge strane. Na ovu ide crijevo za grijanje.
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Imam IMT 549 4wd šes godina kupljen novi u Draganiću pokraj Karlovca koŠtao je
112,506,00 kn.Onda a vjerujem i sada je za taj novac najbolja moguča kombinacija.S njim sve radim koristim prednju vuču kad mi treba koljevka mi jos nije napukla a kamoli puklai mislim uz malo osjećaja da i neće.Do sad na njemu sve radi besprjekorno,baliram godišnje oko 3000 bala,sadim krumpir,frezam,idem u šumu,stavim na njega vitlo Krpan 4,
vozim na prikolici 3,5 m3 pjeska itd.Još se nije desilo da nešto nisam mogao odradit tako da sam prezadovoljan... A što da sam na njegovu cijenu dao jos jednom toliko pa uzeo traktor kojem razbijes zadnju lampu pa za nju moras dat 300 kn a za ferđžu dode 25 kn.
A za drugoda nepisem. I ŠTO JE TU BOLJE?
 
M

Miško 007

Guest
Imam IMT 549 4wd šes godina kupljen novi u Draganiću pokraj Karlovca koŠtao je
112,506,00 kn.Onda a vjerujem i sada je za taj novac najbolja moguča kombinacija.S njim sve radim koristim prednju vuču kad mi treba koljevka mi jos nije napukla a kamoli puklai mislim uz malo osjećaja da i neće.Do sad na njemu sve radi besprjekorno,baliram godišnje oko 3000 bala,sadim krumpir,frezam,idem u šumu,stavim na njega vitlo Krpan 4,
vozim na prikolici 3,5 m3 pjeska itd.Još se nije desilo da nešto nisam mogao odradit tako da sam prezadovoljan... A što da sam na njegovu cijenu dao jos jednom toliko pa uzeo traktor kojem razbijes zadnju lampu pa za nju moras dat 300 kn a za ferđžu dode 25 kn.
A za drugoda nepisem. I ŠTO JE TU BOLJE?


Daj okači koju sliku malo si ga platio sad su skuplji...
Ja bi sebi ga isto uzeo ali kriza..
Pravi traktor...8)
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Stavit ću.Za koji dan kad se malo prosuši zemlja moram sadit krumpire pa će bit slikica u radu.Znam da su sad skuplji to je tad bilo toliko.Ito je sa servom,grijanom kabinom,automackom kukom(koja nesmeta za priključke),dva retrovizora(serijski je jedan).Malo jesu u tvornici neozbiljni ali kad ga dotegnes i redovito održavaš na njemu nema ni kapi ulja.Koristim ga i zimi za čišćenje snjega i jos je njegov orginal akumulator.
 
M

Miško 007

Guest
Stavit ću.Za koji dan kad se malo prosuši zemlja moram sadit krumpire pa će bit slikica u radu.Znam da su sad skuplji to je tad bilo toliko.Ito je sa servom,grijanom kabinom,automackom kukom(koja nesmeta za priključke),dva retrovizora(serijski je jedan).Malo jesu u tvornici neozbiljni ali kad ga dotegnes i redovito održavaš na njemu nema ni kapi ulja.Koristim ga i zimi za čišćenje snjega i jos je njegov orginal akumulator.

A znam al inače ok stroj...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
hipenol 90 da u prednju vuču i reduktore ,transhidrol u getribu i transmisiju,ja osobno sam imao jednog starog švabu i uvijek sam ljevao u pr.vuču i bočne reduktore hipenol i bilo je ok.

Sta uraditi kad curi ulje na semeringe, a neda mi se sad to mijenjati, koje je najgusce ulje uliti u bocni reduktor, ili pomijesati sa masti, bolje nego da je suh.
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Moj je suh kao barut,ne curi nigdje.Kad sam mjenjao ule u reduktorima stavio sam hipenol.
 

tonec335

Novi član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
20
Evo slikica.....

Evo jos...
 

Prilozi

  • DSCI0026.jpg
    DSCI0026.jpg
    58 KB · Pregleda: 491
  • DSCI0027.jpg
    DSCI0027.jpg
    70.4 KB · Pregleda: 571
  • DSCI0028.jpg
    DSCI0028.jpg
    34.9 KB · Pregleda: 444
  • DSCI0029.jpg
    DSCI0029.jpg
    62.7 KB · Pregleda: 520
  • DSCI0030.jpg
    DSCI0030.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 703
  • DSCI0031.jpg
    DSCI0031.jpg
    70 KB · Pregleda: 444
  • DSCI0032.jpg
    DSCI0032.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 491
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
549dv

molio bih savjet, imam 549 iz 2000 god.,nisam prvi vlasnik, prošle zime otišao mi orbitrol, stavio neki zamjenski,čini se poljski, i sad neradi volan kak treba ili je to normalno..kad pustim volan pri bržoj vožnji traktor neide ravno nego lagano skreće, ali muči me kad sijem kukuruz stalno moram držat volan jer mi bježi i redovi mi nisu ravni. da čujem iskustva vas koji imate novije serije, ili majstora koji se razumije u hidrauliku.napominjem da sam reparirao i cilindar jer me majstor nagovorio da je u njemu problem, ali ništa se nije poboljšalo.
 
M

Miško 007

Guest
molio bih savjet, imam 549 iz 2000 god.,nisam prvi vlasnik, prošle zime otišao mi orbitrol, stavio neki zamjenski,čini se poljski, i sad neradi volan kak treba ili je to normalno..kad pustim volan pri bržoj vožnji traktor neide ravno nego lagano skreće, ali muči me kad sijem kukuruz stalno moram držat volan jer mi bježi i redovi mi nisu ravni. da čujem iskustva vas koji imate novije serije, ili majstora koji se razumije u hidrauliku.napominjem da sam reparirao i cilindar jer me majstor nagovorio da je u njemu problem, ali ništa se nije poboljšalo.

Pa što nisi našao kakav polovan ili bar orginal jesi zvao autopoljostroj oni imaju dijelove orginal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh