• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Miško, jebala te kompresija.
4 karike = 3 kompresione i jedna uljna
5 karika = 3 kompresione i dve uljne
Razlika je još i u širini kanala za karike, a tek toliko da znaš prvi kanal na klipu sa 5 karika je uži. Ako tebi to kaj govori
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
A čuj, siliral sam sa jednim i drugim s istim silokombajnom na istoj zemlji i kukuruzi, nemaš boljeg testa od toga.

Zamjenite mjesta bosh-pumpama i tad ce tvoj traktor biti zivlji.

Broj karika sa zivosti nema nista.
 
B

Bobo

Guest
A recimo kako onda objasnjavate da moj 549 ima klipove s 3 karike? Tocnije, tri kanala, da ne bi bilo da koja karika fali...

"serviser", da ga tako nazovem, mi je rekao kad su vratili traktor s servisa (promjene karika) da ne zna koliko ce traktor dugo raditi, jer nikad nije takve klipove jos vidio da imaju samo tri kanala... ocito je dobro ocjenio, jer ja ne znam sto ima u mom motoru, samo znam da mi 549 na 40kj zemlje odradjuje SVE teske radove i to u dobrom opterecenju. Jedne jeseni je orao tablu 10ha 46 sati bez gasenja ;) Kasnije jos tanjuranje, spremanje u dva traga... To nije mala stvar za traktor s tri cilindra. Plus jos sve nase povrsine koje radimo...


Vise sam puta napisao da ga ne sparamo bas jer treba sve to stici odraditi. Dosta je opterecen i s obzirom koliko je placen i koliko mi posla odradjuje uz MINIMALNE kvarove (detaljima kao sto je brisac koji nikad ne radi se ne opterecujem) i s kojim prikljuccima. Meni se pokazao kao idealan, do nekih 30-ak kj, a ovo sad je vec malo previse kako za njega, tako i za mene u njemu.

Kad se generalka bude radila ili se motor bude morao raskopavati zbog bilo kojeg razloga, bas cu zaviriti da vidim kakvi su klipovi unutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
A recimo kako onda objasnjavate da moj 549 ima klipove s 3 karike? Tocnije, tri kanala, da ne bi bilo da koja karika fali...

"serviser", da ga tako nazovem, mi je rekao kad su vratili traktor s servisa (promjene karika) da ne zna koliko ce traktor dugo raditi, jer nikad nije takve klipove jos vidio da imaju samo tri kanala... ocito je dobro ocjenio, jer ja ne znam sto ima u mom motoru, samo znam da mi 549 na 40kj zemlje odradjuje SVE teske radove i to u dobrom opterecenju. Jedne jeseni je orao tablu 10ha 46 sati bez gasenja ;) Kasnije jos tanjuranje, spremanje u dva traga... To nije mala stvar za traktor s tri cilindra. Plus jos sve nase povrsine koje radimo...


Vise sam puta napisao da ga ne sparamo bas jer treba sve to stici odraditi. Dosta je opterecen i s obzirom koliko je placen i koliko mi posla odradjuje uz MINIMALNE kvarove (detaljima kao sto je brisac koji nikad ne radi se ne opterecujem) i s kojim prikljuccima. Meni se pokazao kao idealan, do nekih 30-ak kj, a ovo sad je vec malo previse kako za njega, tako i za mene u njemu.

Kad se generalka bude radila ili se motor bude morao raskopavati zbog bilo kojeg razloga, bas cu zaviriti da vidim kakvi su klipovi unutra.
Sa tri karike ni ja još nikad nisam videl :shock: štoviše mislim da te ipak taj serviser krivo informiral u vezi toga :scratch

Jedva čekam da stane pa da imam priliku i to videti :lol: ;););)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
U danasnje vrijeme je sve moguce.I Zetori novije izvedbe imaju 3 karike na klipu.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Jesi imal priliku to vidjeti u živo?

Zimus mijenjao gumice na cilindrima i tako imao priliku uzivo da vidim.Radi se o traktoru Zetor 6340.Mislim da ima slika traktora u mom albumu.Sad mi je zao sto tad nisam slikao klipove.



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Za Zetora znam, ali me zanimalo dali si na IMT-u na tri karike naletel
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma decki, ali covjek koji mi je radio generalku na 539 (mislim da ga muhanicar zna) mi je rekao da se on s tim susretao i da su to MOTINS klipovi. Odmah mi je preporucio dok je jos traktor prav-zdrav da mu stavim Drapsin klipove s 5 kanala i da stavim nove karike i da ga razradim jos jednom i da je to onda TO. na sto sam mu odgovorio kad stane, dobit ce onoda i nove stubline i u vraga... 300kn ni tamo ni vamo, onda makar znam da je sve odradjeno kako treba...

A ipak mi se cini da je jos izglednija varijanta da dobije motor od 558 i da se vise ne brinem nista oko tog traktora.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
300kn stubline +masinska obrada(ubacivanje novih stublina ).


