• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
čovjek se inaće bavi baliranjem uslužno a i sam je mehaničar...tak da čuva stvari maksimalno...traktor mu se uopće ne muči vrti balirku na nekih 1400-1600 okretaja...milina ga je gledat kak radi s njom
:supz:

Ako su digli snagu motora, to su mogli samo dizanjem okretaja (taj se motor nominalno vrti 2500 rpm). Momenta su malo dobili. Još ako ga vrti tak nisko, motor ne daje više od 25ks. Manje bi se mučil da su mu ugradili redukciju na kardan, da se 540 vrti na oko 2200rpm motora i da ga vrti tu negdje oko 2200-2300. Taj motor ne voli cmoljenje s okretajima.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ti fiatovi motori su u originalu nekih 53-54 ks i vole okretaje, na malim okretajima je trom.
 

MARTI

Novi član
Tu od
12 Ožu 2012
Poruka
6
Pozdrav, koji plug za imt 549 bez pr. vuče? Zemlja nije teška za obradu (podravina). Dvoumim se između 2x10 i 2x12 cola. fala
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
2x12 mora vući bez greške, po meni to je neupitno. Istina dosta je živahan pod kotačima i nije težak, pa voli lizati, ali ko se uigra ide dobro.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ti fiatovi motori su u originalu nekih 53-54 ks i vole okretaje, na malim okretajima je trom.

Šanana, tak motor je išel na Fiat 480 (48 ks) i nemre dati puno više.
Najvažniji je prijenosni omjer reduktora kardana prema motoru.
Na IMT-u je prekratki omjer. Da se 540 vrti na nekih 2200...2300, onda bi mogel i predati tu snagu van. Ovak nemre.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
167
Pozz. Da li je neko kupovao bravu za paljenje i prekidač za svijetla za 549 novi tip?? Ako je moze cijena i gdje kupiti ??
P.S. iako traktor sluzi solidno, moram napomenuti na kvalitetu izrade.Prije nekoliko dana mi na jedno 7-8km od kuce pukne poluga kuplung-ona od pedale do one osovine..... stvarno više na nista nije za racunati ://...
 
Posljednje uređivanje:

Samir_732

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
240
pozdrav ljudi traktoristi

ocel mi ko da pomogne interesira me 539 koliko traktor solo tezi koliko kg ima hvala unapred:supz:
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Pozz. Da li je neko kupovao bravu za paljenje i prekidač za svijetla za 549 novi tip?? Ako je moze cijena i gdje kupiti ??
P.S. iako traktor sluzi solidno, moram napomenuti na kvalitetu izrade.Prije nekoliko dana mi na jedno 7-8km od kuce pukne poluga kuplung-ona od pedale do one osovine..... stvarno više na nista nije za racunati ://...

Ma znam ja to tak i meni se zna desit ja to zavarim i teram dalje al je problem kad mi pukne na njivi onda moram traktor zgasit da bi prešaltal u neki veču brzinu


EDIT: da ali kad ja svoju zavarim meni dura 3-4 god zna bit i 6 god
 
Posljednje uređivanje:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Ma znam ja to tak i meni se zna desit ja to zavarim i teram dalje al je problem kad mi pukne na njivi onda moram traktor zgasit da bi prešaltal u neki veču brzinu
razmislite malo kakve posljedice može proizvest ta poluga, da pukne na par metara od neke provalije,rijeke,mag.ceste...ja sam svoju zamjenio kad je pukla s ursusovom uz malu preinaku i sad je par godina u redu.
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Za cjene neznam al ako uzimaš onda odma uzmi ovaj sa kabinom :gitarist::heart:

imam puno provlačenja po šumi i ispod krošanja voćki pa bi mi kabina samo smetala. A i volim vjetar u kosi:partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
I meni se jako sviđaju ovi novi IMT traktori, ali opet s druge strane, lutrija je kupiti novi IMT traktor...neznaš kak češ proći s njim.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Nisu realni sa cijenama, po meni su im previsoke. Najmanje 30-40% nize cijene i traktori bi se masovno kupovali jer bi si svako radje kupio novoga vec nekog istjeranog i izrajbanog.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nisu realni sa cijenama, po meni su im previsoke. Najmanje 30-40% nize cijene i traktori bi se masovno kupovali jer bi si svako radje kupio novoga vec nekog istjeranog i izrajbanog.

Točno tak, da je normalna cijena, ja bi ga več kupio i to ne jednog nego dva 577 i 550 :supz::supz::supz:pa i da nevalja možeš ga doma posložiti, a da sve nebude o prevelikom trošku, a ne ovak em daš puno za traktor koji toliko nevrijedi, em mu moraš karike mjenjati za par sati i da negovorim za još kojekakve njihove probleme...
 

Najnoviji postovi

Na vrh