• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Općenito iznutra malo i grijanje ventilacija.
Spreda


jpg upload

Straga


jpg upload

Ventilacija, nije baš potpuna ali ....


upload pictures

Blatobrani zadnji


upload images

Ako treba ima toga još ko u bajci ...............

molio bih savjet, imam 549 iz 2000 god.,nisam prvi vlasnik, prošle zime otišao mi orbitrol, stavio neki zamjenski,čini se poljski, i sad neradi volan kak treba ili je to normalno..kad pustim volan pri bržoj vožnji traktor neide ravno nego lagano skreće, ali muči me kad sijem kukuruz stalno moram držat volan jer mi bježi i redovi mi nisu ravni. da čujem iskustva vas koji imate novije serije, ili majstora koji se razumije u hidrauliku.napominjem da sam reparirao i cilindar jer me majstor nagovorio da je u njemu problem, ali ništa se nije poboljšalo.
Puknutog više nema tak da neznam baš ko bi mogel pripomoči :scratch
 
M

Miško 007

Guest
Hvala na slikama...
A ovi sicevi su koma e da mi je pravi sic naći pa staviti...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Puknutog više nema tak da neznam baš ko bi mogel pripomoči :scratch[/QUOTE]
MUhaničar reci mi kako je kod tebe dali ide ravno ili ponekad malo skrene
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
molio bih savjet, imam 549 iz 2000 god.,nisam prvi vlasnik, prošle zime otišao mi orbitrol, stavio neki zamjenski,čini se poljski, i sad neradi volan kak treba ili je to normalno..kad pustim volan pri bržoj vožnji traktor neide ravno nego lagano skreće, ali muči me kad sijem kukuruz stalno moram držat volan jer mi bježi i redovi mi nisu ravni. da čujem iskustva vas koji imate novije serije, ili majstora koji se razumije u hidrauliku.napominjem da sam reparirao i cilindar jer me majstor nagovorio da je u njemu problem, ali ništa se nije poboljšalo.

Taj orbitol je falican.Koliko si ga platio.
Jel skrece uvijek u jednu stranu ili skerece po svojoj zelji lijevo desno.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
MUhaničar reci mi kako je kod tebe dali ide ravno ili ponekad malo skrene
Nemam ti ja toga, ja imam samo slike ..................
 
B

Bobo

Guest
OPA... Ovaj je jaaaako uredan... Svaka cast na odrzavanju. koliko imas radnih sati u tih 6 godina?

Moj je mastan i po zmigavcima i evo od ove godine osjetim da mu fali snage u predsjetvenoj pripremi, jer se dosta muci kad vuce sjetvospremac u 2. brzini a prijasnjih godina je isao ko mutav s istim prikljuckom i u gorim uvjetima... polako se bojim da ce mu zamjena doci i prije reda :(
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
OPA... Ovaj je jaaaako uredan... Svaka cast na odrzavanju. koliko imas radnih sati u tih 6 godina?

Moj je mastan i po zmigavcima i evo od ove godine osjetim da mu fali snage u predsjetvenoj pripremi, jer se dosta muci kad vuce sjetvospremac u 2. brzini a prijasnjih godina je isao ko mutav s istim prikljuckom i u gorim uvjetima... polako se bojim da ce mu zamjena doci i prije reda :(

Bobo kolko sati si navrtel na svojem?
 
B

Bobo

Guest
uuu, nemam pojma oko 2300 2400 tako nesto... Do kraja godine mislim da ce preci i 3000 ako mu ne dodje kakav "veliki brat" u pomoc... Ove godine sam uduplao povrsine koje obradjujem, pa bi moglo biti veselo na jesen u oranju ;)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Taj orbitol je falican.Koliko si ga platio.
Jel skrece uvijek u jednu stranu ili skerece po svojoj zelji lijevo desno.
nešto iznad 2000 kn, a ima ih i iznad 6000 kn, skreće više u desnu stranu, ali ne naglo i jako, gotovo neprimjetno pri maloj brzini.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
uuu, nemam pojma oko 2300 2400 tako nesto... Do kraja godine mislim da ce preci i 3000 ako mu ne dodje kakav "veliki brat" u pomoc... Ove godine sam uduplao povrsine koje obradjujem, pa bi moglo biti veselo na jesen u oranju ;)
Bobo, pa nebi več trebal osjetiti pad snage sa samo toliko sati :shock:
 
B

Bobo

Guest
Neam pojma, ocito da nece jos dugo vuci taj sjetvospremac...