Kad stavis motor od 558 onda ces da se brines oko mjenjaca i konusno tanjirastog.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Necu brinuti oko mjenjaca i konusno tanjurastog, jer ce i dalje nositi iste prikljucke taj traktor...

Samo recimo primjer nekada mu je na knap i plug 12" kad se ide uz brdo, posto NIKADA u oranju ne idem preko 1900 okretaja i motor se jednostavno krene gusiti, onda jednostavno moram dati gasa ili brzinu nize i onda malo ovako, malo onako... Ubacivanjem m34 bih samo dobio na komforu rada a garantiram da bi potrosnja goriva ostala jednaka ili cak i niza s ovim prikljuccima koje sad imam... Pod sjetvospremacem ne bih morao klati motor kao sto ovaj sad na mjestima ispusta dusu, isto tako i s plugom ako je jesen malo losija. gume bi isle standardne 12.4 tako da tu nema trganja, on prije proklizi, nego da nesto potrga.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
kada sam ja na svoga 549 radio generalku nisam gledo sad mi je tisuću puta žao jer bi sad znao pojasnit nes o tome vražje ovce :cry::cry:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,797
tema je IMT 549.a ne nokia,zetor,njemačko,kinesko.
misko007 i ostali smirite strasti,bez vrijeđanja,provociranja i ostalih gluposti.
 
Posljednje uređivanje:

razarach

Novi član
Tu od
22 Stu 2011
Poruka
12
Malo slika sa baliranja
 

Prilozi

  • Fotografija0320.jpg
    Fotografija0320.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 348
  • Fotografija0321.jpg
    Fotografija0321.jpg
    67 KB · Pregleda: 349
  • Fotografija0323.jpg
    Fotografija0323.jpg
    84.1 KB · Pregleda: 567
  • Fotografija0324.jpg
    Fotografija0324.jpg
    72.1 KB · Pregleda: 563
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast kolega,,,,,,na pili ispred i iza,.......ljepo se sijeje..:prayer:
Ova balirka je igračka,,,,za njega..
 

razarach

Novi član
Tu od
22 Stu 2011
Poruka
12
Hvala Bagerista, sada razmisljam da predjem na rolo balirku, ali bi da nadjem neku manju, ne znam ti je imas, kakva su tvoja iskustva, ja ne znam da li bi moj 549 mogao da nosi welger rp 12, ona mi onako deluje manja...
 
B

BAGERISTA

Guest
Glej moj savijet ti je ako uzimaš,,,uzmi varijabilnu,,,,,,,jer onda ako nemore delat moreš smanjit balu,,,,i ič če,,,to je sigurno...
Ja sam imao,,,560,i moju agri 120x120,,vrtio je ali,,na knap,,,tj. tek sad vidim kakve su bale,,,pošto puno igra ulogu,,,traktor,,,,,,,e sad zašto,,,ni ja nisam vijerova dok nisam počeja delat s ovim.......
Prije su mi bale bile slabo nabijene,,,,a i problem je bio kod toga šta nisu bile ljepo zarolane,,,jer jednostavno nije moga vrtit i jednako,,,nego je gubio na snazi pri kraju,,,a samim time,,je ona sporije vrtila,,,,,šta jako puno utiječe na balu,,....
Od lani kad je traktor jači,,,,tj, ovaj s čime radim,,,bale su teže,,,,,,,i jače nabijene od samog početka,,,,,,,,,,,šta sam se začudija,,,,,ali stvarno,,je tako,....bale su čvršče,,,,i samim time,,,,kod skladištenja,,,maltene je izvadiš kakvu si je i spremija......

Sad,,ovo šta sam ti napisa,,,je ono šta mogu potvrdit,,,i reč,,,sa sigurnošču,,,da je malo slab,,,ako radi veličinu bala 120x120,,i to je to,,,,bar po meni,,,,,,,,,,,,,a da če odradit oče,,,ali kako i koliko,,,,,,neznam...

Neznam zašto prelaziš na okrugle,,,,,,,dali imaš stoku sitnog ili krupnog zuba,,,i koliko radiš bala godišnje,,i dali imaš di skladištit,,kocke,,,,,jer je krma puno bolja nego u zarolanoj..........

A jesam se raspisa...:rolfer::rolfer:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
razach ja sam htio kupit rolo balirku isto 120x120 ali nam je motor u škripcu tako onda kupit ćemo novi motor i možda dojde i balirka za 2-3 god al moj 549 vuče deutz-fahr hd360 bez frke a ova kaj ti imas nije mi bas neka dela male bale mojoj je 2 puta puko petljač pa smo zavarili. a puko je od špage metnuli smo ju naopačke i počela je krivo uzimat špagu zavezivala je na čvorove i tako je otkinulo petljač. kaj ti je pukla zadnja šajba ?? i taj tvoj 549 je novi nema puno radnih sati mora ju vuč trebao bi ali bi imao malo muka ;) i ti nemas dojnje kuke kolko vidim to ti je lose pa ti pukne nekaj kod hedara kad zadoravis dignut balirku
 
Na vrh