U oranju ide li ga ide, samo pjeva. ulje mi vise ne trosi, bit ce da se prasine nahvatalo dolje oko kartera, pa pobrtvilo ;)

Samo osjetim da mi fali na sjetovspremacu, Na pojedinim njivama je isao i uz brdo u 2. brzini, a ove godine nema sanse... Po ravnom jos nekako i ide. Nemam pojma, kgj, dok ide-ide, kad prestane ici dobit ce on m34 pa da vidimo "posto Pusa dere jarca"...

Za sad je svega i svacega u planu a malo je para da se sve to realizira. Kazem, na 40kj jos uvijek sve s njim stizem odraditi od tezih poslova a 539 uskace u sve ostalo...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Neam pojma, ocito da nece jos dugo vuci taj sjetvospremac...

U oranju ide li ga ide, samo pjeva. ulje mi vise ne trosi, bit ce da se prasine nahvatalo dolje oko kartera, pa pobrtvilo ;)

Samo osjetim da mi fali na sjetovspremacu, Na pojedinim njivama je isao i uz brdo u 2. brzini, a ove godine nema sanse... Po ravnom jos nekako i ide. Nemam pojma, kgj, dok ide-ide, kad prestane ici dobit ce on m34 pa da vidimo "posto Pusa dere jarca"...

Za sad je svega i svacega u planu a malo je para da se sve to realizira. Kazem, na 40kj jos uvijek sve s njim stizem odraditi od tezih poslova a 539 uskace u sve ostalo...

Remontuj PVP i opet ce ici ko prije.
 
M

Miško 007

Guest
OPA... Ovaj je jaaaako uredan... Svaka cast na odrzavanju. koliko imas radnih sati u tih 6 godina?

Moj je mastan i po zmigavcima i evo od ove godine osjetim da mu fali snage u predsjetvenoj pripremi, jer se dosta muci kad vuce sjetvospremac u 2. brzini a prijasnjih godina je isao ko mutav s istim prikljuckom i u gorim uvjetima... polako se bojim da ce mu zamjena doci i prije reda :(

Očito ga ne čuvaš jer tu moj susjed ima 549 i napravio je generalnu.
Napravio je 3500 sati od nje traktor u 3 vuče po ravnom sjetvospremač od 2,20.
I cisternu od 3000 litara kao da je nema...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Očito ga ne čuvaš jer tu moj susjed ima 549 i napravio je generalnu.
Napravio je 3500 sati od nje traktor u 3 vuče po ravnom sjetvospremač od 2,20.
I cisternu od 3000 litara kao da je nema...

Jel isto novi 549 ili onaj iz 90.-ih god??? Razlika je velika.

A Bobo ne da ga ne čuva, nego radi 100 rali zemlje s njim ;););)
 
M

Miško 007

Guest
Jel isto novi 549 ili onaj iz 90.-ih god??? Razlika je velika.

A Bobo ne da ga ne čuva, nego radi 100 rali zemlje s njim ;););)

Isto je motori su isti...
Rađena je generalna s zamjenskim dijelovima na ovom...
A moguće je da mu je zato jer su mu karike mjenjali ono u garantnom roku...
Pa ko zna što su postavili...
Ovaj radi oko 10 hektara s ovime..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima moj kum 549 iz 93. i ima klipove s 4 karike, a njegov susjed ima 549 iz 91., navodno rađen za izvoz, ima klipove s 5 karika, nebiste vjerovali koliko je ovaj s više karika startniji na gasu i koliko više snage ima...;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
To očemu ti Šanana pišeš stvarno nema nikakve veze sa življosti, možda je (ustvari je) dulje živ
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A čuj, siliral sam sa jednim i drugim s istim silokombajnom na istoj zemlji i kukuruzi, nemaš boljeg testa od toga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Verujem ja tebi ali nije ti to do klipova
 
M

Miško 007

Guest
Ima moj kum 549 iz 93. i ima klipove s 4 karike, a njegov susjed ima 549 iz 91., navodno rađen za izvoz, ima klipove s 5 karika, nebiste vjerovali koliko je ovaj s više karika startniji na gasu i koliko više snage ima...;)

To je drugo s 5 karika može duže izdržat imat bolju kompresiju..
To je ali motori su isti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh